Рішення
від 20.03.2013 по справі 919/262/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2013 року справа № 919/262/13-г Господарський суд міста Севастополя у складі судді Головко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду матеріали справи:

за позовом: Обслуговуючого кооперативу „Сервісний морський центр „Аврора",

ідентифікаційний код 38413041

(99055, м. Севастополь, хутір Лукомський, Максимова дача)

до: Громадської організації „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм",

ідентифікаційний код 33647001

(99011, м. Севастополь, вул. Новоросійська, 62)

про визнання права власності,

Представники сторін:

позивач - Шевчук О.Б. - адвокат, довіреність б/н від 28.02.2013;

відповідач - Іванова Г.В. - представник, довіреність б/н від 11.03.2013.

Обставини справи:

28.02.2013 Обслуговуючий кооператив „Сервісний морський центр „Аврора" (далі - позивач; ОК „Сервісний морський центр „Аврора") звернувся до господарського суду міста Севастополя (далі - суд) з позовом до Громадської організації „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" (далі - відповідач; ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм") про визнання права власності на базу-стоянку маломірних плавзасобів, розташовану за адресою: м. Севастополь, вул. Рубіжна, 3 /арк. с. 3-4/.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що зазначене майно було передано відповідачем у власність позивача в якості вступного внеску, у зв'язку з прийняттям відповідача до асоційованих членів ОК „Сервісний морський центр „Аврора". Проте у взаємовідносинах з третіми особами відповідач не визнає право власності позивача на спірне майно та утримує документацію на це майно.

Ухвалою суду від 01.03.2013 порушено провадження у справі та у порядку статті 65 Господарського процесуального кодексу України зобов'язано сторін надати суду документи, необхідні для вирішення спору; розгляд справи призначено на 11.03.2013 /арк. с. 1-2/.

Через неявку представників сторін у судове засідання ухвалою від 11.03.2013 розгляд справи був відкладений на 20.03.2013.

У засіданні суду 20.03.2013 представник позивача просила суд звільнити позивача від повторної сплати судового збору, посилаючись на те що, не зважаючи на невірно зазначені реквізити, судовий збір в сумі 6 404,00 грн надійшов до Державного бюджету міста Севастополя.

Представник відповідача не заперечувала проти задоволення клопотання позивача.

Як роз'яснив Пленум Вищого господарського суду України у постанові № 7 від 21.02.2013 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", у питаннях сплати судового збору визначальним є сам факт надходження суми судового збору до спеціального фонду державного бюджету (абз. 2 підпункту 2.4 Постанови).

Матеріалами справи, а саме квитанцією № 9544038 від 27.02.2013 каси № 2 Відділення „На Острякова" ПАТ „Укрсоцбанк" підтверджено, що судовий збір сплачений до Державного бюджету м. Севастополя у встановленому чинним законодавством розмірі - в сумі 6 404,00 грн /арк. с. 7/.

За таких обставин суд вважає можливим задовольнити клопотання позивача.

У судовому засіданні 20.03.2013 представник позивача підтримала заявлений позов та просила його задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві. Представник відповідача надала пояснення по суті спору, в яких визнала позов, підтвердивши, що після отримання позовної заяви відповідач передав позивачеві певні документи на спірне майно.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

Обслуговуючий кооператив „Сервісний морський центр „Аврора", ідентифікаційний код 38413041 (Кооператив) є юридичною особою та зареєстрований Балаклавською районною державною адміністрацією м. Севастополя 28.09.2012, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 1 075 102 0000 001364, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 04.10.2012 /арк. с. 72/ та Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) від 04.10.2012 /арк. с. 71/.

22.01.2013 загальними зборами членів Обслуговуючого кооперативу „Сервісний морський центр „Аврора" було прийнято рішення про прийняття в асоційовані члени кооперативу Громадської організації „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм". Про що відображено у протоколі № 01/13 від 22.01.2013 /арк. с. 11/.

Згідно з пунктом 7.2 Статуту Кооперативу, обов'язковою умовою членства у Кооперативі, у тому числі асоційованого, є внесення вступного внеску /арк. с. 75-85/.

Як убачається з протоколу загальних зборів Кооперативу № 01/13 від 22.01.2013, на цих зборах, одночасно з рішенням про прийняття відповідача в асоційовані члени, було прийнято рішення про прийняття від відповідача вступного внеску у вигляді бази-стоянки маломірних плавзасобів, розташованої за адресою: м. Севастополь, вул. Рубіжна, 3, що включає в себе:

- пункт охорони;

- причал № 243-Д;

- причал (металевий ПМ-61);

- басейн, 8 (споруда для ремонту малих і середніх яхт);

- басейн, 9 (споруда для перевірки стійкості і непотоплюваності яхт);

- огородження, підпірну стіну, мощення.

Вартість майнового внеску становить 320 200,00 грн, що підтверджується Актом від 22.01.2013 оцінки вартості майна, яке вноситься в якості вступного внеску до ОК „Сервісний морський центр „Аврора" його асоційованим членом - ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" /арк. с. 9/.

23.01.2013 відповідач передав позивачу перелічене майно за Актом приймання-передачі в якості вступного майнового внеску в кооператив /арк. с. 10/; акт підписаний сторонами без зауважень, підписи скріплені круглими печатками сторін.

Індивідуалізуючі ознаки майна наведені в Акті оцінки та Акті приймання-передачі.

Відповідно до пояснень представника позивача, не зважаючи на те, що спірне майно передано відповідачем позивачу в якості вступного внеску, в даний час ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" не визнає право власності позивача на це майно, до звернення позивача до суду із даним позовом ухилявся від передачі документації, необхідної для оформлення спірного майна, та вживає заходів щодо незаконної експлуатації належного Кооперативу майна, користуючись тим, що до теперішнього часу ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" зареєстрований як експлуатуюча організація причалу № 243Д в Регістрі судноплавства України.

30.01.2013 Обслуговуючий кооператив „Сервісний морський центр „Аврора" звернувся до відповідача з листом, в якому просив передати документацію на внесене в якості вступного внеску майно і звільнити приміщення, що входять до його складу /арк. с. 12/. Натомість, відповідач залишив це звернення без відповіді.

Наведене спричинило звернення позивача до суду із даним позовом.

У судовому засіданні 20.03.2013 представник відповідача погодилась, що вимоги про визнання права власності на спірне майно є обґрунтованими, пояснивши, що після отримання позову ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" передала позивачеві документи на спірне майно, в тому числі: технічний паспорт на базу-стоянку маломірних плавзасобів, розташовану за адресою: м. Севастополь, вул. Рубіжна, 3 /арк. с. 46-53/; свідоцтво № СР-106-4-30-12 від 09.11.2012 на причал № 243Д /арк. с. 54/.

Крім того, відповідач надіслав третім особам, які користуються спірним майном на підставі договірних відносин з ГО „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм", повідомлення про перехід права власності на будівлі та споруди до позивача.

Оцінюючи наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом (ч. 1 ст. 328 ЦК України).

Згідно зі статтею 386 Цивільного кодексу України держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини (ч. 2 ст. 11 ЦК України). Згідно з частиною п'ятою статті 11 Цивільного кодексу України, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.

Підставою позову про визнання права власності є обставини, що підтверджують право власності позивача на майно та стаття 16 Цивільного кодексу України, яка визначає визнання права як способу захисту цивільних прав та інтересів.

Умовою задоволення позову про визнання права власності на майно є наявність у позивача доказів, що підтверджують його право власності на майно.

В силу приписів статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно зі статтею 140 Господарського кодексу України, джерелом формування майна суб'єкта господарювання є грошові та майнові внески засновників та інші джерела, не заборонені законом.

Відповідно до пункту 10.4 Статуту Обслуговуючого кооперативу „Сервісний морський центр „Аврора", кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.

Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (ст. 328 ЦК України).

У суду відсутні відомості щодо наявності підстав вважати право власності позивача на спірне майно набутим неправомірно.

За викладених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, суд покладає на відповідача витрати позивача по сплаті судового збору у розмірі 6 404,00 грн.

Враховуючи зазначене, керуючись статтями 49, 82, 84-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати за Обслуговуючим кооперативом „Сервісний морський центр „Аврора" (ідентифікаційний код 38413041; 99055, м. Севастополь, хутір Лукомський, Максимова дача) право власності на базу-стоянку маломірних плавзасобів, розташовану за адресою: м. Севастополь, вул. Рубіжна, 3, що складається з:

- пункту охорони, літ. А, що складається з приміщень: коридору, пл.6,0 м 2 ; коридору-санвузлу, пл.1,8 м 2 ; приміщень відпочинку, 11,9 м 2 ; сходів, кА, пл.0,3 м 2 ; загальною площею 21,4 м 2 ;

- огорож: калитка, 1; ворота, 2, пл. 8,5/-; паркан, 3, пл. 320,8/12,2; паркан, 4, пл. 112,4/-; ворота, 5, пл. 13,7/-; ворота, 6, пл. 14,1/-;

- підпірної стіни, 7, пл. 1,4/0,5;

- басейну, 8 (споруда для ремонту малих і середніх яхт), пл. 17,7 м 2 ;

- басейну, 9 (споруда для перевірки стійкості і непотоплюваності малих і середніх яхт), пл. 56,4 м 2 ;

- причалу, 10 (110,4) № 243-Д;

- причалу, 11 (296,8) (металевого ПМ-61);

- мощення, І (65,33).

3. Стягнути з Громадської організації „Клуб любителів активного відпочинку „Шторм" (ідентифікаційний код 33647001, 99011, м. Севастополь, вул. Новоросійська, 62; п/р 26000429668000 в ПАТ „УкрСиббанк", МФО 351005) на користь Обслуговуючого кооперативу „Сервісний морський центр „Аврора" (ідентифікаційний код 38413041; 99055, м. Севастополь, хутір Лукомський, Максимова дача; відомості про наявність поточних рахунків в установах банку в матеріалах справи відсутні) судовий збір в розмірі 6 404,00 грн (шість тисяч чотириста чотири грн 00 коп.).

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 25.03.2013.

Суддя підпис В.О. Головко

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення20.03.2013
Оприлюднено03.04.2013
Номер документу30372611
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —919/262/13-г

Рішення від 20.03.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Головко Валерія Олегівна

Ухвала від 01.03.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Головко Валерія Олегівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні