Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2013 р. Справа №805/2941/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14 год. 30 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Маслоід О.С.
при секретарі судового засідання - Вітязь Х. О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Макіївської об'єднаної державної податкової інспекції
Донецької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжгалузева друкарня» (м.Макіївка)
про стягнення коштів за податковим боргом,-
за участю
представників сторін: від позивача - Назаренко О. В.
від відповідача - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
Макіївська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби (надалі - позивач) звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжгалузева друкарня» (надалі - відповідач) про стягнення податкового боргу з земельного податку у розмірі 1372,62 грн.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. Заборгованість відповідача виникла внаслідок недотримання платником податків вимог пп.16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) та несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань згідно податкового розрахунку земельного податку, в якому відповідачем самостійно зазначений щомісячний платіж.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечення на позов суду не надав.
Згідно ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до запису 1 із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців місцезнаходження відповідача зазначено наступне: 86123, Донецька область, Червоногвардійський район, м. Макіївка, вул. Тайгова, буд. 1А.
Відповідно вважається, що відповідач про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжгалузева друкарня» - зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Червоногвардійської ради народних депутатів 25.03.1998 року, про що зроблено запис в журналі реєстрації за № 257/1, ідентифікаційний код 19386255. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серія АБ № 915867 до ЄДРПОУ 14.04.2005 року були включені відомості про юридичну особу, номер запису 12731200000002232.
Згідно до довідки від 18.02.2013 року № 996/10/29 відповідач перебуває на обліку у позивача з 01.04.1998 року за № 77.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пп. 191.1.1 п. 191.1 ст. 19 ПК України передбачено, що податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом.
Згідно із пп. 191.1.15, 191.1.33 п. 191.1. ст. 19 ПК України органи державної податкової служби здійснюють контроль за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цим Кодексом та законами України, за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Відповідно до пп. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пп. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 ПК України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із абз. 1 п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, а також повноваження на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.
З матеріалів справи вбачається наступне.
28.01.2011 року відповідачем було надано податковий розрахунок земельного податку на 2011 рік, який зареєстрований позивачем 31.01.2011 року за № 729, в якому зазначено щомісячний платіж у сумі 343,15 грн., за грудень 343,17 грн.
Відповідно до пп. 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПК України Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПК України встановлено, що земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 ПК України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Згідно з п.286.2 ст. 286 ПК України платники плати на землю самостійно обчислюють суму земельного податку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.
Відповідно до п. 287.3 ст. 287 ПК України зобов'язання щодо плати за землю визначені у податковій декларації на поточний рік, сплачуються рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів наступних за останнім календарним днем (звітного) місяця.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Податковий борг - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
ПК України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Доказів сплати заборгованості суду не надано.
Станом на момент звернення розгляду справи податкове зобов'язання не сплачене та вважається податковим боргом.
Таким чином, внаслідок несвоєчасної сплати податкових зобов'язань утворилась заборгованість у розмірі 1372,62 грн. за період вересень - грудень 2011 року, яка підтверджується структурою податкового боргу, податковим розрахунком земельного податку № 729, зворотнім боком облікової картки.
Крім цього, відповідачу було направлено першу податкову вимогу форми «Ю1» від 24 листопада 2009 року № 1/298, яка була отримана відповідачем 24.11.2009 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці вищезазначеної податкової вимоги та другу податкову вимогу форми «Ю2» від 30 грудня 2009 року № 2/322, яка була отримана відповідачем 30.12.2009 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінці вищезазначеної податкової вимоги.
08.06.2012 року позивачем було видано рішення № 17 про опис майна у податкову заставу, яким відповідно до ПК України позивач вирішив здійснити опис майна, що перебувають у власності відповідача.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
П. 38.1.ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжгалузева друкарня (код ЄДРПОУ - 19386255) на користь Місцевого бюджету м. Макіївки (р/р - 33211811700069, банк отримувач ГУДКСУ у Донецькій області, код ОКПО банку 13050100, МФО 834016) податковий борг з земельного податку у розмірі 1372,62 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 25.03.2013 року в присутності представника позивача.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 29 березня 2013 року.
Суддя Маслоід О.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2013 |
Оприлюднено | 01.04.2013 |
Номер документу | 30299830 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Маслоід О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні