cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/2823/13 27.03.13 За позовом Комунального підприємства виконавчого органу Київради
(Київської міської державної адміністрації ) "Київреклама"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНКАТАН"
про стягнення 70 286, 87 грн.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Представники:
Від позивача: Борисюк О.В. по довіреності № 196-13749/КР від 01.11.2012р.
Від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" звернулося до господарського суду м. Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНКАТАН" про стягнення 70 286, 87 грн., із яких: 56 976,95 грн. - основного боргу, 8 546,54 грн. - штрафу, 1 409,49 грн. - 3% річних, 3 353,89 грн. - пеня.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 15.02.2013 року порушено провадження у справі №910/2823/13 і призначено до розгляду на 27.03.2013 року.
27.03.2013р. через відділ діловодства господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла заява про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київреклама» просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНКАТАН» заборгованість в розмірі 13 366,97 грн., з яких: 8 546,54 грн. - штрафу, 1 418,86 грн. - 3% річних та 3 371,57 грн. - пені. Дана заява обґрунтована тим, що 11.02.2013р. відповідачем на рахунок позивача було перераховано суму основного боргу в розмірі 56 976,95 грн.
Представник позивача позовні вимоги в судовому засіданні 27.03.2013 р. підтримав в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення відповідача про час та місце судового засідання та зважаючи на відсутність будь-яких клопотань з його боку, суд, на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами без участі представника відповідача.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
Згідно ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України договір - є підставою виникнення цивільних прав та обов'язків. Цивільні права і обов'язки виникають як з передбачених законом договорів, так і з договорів, не передбачених законом, але таких, що йому не суперечать.
Договір - це категорія цивільного права, яка визначається як домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. До зобов'язань, що виникають з договорів, застосовуються загальні положення про зобов'язання, якщо інше не випливає із закону або самого договору. Як і будь-який правочин, він є вольовим актом, оскільки виражає спільну волю сторін, що втілюється у договорі. Змістом договору є, власне, ті умови, на яких сторони погоджуються виконувати договір, і вони мають дотримуватися взятих на себе зобов'язань.
01.03.2010 р. між Головним управлінням з питань реклами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації «Київреклама» (далі - Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ІНКАТАН» (далі - відповідач) було укладено договір №001652/10 на право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення рекламного (-их) засобу (-ів), що перебуває (-ють) у комунальній власності Територіальної громади м.Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м.Києва (далі Договір №001652/10)
Відповідно до п. 2.3. договору місця для розміщення рекламних засобів зазначаються в додаткових угодах до договору, які є його невід'ємною частиною.
Пунктом 8.1 договору визначено, що договір набуває чинності з дати його підписання сторонами. Строк дії цього договору визначається по кожному місцю розташування об'єктів зовнішньої реклами окремо у додатках (адресних програмах), які є невідємною частиною договору.
Згідно п. 3.6.4. договору, розповсюджувач зовнішньої реклами зобов'язаний використовувати надане (і) за цим договором (місце (-я) у тимчасове користування за цільовим призначенням - для розміщення РЗ, відповідно до умов зареєстрованого (-них) та виданого (-них) у встановленому виконавчим органом Київської міської ради (Київської міською державною адміністрацією) Порядку дозволу (-ів), з дотримання вимог чинного законодавства та умов цього договору.
Пунктом 4.1. договору встановлено, що розмір плати за право користування місцем (-ями) для розміщення об'єктів зовнішньої реклами встановлюється виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та складається з базової плати, що включає в себе базові тарифи перемножений на коефіцієнт диференціації в залежності від зони розміщення РЗ, та коригуючи коефіцієнтів. Базова плата вказується в Додаткових угодах до цього договору.
Згідно п. 4.3. договору, розрахунки за договором здійснюється Розповсюджувачем зовнішньої реклами щомісячно не пізніше 25 числа поточного числа шляхом перерахування на поточний рахунок Підприємства вказаний в даному договорі.
На виконання розпорядження Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) №767 від 27.09.2010 р. «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами» між Комунальним підприємством виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київреклама» та ТОВ «ІНКАТАН» було укладено договір № 602/12 від 28.09.2012 р. на право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення рекламного(-их) засобу (-ів), що перебуває(-ють) у комунальній власності Територіальної громади м.Києва.
28.09.2012 р. Між позивачем та відповідачем було укладено Адресні програми на право тимчасового користування місцем -ями) для розміщення рекламного (-них) засобу (-ів), що перебуває (-ють) у комунальній власності територіальної громади м.Києва №1 , №1/1 від 28.09.2012 р. та №2 та 2/1 від 01.11.2012 р..
Згідно п. 3.6 договору, адресні програми є невід'ємною частиною цього Договору . У разі внесення змін до відповідної адресної програми, підприємство оформлює адресну програму в новій редакції або зміни до відповідної адресної програми
Згідно п. 3.2. перелік місць для розміщення РЗ, на які розповсюджувачу надано дозволи на розміщення зазначаються в адресних програмах, які є невід'ємною частиною договору №602/12 від 28.09.2012 р.
Згідно п. 6.8. договору №602/12 від 28.09.2012 р., Плата за право тимчасового користування нараховується Підприємством щомісячно та перераховується Розповсюджувачем зовнішньої реклами не пізніше двадцять п'ятого числа поточного місяця, виключно на поточний рахунок підприємства, в розмірах зазначених підприємством в рахунках.Факт неотримання рахунку, не звільняє розповсюджувача зовнішньої реклами від здійснення плати за Право тимчасового користування.
Згідно п.7.2 договору , за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків підприємство має право застосовувати до розповсюджувача такі штрафні санкції: за несвоєчасне або неповне внесення платежів - пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла у термін, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми .
Згідно п 7.3. Підприємство має право додатково нарахувати боржнику за прострочення внесення платежів за право тимчасового користування, що складає більше 1(одного) місяця-штраф у розмірі 15 (п'ятнадцять ) відсотків простроченої суми.
03.03.2011р. сторони уклали додаткову угоду № 670/ТК-2 до договору № 670/ТК від 07.03.2005р. на право тимчасового користування місцем (-ями) для розміщення рекламного (-их) засобу (-ів), що перебуває (-ють) у комунальній власності територіальної громади м. Києва, його районів або повноваження щодо розпорядження якими здійснюють органи місцевого самоврядування м. Києва, якою сторони домовились, що договір вважається продовжений з моменту прийняття заяви на продовження дозвільної документації на строк до отримання рішення виконавчого органу КМДА про продовження дії дозволу чи про відмову у його продовженні в частині, що стосується рекламного (-их) засобу (-ів).
На виконання умов договору позивачем було продовжено дозвіл на розміщення об'єктів зовнішньої реклами , що є предметом договору; виставлені на оплату рахунки -фактури, які додані до матеріалів справи.
Відповідач не виконав свої зобов'язання за договором, надані позивачем послуги о бумовлені договором строки не оплатив.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Позивачаем в судовому засіданні надана банківська виписка від 11.02.2013р. про перерахування відповідачем позивачу 60 378,95 грн. , із яких 56 976,95 грн. сума основного боргу, яка виникла за період з 01.04.2011р. по 31.01.2013р.
Отже, судом встановлено, що відповідачем було порушено умови договору № 602/12 від 28.09.2012р., щодо оплати рахунків на право тимчасового користування місцем для розміщення об'єктів зовнішньої реклами.
За неналежне виконання відмовідачем вищевказаного договору, Комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНКАТАН": 8 546,54 грн. - штрафу, 1 409,49 грн. - 3% річних, 3 353,89 грн. - пені.
Відповідно до п. 6.2. договору, сторони несуть майнову відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань згідно з цим договором та чинним законодавством. За несвоєчасну та/або неповну сплату платежів за право тимчасового користування місцем (-ями) розповсюджувач зовнішньої реклами сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла у термін, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожний день прострочення.
Статтею 549 Цивільного кодексу України передбачено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Згідно п 7.3. Підприємство має право додатково нарахувати боржнику за прострочення внесення платежів за право тимчасового користування, що складає більше 1(одного) місяця-штраф у розмірі 15 (п'ятнадцять ) відсотків простроченої суми.
За прострочку платежу позивачем нарахований штраф у розмірі 8546,54 грн., Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно п.7.2 договору , за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків підприємство має право застосовувати до розповсюджувача такі штрафні санкції: за несвоєчасне або неповне внесення платежів - пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діяла у термін, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми .
За прострочку платежу позивачем нарахована пеня у розмірі 3353,89 грн.,
Як визначено частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позивачем нараховані 3% річних в розмірі 1409,49 грн.
Суд перевіривши вірність нарахування позивачем штрафу, пені та 3% річних приходить до висновку про обгрунтованість та задоволення позовних вимог в цій частині.
Враховуючи ту обставину, що відповідач позовні вимоги належними та допустимими засобами доказування не спростував, а наявні в матеріалах справи документи свідчать про безспірність та обґрунтованість позовних вимог позивача, вимоги останнього підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ІНКАТАН" (інд. 01001, м. Київ, пров. Музейний, 12, код ЄДРПОУ 35427594) на користь Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) "Київреклама" (інд. 04070, м. Київ, Боричів узвіз, 8; код ЄДРПОУ 26199714) 8 546 (вісім тисяч п'ятсот сорок шість)грн. 54 коп. - штрафу, 1 409(одну тисячу чотириста дев'ять) грн. 49 коп. - три відсотки річних, 3353(три тисячі триста п'ятдесят три), грн. 89 коп. -пеня за прострочку платежу, 1720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 28.03.203р.
Суддя Трофименко Т.Ю.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2013 |
Оприлюднено | 01.04.2013 |
Номер документу | 30302451 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні