ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2013 року № 813/1856/13-а
м. Львів, вул. Чоловського, 2
Львівський окружний адміністративний суд:
у складі судді Тертичного В.Г.
розглянувши у м. Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2 696,19 грн., -
В С Т А Н О В И В :
12 березня 2013 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 2 696,19 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 є платником єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Відповідно до Розрахунку сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за 2012 рік, до сплати належить 2 696,19 грн. єдиного внеску. Станом на 26.02.2013 року відповідачем по справі заходів спрямованих на погашення заборгованості по сплаті не вжито і створено заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області в розмірі 2 696,19 грн., яку просять стягнути.
Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою від 12 березня 2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Протягом встановленого ст. 183-2 КАС України строку жодних заперечень проти позову не подав.
За таких обставин суддя розглядає адміністративну справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Як вбачається з Виписки з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Золочівською районною державною адміністрацією Львівської області 31.05.2012 року № 23990000000003455.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відповідно до вимог ст. ст. 4, 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 року № 2464-VI зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Частиною 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 та п. 6 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», управління Пенсійного фонду України здійснюють контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону та вправі стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Відповідно до ч. 4. Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
З долучених до матеріалів справи доказів, а саме розрахунку суми недоїмки єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 за період з 21.01.2013 по 26.02.2013 року існує недоїмка в сумі 2 696,19 грн.
На виконання вимог ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» позивач надіслав платнику вимогу про сплату боргу № Ф-1 від 20.02.2013 року, копію якої разом з доказами вручення долучена до матеріалів справи. Вимоги про сплату боргу відповідач не оскаржував.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Як вбачається з матеріалів справи, узгоджена сума боргу відповідача зі сплати єдиного внеску загалом становить 2 696,19 грн., доказів її погашення станом на дату судового розгляду справи немає.
Отже, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, Львівська область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску в сумі 2 696 (дві тисячі шістсот дев'яносто шість) грн. 16 коп.
3. Зобов'язати фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 виконати постанову негайно.
4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Тертичний В.Г.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2013 |
Оприлюднено | 04.04.2013 |
Номер документу | 30396891 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні