Рішення
від 01.04.2013 по справі 2603/13126/12
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/459/13

Справа № 2603/13126/12

РІШЕННЯ

Іменем України

01.04.2013 року Деснянський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді : Галась І.А.

при секретарі Маковецькій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Архія», ОСОБА_2, 3-тя особа Державна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби, Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація про зобов'язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Архія», ОСОБА_2, 3-тя особа Державна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби, Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація, в якому просив зобов'язати відповідача ОСОБА_2, як учасника ТОВ «Компанія «Архія» провести державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «Компанія «Архія» у зв'язку з його виходом з ТОВ «Компанія «Архія»; визнати його трудові відносини з ТОВ «Компанія «Архія» припиненими з 06.08.2012 року. Свої вимоги позивач мотивував тим, що 21 березня 2000 року за номером ЄДР 10671200000003175 Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією була проведена реєстрація ТОВ «Компанія «Архія», єдиним учасником та засновником якої був ОСОБА_1 15.07.2008 року до установчих документів ТОВ «Компанія «Архія» було внесено зміни, у зв'язку зі зміною складу учасників. П.7 Статуту ТОВ «Компанія «Архія» передбачив розподіл часток статутного капіталу між ОСОБА_1 - 50% та ОСОБА_2 - 50 %. За період часу з 2008 по 2012 роки ТОВ не здійснювало будь - якої діяльності. Позивач прийняв рішення про вихід з товариства та припинення трудових відносив з ТОВ «Компанія «Архія». 23.04.2012 року та 21.06.2012 року загальні збори ТОВ «Компанія «Архія» не відбулись у зв'язку з відсутністю кворуму - неявкою відповідача ОСОБА_2

В судовому засіданні представник позивача вимоги позову підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомляв.

Представник ТОВ «Компанія «Архія» в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомляв.

Представник Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби в судовому засідання проти задоволення позову не заперечував, його вирішення залишив на розсуд суду.

Представник Дніпровська районна у місті Києві державна адміністрація в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В поданому суду листі просив справу слухати за його відсутності. (а.с.89)

Суд вважає, за можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та постановити заочне рішення, проти чого не заперечує представник позивача, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об'єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно матеріалів справи 21 березня 2000 року за номером ЄДР 10671200000003175 Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією була проведена реєстрація ТОВ «Компанія «Архія» - ідентифікаційний код юридичної особи 30784962.(а.с.18)

15.07.2008 року до установчих документів ТОВ «Компанія «Архія» було внесено зміни до Статуту ТОВ «Компанія «Архія», у зв'язку зі зміною складу учасників. П.7.3 Статуту ТОВ «Компанія «Архія» передбачив розподіл часток статутного капіталу між ОСОБА_1 - 50% та ОСОБА_2 - 50 %. (а.с.7-17)

Листами від 21 березня 2012 року та 21 травня 2012 року позивач повідомив учасника ТОВ «Компанія «Архія» ОСОБА_2 про проведення Загальних зборів ТОВ з порядом денним про відмову ОСОБА_1 від участі в товаристві та звільнення за власним бажанням з посади директора ТОВ «Компанія «Архія». (а.с.19, 22)

Протоколом № 1 від 23 квітня 2012 року та Протоком № 2 від 21 червня 2012 року загальних зборів учасників ТОВ «Компанія «Архія» було зафіксовано відсутність учасника ОСОБА_2 - відсутність кворуму. (а.с.21,26)

22.06.2012 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 було засвідчено особу ОСОБА_1, який своєю заявою повідомив про вихід зі складу учасників ТОВ «Компанія «Архія» та безоплатного відступлення частки у статутному капіталі у розмірі 50% на користь ТОВ «Компанія «Архія». (а.с.27)

Відповідно до Наказу № 4 від 06 серпня 2012 року ОСОБА_1 за власним бажанням звільнений з посади директора ТОВ «Компанія «Архія» з 06 серпня 2012 року. (а.с.29)

Відповідно до Довідки № 5411/10/19-111 від 20 березня 2013 року платник податків 30784962 ТОВ «Компанія «Архія» станом на 20 березня 2013 року не має заборгованості із сплати податків, зборів.

Відповідно до вимог ст. 140 ЦК України, товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом. Учасники товариства з обмеженою відповідальністю не відповідають за його зобов'язаннями і несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах вартості своїх вкладів. Учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників. Найменування товариства з обмеженою відповідальністю має містити найменування товариства, а також слова «товариство з обмеженою відповідальністю».

Відповідно до вимог ст. 141 ЦК України, максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю встановлюється законом. При перевищенні цієї кількості товариство з обмеженою відповідальністю підлягає перетворенню на акціонерне товариство протягом одного року, а зі спливом цього строку - ліквідації у судовому порядку, якщо кількість його учасників не зменшиться до встановленої межі. Товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.

Відповідно до вимог ст. 148 ЦК України, учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом. Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства. За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі. Якщо вклад до статутного фонду був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається учасникові без виплати винагороди. Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному фонді, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом. Спори, що виникають у зв'язку з виходом учасника із товариства з обмеженою відповідальністю, у тому числі спори щодо порядку визначення частки у статутному капіталі, її розміру і строків виплати, вирішуються судом.

Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про господарські товариства», акціонерне товариство, товариство з обмеженою і товариство з додатковою відповідальністю створюються і діють на підставі статуту, повне і командитне товариство - засновницького договору. Установчі документи товариства у випадках, передбачених чинним законодавством, погоджуються з Антимонопольним комітетом України. Установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного (складеного) капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства. Установчі документи повинні також містити відомості, передбачені статтями 37, 51, 65, 67 і 76 цього Закону. Відсутність зазначених відомостей в установчих документах є підставою для відмови у державній реєстрації товариства. …..

Відповідно до вимог ст. 6 Закону України «Про господарські товариства», товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації. Державна реєстрація товариств проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. Товариства, що займаються банківською діяльністю, реєструються Національним банком України в порядку, визначеному законодавством України про банки і банківську діяльність.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону України «Про господарські товариства» зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства. Товариство зобов'язане протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів повідомити орган, що провів реєстрацію, для внесення необхідних змін до державного реєстру.

Відповідно до п.5.6. Статуту ТОВ «Компанія «Архія» будь - хто з учасників має право в односторонньому порядку відмовитись від участі в Товаристві, але не раніше ніж через два тижні з дати повідомлення всіх учасників про свій намір.

Відповідно до вимог ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до вимог ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов'язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом. Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин другої - п'ятої статті 13 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч.2-5 ст.13 ЦК України при здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства. Не допускаються використання цивільних прав з метою неправомірного обмеження конкуренції, зловживання монопольним становищем на ринку, а також недобросовісна конкуренція.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об'єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в частині визнання припиненими трудових відносин позивача та ТОВ «Компанія «Архія» зважаючи на наступне..

Відповідно до вимог ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Зважаючи на викладене, керуючись ст. 10, 15, 62, 224-229 ЦПК України, ст. 140-148 ЦК України, Законом України «Про господарські товариства», ст. 38 КЗпП України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Припинити трудові відносини Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Архія» та ОСОБА_1 з 06 серпня 2012 року

В задоволенні інших вимог відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя:

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення01.04.2013
Оприлюднено02.04.2013
Номер документу30343127
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2603/13126/12

Рішення від 01.04.2013

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Галась І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні