ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"21" березня 2013 р. Справа № 918/90/13-г
Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1)
про стягнення заборгованості в сумі 66 254,34 грн.
Представники:
від позивача : представник Боровець І.В. (довіреність б/н від 31.01.2013 року);
від відповідача : ОСОБА_2
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України (далі-ГПК України) роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 81 1 ГПК України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Добросвіт Сервіс" звернувся до господарського суду Рівненської області з позовом про стягнення з відповідача - підприємця ОСОБА_2 66254,34 грн. заборгованості, з яких 19500,00 грн. сума основного боргу з орендної плати, 15787,18 грн. сума заборгованості за спожиті комунальні послуги, 1224,16 грн. пені та 29743,00 грн. відсотків річних згідно укладеного договору.
21.03.2013 р. від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути лише пеню в розмірі 1349,99 грн. та судовий збір у розмірі 1720,50 грн. (а.с.68).
Відповідно до пункту 3.11. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 26.12.2011 р., № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", статтею 22 Господарського процесуального кодексу України, не передбачено права позивача на подання заяв (клопотань) про "доповнення" або "уточнення" позовних вимог, або заявлення "додаткових" позовних вимог і т.п. Тому в разі надходження до господарського суду однієї із зазначених заяв (клопотань) останній, виходячи з її змісту, а також змісту раніше поданої позовної заяви та конкретних обставин справи, повинен розцінювати її як:
- подання іншого (ще одного) позову, чи
- збільшення або зменшення розміру позовних вимог, чи
- об'єднання позовних вимог, чи
- зміну предмета або підстав позову.
Суд розцінює подану позивачем заяву, як заяву про зменшення позовних вимог та приймає її до розгляду. Вимоги позивача до відповідача передані на розгляд господарському суду на час прийняття рішення становлять 1349,99 грн. пені.
Відповідач в судовому засіданні визнав позовні вимоги з урахуванням поданої позивачем заяви про уточнення позовних вимог.
Вивчивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
При винесенні рішення суд дослідив зокрема такі обставини.
01 лютого 2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Добросвіт Сервіс" (далі - орендодавець, позивач) та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 (далі - відповідач, орендар) укладено договір оренди нежитлового приміщення (далі - Договір) (а.с.8-9).
Згідно пунктів 1.1, 3.1 Договору, орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення, а саме торгові площі 2 поверху загальною площею 90 м 2 в будівлі універмагу, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. За користування об'єктом оренди орендар сплачує орендодавцю орендну плату, місячний розмір якої становить 4500,00 грн. щомісячно.
Пунктом 3.2 Договору передбачено, що орендна плата сплачується орендарем незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря щомісячно не пізніше 10 числа поточного місяця на рахунок орендодавця.
Відповідно до пункту 3.4 Договору відшкодування орендарем витрат орендодавця на оплату комунальних та інших прирівняних до них послуг визначається наступним чином:
- послуги з забезпечення орендованого приміщення електроенергією відшкодовуються Орендарем відповідно до показів електролічильника згідно тарифів електромереж;
- послуги з водопостачання та водовідведення відшкодовуються орендарем відповідно до кількості торгових точок, згідно тарифів ДКП "Рівнеоблводоканал";
- послуги з опалення орендованого приміщення в опалювальний період відшкодовуються орендарем згідно фактичних витрат орендодавця відповідно до показів лічильника, пропорційно до зайнятої площі;
- послуги ДСО за охорону відшкодовуються орендарем відповідно до кількості торгових точок;
- послуги за вивезення сміття відшкодовуються орендарем відповідно до кількості торгових точок.
Пунктом 3.3 Договору передбачено, що вартість комунальних та інших, прирівняних до них послуг, в т.ч. за користування електроенергією, теплоенергією, водою, каналізаційними системами, охорону, вивіз сміття та інше, не входить до розміру орендної плати і відшкодовується орендарем для орендодавця на підставі виставленого рахунку, який оплачується орендарем протягом 10 календарних днів з моменту його отримання.
На виконання Договору позивач згідно акту від 01.02.2012р. передав, а відповідач- прийняв в користування нежитлове приміщення, а саме торгові площі 2 поверху загальною площею 90 м 2 в будівлі універмагу, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.10).
За період з лютого 2012 року по січень 2013 року позивач надав відповідачу послуги оренди приміщення, що стверджується наявними в матеріалах справи рахунками-фактурами (а.с.11-22). Відповідач, всупереч умовам Договору за надані послуги не розрахувався.
Статтею 11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) встановлено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства; крім того підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема є договори та інші правочини, завдання майнової (матеріальної) шкоди.
Відповідно до статті 202 ЦК України, - правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до статті 509 ЦК України, - зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.(стаття 526 ЦК України).
Згідно частини 1 статті 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.(частини 1, 5 статті 762 ЦК України).
Відповідно до пункту 6.2 Договору за порушення термінів перерахування коштів, встановлених розділом 3 Договору орендар сплачує орендодавцю пеню за кожний день прострочнки в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який нараховується пеня.
Відповідно до частини 1 статті 230 Господарського кодексу України (далі - ГК України) штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Згідно статті 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Як визначено частиною 6 статті 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Відповідно до заявлених позовних вимог позивач за період прострочення з 10.02.2012 року по 12.02.2013 року на суму боргу нарахував відповідачу пеню в сумі 1349,99 грн., даний розрахунок судом перевірено, визнано законним та обгрунтованим (а.с.64).
Вимоги позивача стверджуються Договором, актом передачі приміщення, виставленими рахунками і підлягають задоволенню на підставі статей 20, 173, 174, 193, 230, 232, 283-286 ГК України та статей 11, 16, 509, 526, 549, 759, 762 ЦК України.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 1349,99 грн. пені є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Керуючись статтями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер платника податків НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Добросвіт Сервіс" , (04053, м.Київ, вул.Артема, 37-41, офіс, 710, код ЄДРПОУ 36018929) 1349,99 грн. пені та 1720,50 грн. витрат по сплаті судового збору.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
повне рішення складено 26.03.2013
Суддя Качур А.М.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2013 |
Оприлюднено | 01.04.2013 |
Номер документу | 30277090 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Качур А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні