ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"20" березня 2013 р.Справа № 921/202/13-г
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Чопко Ю.О.
розглянув справу
до Кордишівської сільської ради, с.Кордишів Шумського району Тернопільської області
про стягнення заборгованості за виконані підрядні роботи в сумі 1 879 грн.39 коп..
За участю представників:
Позивача: Янчук В.П.- директор, паспорт НОМЕР_1 від 05.04.1996р.
Відповідача: не з'явився.
В судовому засіданні учаснику судового процесу роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81-1 ГПК України.
Технічна фіксація судового процесу за відсутності відповідного клопотання не здійснювалась.
Суть справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Шумськрайгаз", м. Шумськ Тернопільської області, вул. Українська,42 звернулося до господарського суду тернопільської області з позовом про стягнення з Кордишівської сільської ради, с.Кордишів Шумського району Тернопільської області заборгованості за виконані підрядні роботи в сумі 1 879 грн.39 коп..
Ухвалою господарського суду від 26.02.2013 р. порушено провадження у даній справі та призначено її розгляд на 13.03.2013 р., який було відкладено на 20.03.2013р. для надання можливості відповідачу з"явитися в судове засідання та подати відзив на позов.
Представник позивача в судовому засіданні 20.03.2013р. позовні вимоги про стягнення з відповідача 1879 грн.39 коп. підтримав повністю.
Відповідач участь уповноваженого представника в судовому засіданні 20.03.2013р. не забезпечив, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не заявив. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, у відповідності до ст.64 ГПК України, про що свідчить повідомлення про вручення повноважному представнику відповідача ухвали суду, яке знаходиться в матеріалах справи.
Представник позивача в судовому засіданні заявив усне клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача. Суд, керуючись п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" в якому зазначається, що особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України, зокрема, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві, клопотання про розгляд справи у відсутності відповідача задовільнив.
Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши представлені докази, господарський суд встановив наступне:
Відповідно до ч. 1 статті 1 Господарського процесуального Кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі -підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 20 Господарського Кодексу України встановлено, що кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.
03.10.2012 року між Кордишевською сільською радою в особі сільського голови Гончаренко В.В., діючого на підставі Положення (надалі - Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Шумськрайгаз" в особі директора Янчука В.П., діючого на підставі Статуту (надалі - Підрядник) укладено Договір підряду на ремонтні роботи № 1 ( надалі - Договір).
Згідно п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до положень ст. ст. 638, 639 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Договір може укладатися у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договору не вимагалася .
Згідно зі ст. 317 ГК України загальні умови договорів підряду визначаються відповідно до положень Цивільного кодексу України про договір підряду, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
В силу ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
У відповідності до умов даного Договору (п.п.1.1.) Підрядник бере на себе зобов"язання на власний ризик, своїми силами провести газопостачання конвекторів у приміщеннях клубу в с.Кордишів Шумського району Тернопільської області відповідно до затвердженої проектної документації і в обумовлений договором строк, а Замовник, в свою чергу зобов"язується надати підряднику узгоджену у відповідних інстанціях проектно-кошторисну документацію або зімни до неї, забезпечити своєчасне фінансування робіт, прийняти закінчений об"єкт газопостачання та повністю оплатити вартість виконаних робіт.
У відповідності до статті 843 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення. Якщо у договорі підряду не встановлено ціну роботи або способи її визначення, ціна встановлюється за рішенням суду на основі цін, що звичайно застосовуються за аналогічні роботи з урахуванням необхідних витрат, визначених сторонами. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу.
Статтею 844 ЦК України визначено, що ціна у договорі підряду може бути визначена у кошторисі. Якщо робота виконується відповідно до кошторису, складеного підрядником, кошторис набирає чинності та стає частиною договору підряду з моменту підтвердження його замовником. Кошторис на виконання робіт може бути приблизним або твердим.
Сторонами узгоджено вартість робіт в межах кошторисних призначень, що становить 1880,00 грн. (п.2.1 Договору).
Сторонами в Договорі узгоджено, що Замовник проводить оплату виконаних робіт Підряднику згідно акту приймання виконаних робіт підрядних робіт (форма № КБ-2В); обсяг ремонтних робіт вважається прийнятим з моменту підписання уповноваженою особою Замовника вищевказаного акту встановленої форми (п.3.2 Договору).
Остаточний розрахунок Замовником проводиться на протязі 5 робочих днів після підписання акту виконаних робі (п.3.3 Договору).
На виконання умов Договору підряду на ремонтні роботи № 14 від 03.10.2012р. Товариством з обмеженою відповідальністю Шумськрайгаз" проведено газопостачання конвекторів у приміщеннях клубу в с.Кордишів Шумського району Тернопільської області, що підтверджується Актом № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2012р., який підписаний 03.10.2012р. представниками сторін без заперечень та завірений печатками підприємств (належним чином завірена копія вищезазначеного документа знаходиться в матеріалах справи).
Як слідує з матеріалів справи та про що стверджує представник ТзОВ "Шумськрайгаз" в судовому засіданні, ним повністю , своєчасно та якісно виконані умови договору та наданий весь обсяг підрядних робіт , однак відповідач свої зобов'язання щодо оплати вартості наданих робіт згідно Договору не виконав, оплати виконаних підрядних робіт не здійснив, в зв"язку з чим станом на день подання позову за відповідачем рахується заборгованість за виконані підрядні роботи в сумі 1879 грн.39 коп.
Відповідно до ст. 526, 527 Цивільного кодексу України сторони повинні належним чином та в установлений договором чи законом строк виконувати взяті зобов'язання.
Направлений на адресу відповідача акт звіряння рахунків станом на 31.12.2012р. залишений відповідачем без відповіді та підписання, що і зумовило позивача звернутись до суду з даним позовом.
Відповідно статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).
Згідно вимог ст. ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідач в судове засідання не прибув, не заперечив належними та допустимими доказами доводів позивача, як і не надав суду доказів добровільного повернення зайво отриманих коштів.
За даних обставин, суд визнає позовні вимоги позивача щодо стягнення 1879 грн.39 коп. правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Судові витрати у відповідності до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 22, 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Кордишівської сільської ради, с. Кордишів Шумського району Тернопільської області (ідентифікаційний код 04394059) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Шумськрайгаз", м. Шумськ Шумського району Тернопільської області, вул. Українська,42 (ідентифікаційний код 32291108) - 1 879 (одну тисячу вісімсот сімдесят дев"ять) грн. 39 коп. боргу та 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн.50 коп. в повернення судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
На рішення господарського суду сторони мають право подати апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду через цей суд протягом десяти днів з дня виготовлення повного тексту рішення.
Повний текст рішення виготовлено 22 березня 2013р..
Суддя Ю.О. Чопко
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2013 |
Оприлюднено | 28.03.2013 |
Номер документу | 30239786 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Чопко Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні