Постанова
від 28.03.2013 по справі 820/1994/13-а
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 березня 2013 р. Справа №820/1994/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Нуруллаєва І.С.,

при секретарі судового засідання - Русецькому І.В.,

за участю:

представника позивача - Суховєєвої Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дворічанському районі Харківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 3858,81грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Дворічанському районі Харківської області

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_2 зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України. Відповідно п. 1 ч. 2. ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до Пенсійного Фонду України. ФОП ОСОБА_2 за 2012 рік мала сплатити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальній сумі 4572,42грн. згідно поданого звіту про нарахування єдиного внеску. Фактично відповідачем сплачено 713,61грн. Сума недоїмки по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік становить 3858,81грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач ФОП ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Тому суд вважає можливим розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Перевіривши матеріали справи, вислухавши думку представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_2, зареєстрований Дворічанською райдержадміністрацією Харківської області як фізична особа - підприємець, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів - НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (а.с.5, 6)

Відповідно до п.1 ч.1 та ч. 3 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", відповідач - ФОП ОСОБА_2 - є страхувальником та зареєстрований як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в УПФУ в Первомайському районі Харківської області згідно його заяви. (а.с.7)

Порядок обчислення і сплати страхувальниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України визначений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року (далі - Закон України №2464-VI).

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України №2464-VI для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Згідно п.2 ч.1 ст.1 Закону України №2464-VI - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 1 ч.2. ст.6 Закону України №2464-VI передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, а згідно п. 4 цієї ж статті - подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.7 Закону єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Розмір єдиного внеску визначено ч.11 ст.8 Закону, відповідно до абз.1 якої єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 34,7 відсотка визначеної пунктами 2 та 3 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Відповідно до ч.2 та 5 ст.9 Закону, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.

Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску визначений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску страхувальниками на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010р. № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України 27.10.2010 р. № 994/18289 (далі - Інструкція).

За підсумками року фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, подають до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010р. №22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010р. за № 1014/18309.

Згідно з пунктом 2.2. розділу 2 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, звіт подається, зокрема, на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти.

Згідно матеріалів справи, відповідач - ФОП ОСОБА_2 - 11.02.2013 року подала до пенсійного органу Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік. Згідно даних таблиці 2 Додатку 5 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування фізичними-особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування», загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, яка була самостійно визначена відповідачем, становить 4572,42грн.

Згідно п.6 ч.1 ст.1 Закону України № 2464-VI недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом.

Відповідно до ч.4 ст. 25 Закону України № 2464-VI, територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про сплату боргу. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. (Частина 6 ст.25 Закону.)

Внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо сплати єдиного внеску у строки та в порядку, що визначені цим Законом, у відповідача ФОП ОСОБА_2 за несплату в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2012 рік виникла недоїмка (з урахуванням сплачених відповідачем сум у розмірі 713,61грн.) в сумі 3858,81грн., що підтверджується карткою особового рахунку фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

На виконання вимог ч.4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу від 14.02.2013 №Ф-3, яка отримана відповідачем 15.02.2013р.(а.с.11).

ФОП ОСОБА_2 фактично сплатила суму єдиного внеску в розмірі 713,61грн., що підтверджується карткою особового рахунку відповідача, згідно якої станом на 11.02.2013 сума боргу по єдиному внеску становить 3858,81грн.

Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим п.4 ч.3 ст. 49 та ч.2 ст.51 КАС України - не надав суду письмових заперечень проти позову.

Відповідно до п.п.1 п.2 статті 6 Закону України №2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч.12 ст.9 Закону України №2464-VI - єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Законом встановлено право на звернення відповідного органу Пенсійного фонду з вимогою про сплату недоїмки або до відповідного підрозділу державної виконавчої служби або до суду. В даному випадку позивач правомірно скористався наданим йому правом звернення до суду, у нього наявне право на підтримання позовних вимог як у відповідного суб'єкта владних повноважень.

Факт наявності у відповідача заборгованості перед Пенсійним фондом підтверджується матеріалами справи, зокрема, звітом, вимогою та карткою особового рахунку відповідача.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 3858,81грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дворічанському районі Харківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дворічанському районі Харківської області (62702, Харківська область, Дворічанський район, смт. Дворічна, вул. Осеніна, буд. №2, р/р37191076002010 Управління державної казначейської служби України в Дворічанському районі Харківської області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 22682031) суму заборгованості в розмірі 3858,81грн. (три тисячі вісімсот п'ятдесят вісім грн. 81 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі текст постанови виготовлено 29.03.2013 року.

Суддя І.С. Нуруллаєв

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.03.2013
Оприлюднено01.04.2013
Номер документу30291212
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/1994/13-а

Постанова від 28.03.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

Ухвала від 14.03.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Нуруллаєв І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні