Ухвала
від 03.04.2013 по справі 919/381/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД М. СЕВАСТОПОЛЯ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

03 квітня 2013 року справа № 919/381/13 Суддя господарського суду міста Севастополя Головко В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (99057, АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю „Міжнародна асоціація спонсорів боксу та кікбоксінгу", ідентифікаційний код 22286190 (99038, м. Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 61) про усунення перешкод у користуванні майном та розділ майна,

ВСТАНОВИВ:

27.03.2013 (згідно з поштовим штемпелем на конверті) Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1) звернувся до господарського суду міста Севастополя (далі - суд) із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Міжнародна асоціація спонсорів боксу та кікбоксінгу" (далі - ТОВ „Міжнародна асоціація спонсорів боксу та кікбоксінгу") про усунення перешкод у користуванні майном та розділ майна.

При вирішенні питання про порушення провадження у справі суддя, зокрема, перевіряє дотримання позивачем вимог статей 54-57 Господарського процесуального кодексу України при пред'явленні позову.

За приписами статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України „Про судовий збір" від 06.10.2011 № 3828-VI (який набрав чинності 01.11.2011) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат, за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати (ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір").

Згідно із Законом України „Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2013 становить 1 147,00 грн (ст. 8 Закону).

Як убачається з матеріалів позовної заяви, позивач звернувся до суду 27.03.2013, про що свідчить поштовий штемпель на конверті, причому позивачем заявлено дві вимоги: одна (про усунення перешкод у користуванні майном) - немайнового характеру, а інша - про розділ майна - майнового. Отже, відповідно до вимог Закону, судовий збір за немайнову вимогу становить 1 147,00 грн (1 розмір мінімальної заробітної плати), а розмір судового збору за майнову вимогу підлягає встановленню судом під час вирішення спору.

Так, згідно з абзацами другим-третім пункту 2.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 „Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", у разі коли на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, господарський суд з урахуванням припису абзацу першого частини другої статті 6 Закону і частин першої-четвертої статті 49 ГПК попередньо визначає розмір судового збору, виходячи з ціни позову, вказаної позивачем, а за результатами вирішення спору або достягує недоплачену суму судового збору з належної сторони, або повертає суму переплати цього збору.

Остаточне визначення в процесі розгляду справи ціни позову (дійсної вартості спірного майна), а отже, й суми судового збору здійснюється господарським судом на підставі поданих учасниками судового процесу доказів, а за їх недостатності для цього - шляхом призначення відповідної судової експертизи (експертної оцінки майна).

Як убачається, позивачем до позовної заяви додано квитанцію № 69 від 27.03.2013 про сплату судового збору у розмірі 1 070,00 грн, що є меншим, ніж передбачено Законом 1 147,00 грн). Зазначене свідчить про те, що позивачем не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Крім того, відповідно до пункту 2 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною першою статті 56 ГПК України на позивача покладено обов'язок при подачі позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

Отже, за правилами статті 56 ГПК України позивач при поданні позову зобов'язаний надіслати відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Проте, із матеріалів позовної заяви убачається, що серед доданих до неї документів відсутній опис вкладень до рекомендованого/цінного листа, який би підтверджував факт відправлення відповідачеві копії позовної заяви з доданими до неї документами.

Відповідно до пункту 6 частини першої статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Таким чином, позовна заява ФОП ОСОБА_1 до ТОВ „Міжнародна асоціація спонсорів боксу та кікбоксінгу" про усунення перешкод у користуванні майном та розділ майна не відповідає вимогам пунктів 2 та 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України, а тому підлягає поверненню без розгляду в порядку пунктів 4, 6 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України.

Водночас, відповідно до частини третьої статті 63 ГПК України, позивач не позбавлений можливості після усунення недоліків повторно звернутись до господарського суду з позовною заявою про захист своїх порушених або оспорюваних прав або охоронюваних законом інтересів у спосіб, передбачений діючим законодавством.

Беручи до уваги вищевикладене, керуючись пунктами 4, 6 частини першої статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю „Міжнародна асоціація спонсорів боксу та кікбоксінгу" про усунення перешкод у користуванні майном та розділ майна, і додані до неї документи повернути без розгляду.

Суддя підпис В.О. Головко

СудГосподарський суд м. Севастополя
Дата ухвалення рішення03.04.2013
Оприлюднено03.04.2013
Номер документу30379115
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —919/381/13

Ухвала від 03.04.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Головко Валерія Олегівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні