Постанова
від 28.03.2013 по справі 812/2911/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 березня 2013 року Справа № 812/2911/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Каюди А.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за поданням Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганську Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Кронос» про стягнення податкового боргу в розмірі 38802,00грн.,-

ВСТАНОВИВ:

26 березня 2013 року о 17год.45хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшло подання Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганську Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Кронос» про стягнення податкового боргу в розмірі 38802,00грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено наступне.

ТОВ «Кронос» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради за № 138 120 0000 001915 від 26.11.2004. Позивач вказує, що заборгованість відповідача перед бюджетом за авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств за декларацією №9061814298 від 10.10.2012 складає 38 802,00грн. Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу податковим органом були здійснені заходи щодо погашення податкового боргу, а саме направлено податкову вимогу №71/986/19 від 22.01.2013, 22.01.2013 прийнято рішення про опис майна у податкову заставу №20. За таких обставин, враховуючи норми Податкового кодексу України позивач просить стягнути з розрахункових рахунків відповідача заборгованість перед бюджетом в розмірі 38 802,00грн., зі сплати авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надав пояснення аналогічні викладеному в поданні, просив задовольнити заявлені вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, ухвалою від 27.03.2013 на позивача було покладено обов'язок щодо належного повідомлення відповідача про час розгляду подання та роз'яснено необхідність надання до суду відповідного документального підтвердження. На виконання зазначеного обов'язку представником позивача в судове засідання 28 березня 2013 року було надано акт про неможливість вручення повідомлення уповноваженому представнику відповідача, оскільки встановлено відсутність посадових осіб підприємства за його юридичною адресою (а.с.30)

Статтею 183-3 КАС України встановлено, що подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі. У разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню. Розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, митного органу, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Відповідно до частини 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини 6 статті 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Кронос» зареєстровано Виконавчим комітетом Луганської міської ради, про що 26 листопада 2004 року за реєстраційним номером 1 382 120 0000 001915 включено відомості про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.7-8,9-12). Підприємство перебуває на податковому обліку в якості платника податків в Державній податковій інспекції в Жовтневому районі м. Луганська з 12.02.2002, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 22.02.2012 №5135 (а.с.15)

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Відповідно до п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Статтею 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Згідно з п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Абзацом 4 пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Розділом ІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою податку на прибуток.

Згідно з п.152.1 ст.152 Податкового кодексу України податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Пунктом 2 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено, що платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Узагальнюючою податковою консультацією щодо особливостей подання декларації з податку на прибуток та сплати податку у 2013 році, затвердженої наказом Державної податкової служби України від 21 грудня 2012 року №1171, передбачено, що для розрахунку 1/9 податку на прибуток для сплати авансового внеску у січні - лютому 2013 року для підприємств нараховується сумарне значення рядків 14 та 20 декларації за 9 місяців 2012 року. Нарахування авансових внесків за січень та лютий 2013 року в картах особових рахунків платника податків здійснюється в автоматизованому режимі.

Також зазначеною узагальнюючою податковою консультацією встановлено, що авансовий внесок у січні та лютому 2013 року сплачується протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

У подальшому, починаючи з березня 2013 року, авансові внески сплачуються не пізніше 30 числа звітного місяця.

Судом під час розгляду справи встановлено, що 10 жовтня 2012 року ТОВ «Кронос» було подано до податкового органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за три квартали 2012 року в визначеною сумою податкового зобов'язання за вказаний податковий період в розмірі 174 613,00грн. (а.с.21-22).

З розрахунку авансового внеску з податку на прибуток, на виконання вимог Податкового кодексу, судом встановлено, що відповідач повинен був сплатити вказаний внесок в розмірі 19401,00грн. за січень 2013 року до 20 січня 2013 року та за лютий 2013 року до 20 лютого 2013 року, разом 38 802,00грн (а.с.16).

Судом встановлено, що сума заборгованості зі сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за період січень - лютий 2012 року в розмірі 38802,00грн. яка рахується за відповідачем, на час розгляду справи залишається несплаченою, що підтверджується карткою особового рахунку. (а.с.31)

Пункт 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачає що, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно зазначеної норми Податкового кодексу України Державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м.Луганська Луганської області було направлено на адресу підприємства відповідача податкова вимоги №71/986/19 від 22.01.2013 з визначеною сумою боргу що підлягає сплаті в розмірі 19401,00грн., отримана вказана вимога, відповідно до поштового повідомлення про вручення листа (а.с.18)

На час розгляду справи податкова вимога №6 від 10 січня 2011 року, є чинною (доказів про відкликання податкової вимоги суду не надано), отже суд прийшов до висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги норм податкового законодавства.

На виконання ст. 89 Податкового кодексу України податковим органом було прийнято 23 січня 2013 року рішення №20 про опис мана платника податків ТОВ «Кронос» у податкову заставу (а.с.19)

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1.статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. (пункт 95.3 статті 95 Податкового кодексу України)

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганську Луганської області Державної податкової служби щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Кронос» авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств за період січень - лютий 2013 року в розмірі 38802,00грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 183-3, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання Державної податкової інспекції в Жовтневому районі м.Луганську Луганської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Кронос» про стягнення податкового боргу в розмірі 38802,00грн. задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Кронос» (91042, м.Луганськ, вул. Відродження,11П, код 31857224) податковий борг з податку на прибуток зі сплати авансових внесків за період січень - лютий 2013 року в розмірі 38 802,00грн. (тридцять вісім тисяч сімсот дві гривні 00коп.) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Відповідно до ч. 7 ст. 183-3 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 02 квітня 2013 року.

Суддя А.М. Каюда

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.03.2013
Оприлюднено04.04.2013
Номер документу30376993
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/2911/13-а

Постанова від 28.03.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 27.03.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні