Постанова
від 04.05.2011 по справі 2а-2824/11/0170/22
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 травня 2011 р. (15:16) Справа №2а-2824/11/0170/22

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Радчука А.А., при секретарі судового засідання Щепанській А.В., за участю представників сторін

від позивача - Малишева Т.В.

від відповідача - не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м.Євпаторії АР Крим

до Обслуговуючого кооператива "Житлово-будівельний кооператив "Регіон Євпаторія"

про стягнення.

Обставини справи. Державна податкова інспекція в м.Євпаторії АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Обслуговуючого кооператива "Житлово-будівельний кооператив "Регіон Євпаторія" про стягнення заборгованості у сумі 821,80 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду від 11.03.11р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача Малишева Т.В., у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією, а також через засоби масової інформації, про причини неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів з'ясування обставин по справі, керуючись ст.ст.33,128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (далі - Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно із п.11 ст.10 Закону №509 державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладене, позивач у справі є суб'єктом владних повноважень, законом передбачено право звернення позивача до суду із позовом про стягнення заборгованості, справу належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 22.12.2006р. як юридична особа, знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції в м.Євпаторії АР Крим як платник податків, зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з п.п.17.1.1. п.7.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

28.09.10р. позивачем проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання відповідачем податкової звітності, на підставі якої позивачем складений акт №1708/15-1/34787050, згідно з актом встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000р. та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№334/94-ВР від 28.12.1994р., а саме: не подання декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2009р., за 3 квартал 2009 року, за 1 квартал 2010 року. На підставі акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №00020715001/0 від 12.10.10р. на суму 850,00 грн., яке було розміщено на дошці оголошень 16.11.10р.(частково відповідачем сплачено заборгованість у суму 28,20грн.).

Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Позивачем була направлена відповідачу податкова вимога №1/280 від 02.12.2010р., яка була отримана відповідачем однак до теперішнього часу податковий борг не сплачено.

Вимоги, податкові повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржені та не скасовані.

При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 04 травня 2011 року. У повному обсязі постанову складено 06 травня 2011 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Обслуговуючого кооператива "Житлово-будівельний кооператив "Регіон Євпаторія" (ЄДРПОУ 34787050) у дохід місцевого бюджету м.Євпаторії (р/р 31111008700015 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026 код платежу 11020900) заборгованість у сумі 821 (вісімсот двадцять одна) грн. 80 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Радчук А.А.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення04.05.2011
Оприлюднено29.03.2013
Номер документу30217265
СудочинствоАдміністративне