cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/1812/13 21.03.13
за позовом Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація"
до Громадської організації "Екологічна муніципальна рада"
про стягнення 7388,11 грн.
Суддя Полякова К.В.
Представники :
від позивача: Цимбаліст В.В. (дов. № 155/1/03-07 від 02.01.2013 р.)
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Комунальне підприємство "Київжитлоспецексплуатація" звернулось до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Громадської організації "Екологічна муніципальна рада" про стягнення позадоговірної шкоди у розмірі 7388,11 грн. за користуванням нежилими приміщеннями в будинку № 9 на вул. Гната Юри у м. Києві.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.02.2013 порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 28.02.2013 року.
27.02.2013 через відділ діловодства та документообігу Господарського суду м. Києва від представника позивача надійшли витребувані ухвалою суду від 01.02.2013 докази.
У судове засідання 28.02.2013 з'явився представник позивача та надав усні пояснення по суті спору, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач не направив свого представника для участі у судовому засіданні, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
За наслідками судового засідання судом винесено ухвалу про відкладення розгляду справи на 21.03.2013 року.
05.03.2013 через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва позивачем подано заяву про зміну підстав і предмета позову.
Відповідно до вказаної заяви Комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація» просить стягнути з Громадської організації «Екологічна муніципальна рада» заборгованості з орендної плати та плати за фактичне користування нежилими приміщеннями в будинку № 9 на вулиці Гната Юри у сумі 7388,11 грн.
Під час судового засідання 21.03.2013 представник позивача підтримав надану ним заяву про зміну підстав і предмета позову та просив здійснювати розгляд справи в межах заявлених вимог, які просив задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у заяві.
Відповідач не забезпечив явку свого представника до судового засідання, хоча про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Нормами ст. 77 ГПК України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст. 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихсь обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Згідно із п. 3.9.2 постанови N 18 від 26.12.2011 Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
За таких обставин, незважаючи на те, що відповідач не з'явився на виклик суду, за висновками суду, наявні у матеріалах справи документи достатні для прийняття повного та обґрунтованого судового рішення у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка вказаних учасників судового спору не перешкоджає вирішенню справи по суті.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
25.05.2009 між Комунальним підприємством «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» та Громадською організацією «Екологічна муніципальна рада» укладений договір оренди нежитлового приміщення № 84 (а. с. 65-66).
На час укладання даного Договору нежитлові приміщення, які передані в оренду Громадській організації «Екологічна муніципальна рада», віднесені до комунальної власності територіальної громади Святошинського району м. Києва і закріплені за Комунальним підприємством «Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва» на праві повного господарського ведення та оперативного управління згідно розпорядження Святошинської районної в м. Києві держадміністрації № 1754 від 30.09.2003 року (п.1.1 Договору).
Відповідно до п. 1.2 Договору на підставі розпорядженя голови Святошинської районної у м. Києві державної адміністрації № 450 від 27.04.2009 та ордеру № 112 від 25.05.2009 орендар прийняв в строкове платне користування нежитлові приміщення за адресою м. Київ, вул. Гната Юри, 9, загальною площею 14,8 кв. м під розміщення громадської організації.
Прийом-передачу нежитлових приміщень в оренду за Договором здійснено на підставі акту, який підписано та скріплено печатками сторін 25.05.2009 року, що міститься у матеріалах справи (а. с. 67).
Відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 10.12.2010 року № 1112 «Про питання організації управління районами в місті Києві нежилі приміщення загальною площею 3035,70 кв.м у будинку № 9 на вул. Юри Гната закріплено на праві господарського відання за КП «Київжитлоспецексплуатація» та передані по акту приймання-передачі основних засобів від 01.02.2012 року, що іститься у матеріалах справи (а. с. 12).
Таким чином до КП «Київжитлоспецексплуатація» перейшло право господарського відання у тому числі і спірного об'єкту.
За приписами статті 136 Господарського кодексу України, право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.
Щодо захисту права господарського відання застосовуються положення закону, встановлені для захисту права власності.
Як вбачається з матеріалів справи термін дії Договору оренди нежитлового приміщення № 84 закінчився 25.04.2012, як це передбачено п.9.1 Договору.
До того ж судом встановлено, що сторони підписали акт фактичного використання нежилих приміщень нежилого будинку № 9 на вул. Гната Юри від 01.02.2012, відповідно до якого відповідач фактично використовує вказані нежилі приміщення площею 14,8 кв.м , утому числі 14,8 кв. м , які перебувають на балансі КП "Київжитлоспецексплуатація" (а.с. 13).
У вказаному акті на фактичне використання нежилого приміщення від 01.02.2012 року зазначено, що причиною його складання є проведення нарахувань за фактичне користування відповідачем нежилими приміщеннями в будинку № 9 на вул. Гната Юри в розмірі орендної плати.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачу щомісячно, починаючи з лютого 2012, нараховувалась плата за фактичне користування нежитловими приміщеннями за адресою м. Київ, вул. Гната Юри, 9 (а. с. 15-25).
Відповідачем не здійснено оплати грошових коштів за фактичне користування приміщеннями нежитлового приміщення у розмірі орендної плати, внаслідок чого у нього виникла сума заборгованості,що складає 7388,11 грн.
18.12.2012 Комунальне підприємство "Київжитлоспецексплуатація" направило вимогу № 155/11-5594 (а. с. 26) на адресу Громадської організації "Екологічна муніципальна рада" щодо сплати заборгованості за фактичне користування нежилими приміщеннями площею 14,8о кв. м в будинку № 9 на вул. Гната Юри за період з 01.02.2012 по 31.02.2012 року.
Вказана вимога надіслана відповідачеві, про що свідчить копія реєстру рекомендованих поштових відправлень та список згрупованих поштових відправлень, які містяться у матеріалах справи (а. с. 27), однак відповіді або коштів поивач так і не отримав, у звязку із чим звернувся із позовом до суду про стягнення суми заборгованості за фактичне користування нежилими приміщеннями у розмірі 7388,11 грн.
Під час розгляду позовної заяви, надавши оцінку поданим сторонами доказам за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку щодо задоволення вимог позивача у повному обсязі.
Відповідно до статті 763 ЦК України договір найму укладається на строк встановлений договором.
Частинами 2,3 статті 291 ГК України визначено, що договір оренди припиняється у разі закінчення строку, на якій його було укладено. Договір оренди може бути разірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторні договір оренди може бути достроково розірваний з підстав, передбачених Цивільним кодексом України для розірвання договору найму, в порядку встановленому статтею 188 цього Кодлексу. Правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільним кодексом України.
Частиною другою статті 795 Цивільного кодексу України встановлено, що повернення наймочем предмета договору найму оформлюється відповідним документом (актом), який підписується сторонами договору. З цього моменту договір найму припиняється.
Статте. 785 ЦК України передбачено, що у разі припинення договору найму наймач забовязаний негайно повернути наймодапвцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані,якій було обумовлено у дорговорі. Якщо наймач рне виконує обовязку щодо повернення ренчі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.
Суд за власним пререконанням оцінив надані сторонами докази, встановив, що оскільки строк договору оренди № 84 від 25.05.2009 закінчився 25.04.2012, проте орнедоване майно від відповідача не було повернуто за актом прийому-передачи та залишилось у його фактичному користуванні по день розгляду даної справи, тому позивач - Комунальне підприємство «Київжитлоексплуатація», який отримав нежитлові приміщення на праві господарського відання та є балансоутримучем цих приміщень, має право вимагати від Громандської організації "Екологічна муніципальна рада" стягнення орендної плати за період фактичного користування орендованими приміщеннями після розірвання договору оренди.
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний суд України у Постанові від 20.11.2012 в справі № 12/75-2167-33/75-4/180, яка, у відповідності до положень ст. 111-28 є обов"язковою для застосування господарським судом.
Згідно з ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем не спростував, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню у розмірі 7388,11 грн.
Оскільки спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, то судові витрати - судовий збір - відповідно до приписів статті 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" до Громадської організації "Екологічна муніципальна рада" про стягнення заборгованості з орендної плати та плати за фактичне користування нежилими приміщеннями в будинку № 9 на вул. Гната Юри у сумі 7388,11 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Громадської організації "Екологічна муніципальна рада" (03115, місто Київ, Святошинський район, вулиця Михайла Котельникова, будинок 25, кімната 316; код ЄДРПОУ 35704373) на користь Комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01001, місто Київ, вулиця Володимирська, будинок 51-А; код ЄДРПОУ 03366500) 7388 (сім тисяч триста вісімдесят вісім) гривеень 11 копійок суми заборгованості з орендної плати та плати за фактичне користування нежилими приміщеннями та 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) гривень 50 копійок суму сплаченого судового збору.
Рішення постановлено у нарадчій кімнаті та проголошено його вступну та резолютивну частину у судовому засіданні 21.03.2013 року.
Повний текст рішення виготовлено - 26.03.2013 року.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя К.В. Полякова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2013 |
Оприлюднено | 27.03.2013 |
Номер документу | 30221666 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Полякова К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні