Справа № 265/2268/13-к
Провадження № 1-кс/265/189/13
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
27 березня 2013 року місто Маріуполь
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, при секретарі Корольовій Н. А., за участю слідчого СВ Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2, розглянувши клопотання, погоджене із прокурором Орджонікідзевської районної прокуратури міста Маріуполя, ОСОБА_3, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
27 березня 2013 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2, погоджене із прокурором Орджонікідзевської районної прокуратури міста Маріуполя, ОСОБА_3, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013050790000213 від 21 січня 2013 року за ознаками складу злочину, передбаченого ст. 191 ч. 4 КК України.
В обґрунтування, поданого клопотання слідчий вказує, що 21 січня 2013 року СВ Орджонікідзевського РВ ММУ ГУМВС України в Донецькій області розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12012050790000213 за ознаками складу злочину передбаченого ст. 191 ч. 4 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20 травня 2008 року між «Маріупольською допоміжною школою інтернатом», розташованою по проїзду Шопена м. Маріуполя та невстановленими посадовими особами ТОВ «Азов-Дак», був підписаний договір підряду на виконання капітального ремонту металевих огороджень «Маріупольської допоміжної школи інтернату».
Згідно договору та наданого ТОВ «Азов Дак» кошторису, вартість вказаних робіт була зазначена у розмірі 295 000 грн.
Про проведені роботи, були складені акти виконаних робіт по формі КБ-2, згідно яких, вартість виконаних робіт по ремонту секцій огорож, склала 295000 грн., однак відповідно висновкам судово-будівельного дослідження, фактична вартість виконаних робіт, склала 221 005 грн. У зв'язку з цим, встановлено, що невстановлені посадові особи ТОВ «Азов-Дак», користуючись тим, що посадові особи «Маріупольської допоміжної школи інтернат», не мають ніяких знань в галузі будівництва та ремонту, шляхом обману останніх і зловживання їх довірою, умисно завищили вартість робіт на суму 73 995 грн., в результаті чого, школою-інтернатом, необґрунтовано була виплачена вказана сума, чим заподіяно шкоду державним інтересам на вказану суму, що є великим розміром.
В свою чергу, по обліку ТОВ «Азов-Дак» оформлено придбання субпідрядних робіт по капітальному ремонту металевих огороджень інтернату у ТОВ «Текфорум» (код ЄДРПОУ - 35150958, юридична адреса: м. Донецьк, вул. Лівобережна, буд. 60). В ході слідства встановлено, що ТОВ «Текфорум», будь які господарські операції не здійснювало, зареєстровано на підставну особу - ОСОБА_4, який не мав намірів здійснювання господарської діяльності, та фактично не здійснював її.
ТОВ «Текфорум» було зареєстровано 15 травня 2007 року Виконавчим комітетом Донецької міської ради Донецької області та встановлено на податковий облік у ДПІ у Калінінському районі міста Донецьк, без наміру здійснювати підприємницьку діяльність, з метою прикриття незаконної діяльності по протиправному переведенню безготівкових грошових коштів у готівку по безтоварним операціям та відповідно безпідставної мінімізації податкових зобов’язань СПД контрагентів, через ОСОБА_4
Зареєструвавши ТОВ «Текфорум», з метою прикриття незаконної діяльності, використовуючи банківські рахунки підприємства, здійснювалась незаконна діяльність наступним чином - на рахунки ТОВ «Текфорум» від різних СПД контрагентів в безготівковій формі надходили грошові кошти під виглядом оплати за постачання товарів, виконані роботи та надані послуги. Однак, фактично будь яка господарська діяльність ТОВ «Текфорум» не здійснювалась, постачання товарів, виконання робіт та надання послуг не відбувалась.
Використовуючи розрахункові рахунки, проводились незаконні операції з грошовими коштами (протиправна закупівля готівки у СПД, що займаються оптовою торгівлею; перерахування на рахунки денівеляції та т. і.), в результаті яких отримані готівкові грошові кошти передавалися їх представникам СПД контрагентів, які їх перераховували, при цьому собі залишалось, заздалегідь обумовлена частина готівкових грошових коштів у розмірі 4-8% від перерахованої на розрахунковий рахунок суми, як плату за скоєнні противоправні дії.
В ході проведених заходів встановлено особу ОСОБА_5, який фактично і організовував реєстрацію підприємства та здійснював протиправну діяльність по незаконному переведенню в готівку грошових коштів, від імені ТОВ «Текфорум». В ході допиту ОСОБА_5, підтвердив факти здійснення протиправної діяльності від імені ТОВ «Текфорум» по переведенню безготівкових грошових коштів у готівку по безтоварним операціям та відповідно безпідставної мінімізації податкових зобов’язань СПД контрагентів.
Окрім ТОВ «Текфорум» у незаконній діяльності переведення грошових коштів по безтоварним операціям у готівку, було задіяно ТОВ «Геоспецпроект» (ЄДРПОУ 35431312), юридична адреса якого м. Київ, Печерський район, вул. Кіквідзе, буд.12, на рахунки якого, також ТОВ «Азов-Дак», перераховував грошові кошти по безтоварним операціям за придбання послуг по виконанню субпідрядних робіт.
Таким чином, в діях осіб, причетних до діяльності ТОВ «Текфорум», ТОВ «Геоспецпроект», вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 205 КК України.
На даний час, з метою всебічного, повного, безпристрасного розслідування кримінального провадження, виникла необхідність в проведенні повного дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ «Геоспецпроект» (ЄДРПО № 35431312), юридична адреса якого м. Київ Печерський район вул. Кіквідзе, буд. 12, який використовує розрахунковий рахунок № 26005033000075 в АТ «Фінростбанк» в м. Києві МФО 328599.
Документи, що мають відношення до відкриття та використання зазначеного рахунку перебувають у володінні АТ «Фінростбанк» в м. Києві, ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, розрахунковий рахунок № 26005033000075 та відповідно вимогам ст. 62 Закону України «Про банки і банківську таємницю» містять охоронювану законом банківську таємницю.
Приймаючи до уваги, що зазначені документи містять суттєве значення для встановлення обставин вчинення правопорушення, як самі по собі так і в сукупності з іншими доказами, відобразили на собі сліди правопорушень, а також те, що іншим способом зазначені документи під час досудового розслідування отримати не є можливим, а також з метою проведення почеркознавчої експертизи, то вважає клопотання обґрунтованим, та просить зобов’язати АТ «Фінростбанк» в м. Києві, ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, надати тимчасовий доступ до відомостей на паперових та магнітних носіях, що містять дані про рух грошових коштів на рахунку № 26005033000075 ТОВ «Геоспецпроект» (ЄДРПОУ № 35431312), відкритому в АТ «Фінростбанк» в м. Києві ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, за період з 18 квітня 2008 року по теперішній час з обов’язковим зазначенням повного найменування платників, їх реквізитів (кодів ЄДРПОУ, номерів рахунків, банківських реквізитів, дати банківських операцій, суми, зазначення платежів), оригіналів чеків на знаття готівкових грошових коштів за вказаний період, та оригіналів документів юридичної справи в повному обсязі та карток зі зразками підписів посадових осіб, а в разі відсутності оригіналів документів юридичної справи в повному обсязі та карток зі зразками підписів посадових осіб надати їх копії, завірені належним чином.
Згідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
На підставі ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У відповідності до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, крім іншого, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як вбачається з клопотання, документи, які просить вилучити слідчий в банківській установі, становлять банківську таємницю.
Розглядом вказаного клопотання судом було встановлено, що речі та документи, до яких заявлено клопотання про тимчасовий доступ, по-перше, перебувають або можуть перебувати у володінні АТ «Фінростбанк» в м. Києві, ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, по-друге, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також, оскільки витребувані речі та документи містять охоронювану законом таємницю, то суд вважає доведеним стороною кримінального провадження можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах.
При цьому з огляду на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, то суд вважає, з урахуванням матеріалів клопотання, що заявлене слідчим клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, шляхом надання працівникам УПМ ДПС в Донецькій області тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, зазначених у клопотанні.
Керуючись ст. ст. 159, 162-164, 166 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Орджонікідзевського РВ Маріупольського МУ ГУ МВС України в Донецькій області, ОСОБА_2, розглянувши клопотання, погоджене із прокурором Орджонікідзевської районної прокуратури міста Маріуполя, ОСОБА_3, про тимчасовий доступ до речей і документів, - задовольнити.
Зобов’язати АТ «Фінростбанк» в м. Києві, ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, надати тимчасовий доступ до відомостей на паперових та магнітних носіях, що містять дані про рух грошових коштів на рахунку № 26005033000075 ТОВ «Геоспецпроект» (ЄДРПОУ № 35431312), відкритому в АТ «Фінростбанк» в м. Києві, ЄРДПОУ 14366762 МФО 328599, за період з 18 квітня 2008 року по теперішній час з обов’язковим зазначенням повного найменування платників, їх реквізитів (кодів ЄДРПОУ, номерів рахунків, банківських реквізитів, дати банківських операцій, суми, зазначення платежів), оригіналів чеків на знаття готівкових грошових коштів за вказаний період, та оригіналів документів юридичної справи в повному обсязі та карток зі зразками підписів посадових осіб, а в разі відсутності оригіналів документів юридичної справи в повному обсязі та карток зі зразками підписів посадових осіб, то надати їх копії, завірені належним чином.
Проведення вказаної слідчої дії доручити УПМ ДПС в Донецькій області.
Згідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - з 27 березня 2013 року по 27 квітня 2013 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Ухвала мені оголошена, вручена її копія « _____»
(підпис) (ПІБ особи)
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 30222118 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Козлов Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні