Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 березня 2013 р. № 820/1826/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Піскун В.О.,
при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,
за участі:
представника позивача - Нежути С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АНГРАМ БОТЗ" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2012 року в сумі 1426,05 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що внаслідок порушення вимог діючого законодавства у відповідача виникла недоїмка зі сплати єдиного внеску в сумі 1426,05 грн. Вимога про сплату боргу платнику була вручена особисто, але на протязі десяти днів після отримання вимоги відповідач коштів на рахунок Пенсійного фонду не перераховував, вимоги не узгодив та не оскаржив. Посилаючись на доводи, викладені в позові, позивач просив суд його задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать матеріали справи, про причини своєї неявки до суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності не надавав. Згідно зі ст. 35 КАС України, відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч. 2, ч. 4 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Проте за клопотанням сторони та з урахуванням обставин у справі суд може відкласти її розгляд. У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю "АНГРАМ БОТЗ" (далі - ТОВ "АНГРАМ БОТЗ") зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України 28.12.2009 року за № 1002, що підтверджується повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску від 25.02.2013 року №1029-07/08 (а.с. 16).
Суд зазначає, що порядок обчислення і сплати страхувальниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України визначений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 року, що набрав чинності з 01.01.2011 року (далі - Закон України № 2464-VI). Відповідно до даного Закону розроблена Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску страхувальниками на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010р. № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 27.10.2010 р. № 994/18289 (далі - Інструкція).
Пунктом 2 статті 1 Закону України №2464-VI визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з п.1 ч.2 ст.6 Закону України № 2464-VI відповідач зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Виходячи зі змісту ст.9 Закону України № 2464-VI, відповідач зобов'язаний сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до п. 4.2.4 Інструкції № 21-5 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України № 2464-\/І сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом є недоїмкою.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було складено та подано до територіального органу Пенсійного фонду звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за грудень 2012 року (а.с. 8-14), відповідно до якого загальна сума єдиного внеску склала 1426,05 грн.
Згідно картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 15) у встановлений строк відповідач не сплатив суму єдиного внеску в розмірі 1426,05 грн. за грудень 2012 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України № 2464-\/І територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Управління Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області надіслало до ТОВ "АНГРАМ БОТЗ" вимогу про сплату боргу: № Ю-15 від 05.02.2013 року (а.с. 5-6) рекомендованим листом, яка була отримана відповідачем 07.02.2013 року, що підтверджується відповідною відміткою на повідомлені про вручення поштового відправлення (а.с. 7).
Дана вимога відповідачем не оскаржувалась, тобто сума боргу є узгодженою.
На теперішній час сума недоїмки підприємством не сплачена і складає 1426,05 грн.
Відповідач не надав до суду доказів щодо сплати боргу у повному обсязі.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АНГРАМ БОТЗ" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АНГРАМ БОТЗ" (62560, Харківська область, Вовчанський район, смт. Старий Салтів, вул. Перемоги, буд. 5, р/р 26004300008016 в ХФАКБ «Форум» м. Харків, МФО 350772, р/р 2600306162730 ПАТ КБ «Правекс-Банк» м. Київ, МФО 321983, код ЄДРПОУ 36374659) на користь Управління Пенсійного фонду України в Вовчанському районі Харківської області (62504, Харківська обл. м. Вовчанськ, вул. Шевченка, буд. 2, код ЄДРПОУ 22704227) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2012 року в сумі 1426.05 грн. (одна тисяча чотириста двадцять шість грн. 05 коп.) на р/р 37197101002008 в ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 27.03.2013 року.
Суддя Піскун В.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2013 |
Оприлюднено | 01.04.2013 |
Номер документу | 30275277 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Піскун В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні