cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 березня 2013 р. (13:02) Справа №801/2176/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровча компанія "Академія"
до Реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим
про визнання протиправними та скасування рішення,
за участю представників сторін:
представник позивача - Андруцький Олексій Миколайович, довіреність №б.н від 08.11.2012 року, паспорт серії НОМЕР_1;
представник відповідача - не з'явився.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровча компанія "Академія" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративнім позовом до Реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції про визнання протиправним та скасування рішення від 11.02.2013 року № 3170035 про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію права власності ТОВ" Туристично - оздоровчої компанії "Академія" на нежитлову будівлю по вул. Пушкінській 64"А" у м. Євпаторія від 05.02.2013 року 18:30:27 за номером 133131;
- визнання протиправним та скасування рішення від 19.02.2013 року № 452324 про відмову у державній реєстрації права власності ТОВ" Туристично - оздоровчої компанії "Академія" на нежитлову будівлю по вул. Пушкінській 64"А" у м. Євпаторія.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.03.2013 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.03.2013 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні, яке відбулося 19.03.2013 року представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить журнал поштової кореспонденції (а.с.50), надав заперечення на адміністративний позов та просив справу розглянути за його відсутності (а.с.37-38).
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровча компанія "Академія" зареєстроване у якості юридичної особи 08.04.2010 року, про що свідчить Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.11).
З наданих до суду доказів вбачається, що рішенням Господарського суду АР Крим від 04.12.2012 року у справі №5002-29/4050-2012, визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровча компанія "Академія" (ідентифікаційний код 36975028, місцезнаходження 97400, Автономна Республіка Крим, місто Євпаторія, вул.Токарева, 4) право власності на нерухоме майно у цілому - нежитлову будівлю рекреаційного призначення (Пансіонат у складі: літ. «Г» з прибудовами - загальною площею 3425,2 кв.м., літ. «Д», літ «Е», літ. «ТП» і споруд), яка розташована за адресою: м. Євпаторія, вул. Пушкіна, 64-а, що є внеском Приватного акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом» до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Туристично-оздоровча компанія «Академія» (а.с.7-10).
05.02.2013 року позивач звернувся до Реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, яка була зареєстрована у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 05.02.2013 року 18:30:27 за реєстраційним номером 133131 (а.с.40-42). До заяви позивачем були додані усі необхідні документи, перелік яких визначений Постановою КМ України «Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» №703 від 22.06.2011 року.
Рішенням Реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим від 11.02.2013 року №317035 зупинено розгляд заяви про державну реєстрацію права власності ТОВ "Туристично-оздоровча компанія "Академія" на нежитлову будівлю, яка розташована АР Крим, м. Євпаторія, вул. Пушкіна, буд.64а, у зв'язку з тим, що заявником не подані усі необхідні документи (а.с.26).
19.02.2013 року Реєстраційною службою Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим винесено рішення №452324 про відмову у державній реєстрації права власності за ТОВ "Туристично-оздоровча компанія "Академія" на нежитлову будівлю, яка розташована АР Крим, м. Євпаторія, вул. Пушкіна, буд.64а, у зв'язку з тим, що заявником у п'ятиденний строк не усунено обставин, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви (а.с.27).
Не погодившись з діями відповідача щодо підстав прийняття рішення від 11.02.2013 року №317035 про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію права власності ТОВ "Туристично-оздоровча компанія "Академія" та рішення від 19.02.2013 року №452324 про відмову у державній реєстрації права власності позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Спеціальним Законом, що визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна є Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Відповідно до ст.2 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», право власності на нерухоме майно підлягає обов'язковій державній реєстрації.
Згідно ст.15 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку:
1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви;
2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень;
3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації;
4) внесення записів до Державного реєстру прав;
5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону;
6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Орган державної реєстрації прав, державні реєстратори зобов'язані надати до відома заявників інформацію про необхідний перелік документів для здійснення державної реєстрації прав.
Перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Згідно з п. 7 Порядку, для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав заяву про державну реєстрацію, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.
Згідно з п. 9 Порядку, заявник під час подання заяви про державну реєстрацію пред'являє органові державної реєстрації прав документ, що посвідчує його особу.
У разі подання заяви про державну реєстрацію уповноваженою особою така особа, крім документа, що зазначений в абзаці першому цього пункту, пред'являє органові державної реєстрації прав документ, що підтверджує її повноваження.
Згідно з п. 10 Порядку, заявник разом із заявою про державну реєстрацію подає органові державної реєстрації прав необхідні для такої реєстрації документи, визначені цим Порядком, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, та документ про сплату державного мита.
Згідно з п. 27 Порядку, документом, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є зокрема, рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
Згідно з п. 28 Порядку, у разі подання заяви уповноваженою особою, яка діє від імені юридичної особи, така особа, крім документів, що зазначені в абзаці першому цього пункту, подає органові державної реєстрації прав виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо особи, яку вона представляє.
Згідно з п. 29 Порядку, для проведення державної реєстрації права власності на житловий будинок, будівлю, споруд) (їх окрему частину), квартиру, житлове та нежитлове приміщення заявник, крім документів, що зазначені у пунктах 27 і 28 цього Порядку, подає органові державної реєстрації прав документ, що містить технічну характеристику такого об'єкта нерухомого майна і формується за результатами проведення його технічної інвентаризації, форму та вимоги до заповнення якого встановлює Мінрегіон разом з Мін'юстом.
Інших документів, ані Законом, ані Порядком, для державної реєстрації права власності на підставі рішення суду не передбачено.
Пункт 13 Порядку встановлює, що у разі подання не в повному обсязі документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію, яке містить рекомендації щодо усунення обставин, що були підставою для його прийняття.
Суд зазначає, що позивачем були надані всі необхідні документи, які передбачені для здійснення державної реєстрації прав, які визначаються Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Відповідно до ст.19 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться на підставі:
1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;
2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;
3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;
4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;
5) рішень судів, що набрали законної сили;
6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.
Матеріали справи свідчать про те, що рішенням Господарського суду АР Крим від 04.12.2012 року у справі №5002-29/4050-2012, яке набрало законної сили 18.12.2012 року, про що свідчить відмітка на самому рішенні (а.с.10), визнано за Товариством з обмеженою відповідальністю "Туристично-оздоровча компанія "Академія" право власності на нерухоме майно у цілому - нежитлову будівлю рекреаційного призначення (Пансіонат у складі: літ. «Г» з прибудовами - загальною площею 3425,2 кв.м., літ. «Д», літ «Е», літ. «ТП» і споруд), яка розташована за адресою: м. Євпаторія, вул. Пушкіна, 64-а (а.с.7-10).
У зв'язку з тим, що відповідно до п.5 ч.1 ст.19 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» рішення суду, що набрало законної сили є однією з підстав державної реєстрації прав, суд вважає, що відповідачем не правомірно було зупинено розгляд заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оцінивши надані сторонами докази та матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позивачем надані всі необхідні докази, які підтверджують правомірність його дій, а отже позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Під час судового засідання, яке відбулось 19.03.2013 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАС України постанову складено у повному обсязі 22.03.2013 року.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення від 11.02.2013 року № 317035 про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію права власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристично - оздоровчої компанії "Академія" на нежитлову будівлю, яка розташована АР Крим, м. Євпаторія, вул. Пушкіна, буд.64а, від 05.02.2013 року 18:30:27 за номером 133131.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення від 19.02.2013 року № 452324 про відмову у державній реєстрації права власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристично - оздоровчої компанії "Академія" на нежитлову будівлю, яка розташована АР Крим, м. Євпаторія, вул. Пушкіна, буд.64а.
4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Туристично - оздоровчої компанії "Академія" судовий збір у розмірі 34,41 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - Реєстраційної служби Євпаторійського міського управління юстиції АР Крим.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.В.Петренко
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2013 |
Оприлюднено | 04.04.2013 |
Номер документу | 30376931 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Петренко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні