Cправа № 807/123/13-а
Рядок статзвітності № 10.1
Код 2
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2013 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гебеш С.А.
при секретарі судового засідання - Приходько Т.В .
та осіб, що беруть участь у справі:
представника позивача - Карпюк В.М.
представника відповідача - Матковський Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород до Державного підприємства Дослідне конструкторське бюро машинобудування про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства Дослідне конструкторське бюро машинобудування, якою просить суд стягнути з відповідача на управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених згідно Списку №2 в сумі 2159,10 грн.
Представник позивача в ході судового розгляду надав суду заяву про уточнення (зменшення) розміру позовних вимог враховуючи часткову сплату відповідачем заборгованості в розмірі 500,00 грн. та просив суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість в розмірі 1659,10 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд даний адміністративний позов задовольнити повністю з мотивів наведених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні даний адміністративний позов визнав та пояснив, що у зв'язку із важким матеріальним становищем підприємства та відсутністю фінансування не має можливості для погашення заборгованості в повному обсязі.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №784293 від 29.07.1993 року та довідки №1335 з ЄДРПОУ Державне підприємство Дослідне конструкторське бюро машинобудування знаходиться за адресою: 88000,Закарпатська область, м.Ужгород, вул. Паризької Комуни, 4 ідентифікаційний код - 14313174, що підтверджується копіями згаданих документів.
Державне підприємство Дослідне конструкторське бюро машинобудування зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у м.Ужгород Закарпатської області і згідно з ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»№ 400/97 - ВР від 26.09.1997 року є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2004 року є платником страхових внесків відповідно до ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»№ 1058 від 09.07.2003 року.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (1058-15) (далі - Закон) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону (1058-15) в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12).
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом (1058-15).
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах регламентується Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 N 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за N 64/8663. Визначення сум до відшкодування, формування розрахунків фактичних витрат "здійснюється органами Фонду. Встановлено єдиний порядок як для відшкодування пенсій призначених відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (1788-12) (по Списку 1) так і для пенсій призначених відповідно до пункту "б" зазначеної статті (по Списку 2) та інших видів пільгових пенсій. При цьому не відбувається щомісячного узгодження сум до відшкодування. Розрахунок надсилається підприємству (платнику збору) раз на рік, до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Якщо ж настають обставини, що впливають на суму відшкодування підприємство повідомляється про такі зміни не пізніше ніж у місячний термін з моменту їх настання.
Підприємства вносять плату щомісяця до 25-го числа. Отже, відповідний обов'язок підприємств не ставиться в залежність від наявності або відсутності коштів на підприємстві, фактичної діяльності або інших чинників.
Обов'язок підприємств (платників збору) відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в 100 процентному відношенні до таких витрат передбачається і положеннями Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (400/97-ВР), де визначається об'єкт для нарахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, а також його ставка.
Ці витрати відшкодовують підприємства незалежно від форм власності та господарювання. Якщо особа має пільговий стаж на кількох підприємствах, витрати покриваються цими підприємствами пропорційно до такого набутого у них стажу роботи.
Згідно з Тарифами на оплату послуг, пов 'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, затверджених Наказом Держкомзв'язку та інформатизації України № 166 від 22.07.2004 року (діючими у спірному періоді), розмір плати за виплату та доставку відповідних сум пенсій та грошової допомоги становлять для міста 0,79 %, для села 1,56 %.
В порушення наведених вище вимог чинного законодавства, Державне підприємство Дослідне конструкторське бюро машинобудування (ДКБМ) не відшкодовує свою частку виплачених управлінням ПФУ в м. Ужгороді сум пільгової пенсії та понесених витрат на її доставку.
Громадянин ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 працював на підприємстві відповідача в шкідливих умовах праці повний робочий день на роботах та за професіями, передбаченими Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. Це дало йому право на призначення пенсії відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Вказані обставини роботи в шкідливих умовах та призначення пільгової пенсії підтверджуються документально, в пенсійних справах зазначеного пенсіонера містяться виписки з його трудової книжки, пільгові довідки, видані підприємством відповідача, документи про проведену атестацію робочих місць, розпорядження органу ПФУ про призначення пільгової пенсії та інші дані. Крім того, відповідні обставини можуть бути підтверджені попередніми рішеннями суду, які набрали законної сили у справі про той же предмет спору і між тими ж сторонами, тільки за інший період стягнення.
Відповідно до розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Мін'юсті 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція № 21-1) відповідачу надсилались відповідні повідомлення в яких вказувалась підстава для нарахування зобов'язання, сума нарахованого органом Пенсійного фонду зобов'язання та окремо його розрахунок, а також порядок сплати виставлених сум збору.
За спірний період з листопада 2011 року по грудень 2012 року включно, згідно розрахунків сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються щомісяця на адресу відповідача, копії яких наявні в матеріалах справи - ДП ДКБМ підлягало відшкодуванню Пенсійному фонду 2159,10 грн. Станом на день подання цього позову відповідач не сплатив суму нарахованого зобов'язання, не оскаржив його у встановленому порядку, в результаті чого у нього виникла та станом на день звернення до суду рахується відповідна заборгованість. Проте, враховуючи часткову сплату в розмірі 500,00 грн. що підтверджується копією платіжного доручення №71 від 19.03.2013 року, заборгованість відповідача станом на день розгляду справи складає 1659,10 грн.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що Державне підприємство Дослідне конструкторське бюро машинобудування в добровільному порядку не здійснило відшкодування управлінню Пенсійного фонду України у м. Ужгород сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, в зв'язку з чим у нього виникла заборгованість перед позивачем по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" у сумі 1659,10 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Матеріалами справи доведено заборгованість відповідача у сумі 1659,10 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, правомірність звернення до суду з зазначеним позовом, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та визнані, такі підлягають до задоволення повністю.
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород до Державного підприємства Дослідне конструкторське бюро машинобудування про стягнення заборгованості в розмірі 1659,10 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Дослідного конструкторського бюро машинобудування на користь управління Пенсійного фонду України в м.Ужгород заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених згідно Списку №2 в сумі 1659,10 грн.(одна тисяча шістсот п'ятдесят дев'ять гривень десять копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).
Суддя Гебеш С.А.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2013 |
Оприлюднено | 01.04.2013 |
Номер документу | 30189715 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Гебеш С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні