Постанова
від 12.03.2013 по справі 820/1387/13-а
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

12 березня 2013 р. № 2-а- 820/1387/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Панченко О.В.

при секретарі судового засідання Пузовікової К.І.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути податковий борг у сумі 2.190,75 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком" (код ЄДРПОУ 33413475) по податку орендна плата юридичних осіб на розрахунковий рахунок 33216811700003 (50 13050100). Банківські реквізити: УДКСУ у Дзержинському районі м. Харкова, код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком" зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичних осіб від 25.03.2005 року №1 480 102000000 та з 06.04.2005 року підприємство перебуває на обліку в Дзержинській ДПІ м Харкова та має заборгованість перед бюджетом із земельного податку у розмірі 2.190,75 грн. У зв'язку з несплатою відповідачем вказаної заборгованості, Дзержинською ДПІ м. Харкова на адресу ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анком" сформовано та направлено податкову вимогу, але сума боргу підприємством до теперішнього часу не сплачена. Враховуючи, що сума зобов'язання із земельного податку у розмірі 2.190,75 грн. узгоджена та до теперішнього часу відповідачем не сплачена, позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість у судовому порядку.

Представник позивача - Дзержинської ДПІ, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений судом належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, у судове засідання не прибув, разом з тим в адміністративному позові просив суд розглядати справу без представників ДПІ у Дзержинському районі та вказав, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком", про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений судом належним чином, в порядку, передбаченому ст.ст. 33-35 КАС України, у судове засідання повноважного представника не направив, до суду повернувся конверт із судовою кореспонденцією з довідкою пошти «за закінченням терміну зберігання». (а.с.29-34)

Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норми процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то з огляду на приписи ст.41, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів:

За матеріалами справи судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком", зареєстрований виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичних осіб від 25.03.2005 року №1 480 102000000, код за ЭДРПОУ 33413475.

З 06.04.2005 року підприємство перебуває на обліку в Дзержинській ДПІ м Харкова Харківської області ДПС.

Суд при вирішенні справи бере до уваги, що як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідач в силу ч.1 ст.67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Водночас з цим, відповідач зобов'язаний дотримуватись також і приписів ч.1 ст.68 Конституції України, де вказано, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Пунктом 30 статті 2 Бюджетного Кодексу України податкові органи визначені як органи стягнення, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

П.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право керівника державної податкової служби щодо стягнення до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.

У зв'язку з несплатою податкового боргу, у відповідності до ст. 59 Податкового кодексу України, податковим органом на адресу відповідача була складена та направлена податкова вимога від 03.02.2011 року №35 на суму 81.51 грн. (а.с.19), але вимога не була вручена, про що свідчить акт про неможливість вручення податкової вимоги № 2314 від 03.02.2011 року(а.с.20)

Фактичних даних, які б засвідчували, що відповідач виконав обов'язок по оплаті грошового зобов'язання чи погасив заборгованість в інший спосіб або не має обов'язку виконувати обов'язок по оплаті грошового зобов'язання матеріали справи не містять. Таких доказів судом самостійно при виконанні вимог ст.11 КАС України в частині офіційного з'ясування всіх обставин по справі не виявлено.

Наявність заборгованості підтверджується витягом з облікової карти платника податку ТОВ Науково-виробниче підприємство "Анком (а.с.15-18).

Також в матеріалах справи міститься розрахунок позову, згідно якого відповідачем не сплачено податковий борг в сумі 2.190, 75 грн.(а.с.14)

Відповідно до п. 15.1. ст. 15 Податкового Кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Суд також зазначає, що відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 Податкового Кодексу України).

Відповідно до п. 288.7 ст. 288 Податкового Кодексу України, податковий період, порядок обчислення плати за землю, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Так, згідно ст. 285 Податкового Кодексу базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п. 286.2 ст. 286 Податкового Кодексу України).

Відповідно до ст. 287 Податкового Кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 287 Податкового Кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ст. 57 Податкового Кодексу України).

Матеріалами справи підтверджено, що заборгованість відповідача по земельному податку з юридичних осіб становить: 2.190,75 грн., докази сплати відповідачем боргу в матеріалах справи відсутні.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство "Анком" податковий борг у сумі 2.190,75 грн. (дві тисячі сто дев'яносто гривень сімдесят п'ять копійок) ТОВ "НВП "АНКОМ" (код ЄДРПОУ 33413475, 61168, Харківська область, м.Харків, вул.. Академіка Павлова , 309-Б, кв.30) по податку орендна плата юридичних осіб на розрахунковий рахунок 33216811700003 (50 13050100). Банківські реквізити: УДКСУ у Дзержинському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ 37999654, МФО 851011.

Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду згідно з ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: шляхом подачі через Харківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення (у разі застосування судом ч. 3, ст. 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, у разі повідомлення суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч.4 ст.167 цього Кодексу, про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду) апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.В.Панченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.03.2013
Оприлюднено04.04.2013
Номер документу30376480
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/1387/13-а

Ухвала від 22.02.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

Постанова від 12.03.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

Ухвала від 22.02.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Панченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні