Справа № 815/1636/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2013 року о 11.55 м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Одеської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» про стягнення заборгованості у сумі 4806,66 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду 05 березня 2013 року звернулася Державна податкова інспекція в Овідіопольському районі Одеської області Державної податкової служби з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» про стягнення заборгованості у сумі 4806,66 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за Товариством з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» наявна непогашена перед бюджетом заборгованість з податку на додану вартість у у сумі 4330,69 грн. та по податку на прибуток у сумі 475, 97 грн., яку відповідач у строки встановлені чинним законодавством самостійно не сплатив, що стало підставою звернення позивача до суду з позовом про її стягнення у судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, через канцелярію суду подав клопотання про слухання справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце слухання справи, повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення судової повістки.
З огляду на викладене, ухвалою суду на місці, що відображена у журналі судового засідання від 25 березня 2013 року, суд ухвалив слухати справу в письмовому провадженні відповідно ч. 6 ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» має статус юридичної особи та як платник податків перебуває на обліку у Державній податковій інспекції в Овідіопольському районі Одеської області Державної податкової служби, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.15).
Судом встановлено, що за Товариством з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» наявна непогашена перед бюджетом заборгованість з податку на додану вартість у сумі 4330,69 грн., яка виникла на підставі самостійно визначених підприємством зобов'язань в податковій декларації з податку на додану вартість (а.с.16-19), а також заборгованість з податку на прибуток у сумі 475, 97 грн., згідно податкового повідомлення - рішення № 0003441501 від 10.10.2012 року, нарахованої ДПІ на підставі акту камеральної перевірки №1085/15-100 від 14.08.2012 року, яку відповідач у строки встановлені чинним законодавством самостійно не сплатив, що стало підставою звернення позивача до суду з позовом про її стягнення у судовому порядку.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно п. п. 59.1, 59.3, ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем подавалася на адресу ДПІ податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2012 року (а.с.16-19), в якій відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання з цього податку в сумі 4238 грн. та за липень 2012 року, в який відповідач самостійно визначив податкові зобов'язання з цього податку в сумі 3337 грн., та які самостійно не були ним оплачені, і з урахуванням наявної переплати в сумі 3251, 35 грн., податковий борг з ПДВ разом з пенею склав 4330, 69 грн. Також за результатами камеральної перевірки (№1085/15-100 від 14.08.2012 року) фахівцями ДПІ було встановлено порушення відповідачем терміну сплати грошового зобов'язання по податку на прибуток, у зв'язку з чим податковим повідомленням-рішенням №0003441501 від 10.10.2012 року застосовано штрафні фінансові санкції в сумі 498, 41 грн. (а.с.24), та з урахуванням наявної переплати в сумі 22, 44 грн., податковий борг з податку на прибуток склав 475, 97 грн.
Судом встановлено, що вказане податкове повідомлення - рішення надсилалось на адресу відповідача, але поштове відправлення було повернуто.
Судом також встановлено, що позивачем направлялася на адресу відповідача податкова вимога №88 від 10.05.2012 року (а.с.5), що підтверджено копією фіскального чеку та конверту про поштове відправлення, але у встановлені законом строки заборгованість не була самостійно погашена.
Також, наявність заборгованості перед позивачем підтверджується даними облікової картки платника податків (а.с.28-34).
Пунктом 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п. п. 59.1, 59.3, ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Пунктом 57.3 ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не було розпочато процедуру оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення та не здійснено оплату визначеного контролюючим органом грошового зобов'язання та самостійно визначеного грошового зобов'язання в податкових деклараціях з ПДВ.
Згідно з пп. 4.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 102.4. ст. 102 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Згідно з підпунктом 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Відповідно до п. 95.3 ст.95 Кодексу, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
В зв'язку з чим, суд дійшов висновку, що позивач довів суду обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.
З урахуванням встановлених фактів, оцінюючи надані представником позивача у справі докази у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, такими, які підтверджені доказами та відповідають чинному законодавству України, а отже податковий борг в сумі 4 806, 66 грн. має бути стягнутий на користь Державного бюджету України в судовому порядку.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 2, 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, відповідно до положень Податкового кодексу України та керуючись ст. ст. 2,4, 69,71, 94,158,160, 162, 163, 167, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Овідіопольському районі Одеської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» про стягнення заборгованості у сумі 4806,66 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстер - Пак» (67801, Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Одеська, 8, код ЄДРПОУ 35304507) заборгованість у сумі 4806,66 грн. (чотири тисячі вісімсот шість гривень 66 копійок) у рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість та по податку на прибуток на розрахунковий рахунок: ГУДКСУ в Одеській області, код одержувача: 37929461, банк одержувача: УДКСУ в Овідіопольському районі Одеській області, МФО 828011, р/р №31118029700360 (податок на додану вартість), р/р №31116009700360 (податок на прибуток).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2013 |
Оприлюднено | 08.04.2013 |
Номер документу | 30403388 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Юхтенко Л.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні