ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2013 року 14 год. 30 хв. Справа № 808/3058/13-а м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуша С.М.
при секретарі Лазько Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Святібор СУ»
про: стягнення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулось з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Святібор СУ» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у сумі 9 711 грн. 91 коп., посилаючись на те, що згідно карток особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи), Звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування розмір недоїмки по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2011 року по жовтень 2012 включно складає 9 541 грн. 91 коп. Також позивач зазначає, що згідно рішення від 22.02.2012 №239 до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 170 грн. Таким чином, загальна суми заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становить 9 711 грн. 91 коп.
На підставі викладеного, просив суд позов задовольнити в повному обсязі та стягнути з відповідача вищевказану суму заборгованості.
Представник позивача в судове засідання не з'явися, подав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без участі представника УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явися, про дату, час та місце розгляду справи відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень чи будь - яких заяв до суду не надіслав, у зв'язку з чим, а також враховуючи подане клопотання представником позивача відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів
Відповідно до ч. 1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до пункту першого статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464 від 01.01.2011, Товариство з обмеженою відповідальністю «Святібор СУ» є платником єдиного внеску та зареєстроване в УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя і у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України №2464, платник єдиного внеску зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі єдиний внесок.
Згідно карток особового рахунку платника єдиного внеску (юридичної особи), Звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування розмір недоїмки по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2011 року по жовтень 2012 року включно складає 9 541 грн. 91 коп.
Крім того, на підставі а. 4 ч. 11 ст. 25 Закону України №2464 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» до відповідача рішенням від 22.02.2012 №239 органом ПФУ застосовані фінансові санкції у сумі 170 грн.
З метою стягнення заборгованості з відповідача УПФУ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя відносно відповідача була сформована вимога від 06.07.2012 форми «Ю» №350 на суму 7 155 грн. 99 коп., яка була отримана особисто керівником підприємства 13.07.2012, про що свідчить корінець вимоги, який міститься в матеріалах справи.
Також на адресу відповідача УПФУ направлялись вимоги про сплату заборгованості від 08.01.2012 форми «Ю» №350 та від 05.02.2013 форми «Ю» №350 на суму 9 711 грн. 91 коп.
Дані вимоги були надіслані відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, однак повернулись на адресу УПФУ з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ «Святібор СУ» з єдиного внеску перед бюджетом Пенсійного фонду України становить сумі 9 711 грн. 91 коп.
Згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи Пенсійного фонду України наділені правом звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Приписами пункту другого частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464 від 01.01.2011 (далі - Закон України №2464), єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом першим частини 2 статті 6 Закону України №2464, платник єдиного внеску зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі єдиний внесок.
Відповідно до статті 8 Закону України №2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначеним цим законом, та пропозиції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюється з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Частиною 5 статті 9 Закону України №2464 встановлено, що сплата страхових внесків здійснюється виключно в національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкритих в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Згідно із частиною 8 статті 9 Закону України №2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до частини 12 статті 9 зазначеного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до пункту 4.3.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 за № 21-5 (далі - Інструкція) встановлено, що нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Відповідно до пунктами 6.1 - 6.3 вищевказаної Інструкції заходи стягнення та впливу застосовуються до платників, визначених підпунктами 2.1.1-2.1.4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, на яких згідно з Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені відповідно до Закону підпунктом 4.3.6 пункту 4.3, абзацом другим підпункту 4.5.2, підпунктом 4.5.3 пункту 4.5 та підпунктом 4.6.2 пункту 4.6 розділу IV цієї Інструкції, обчислена органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки.
Сума боргу у вимозі проставляється у гривнях з двома десятковими знаками. Вимога формується на суму боргу, що перевищує 10 грн.
Згідно з пунктом 6.4 Інструкції вимога про сплату боргу формується на підставі актів документальних перевірок, актів звірок з органами податкової служби, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з карток особових рахунків платників за формою згідно з додатком 4 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 5 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).
Орган Пенсійного фонду України веде реєстр виданих вимог про сплату недоїмки за формою згідно з додатком 6.
При формуванні вимоги їй присвоюється порядковий номер, який складається з трьох частин: 1-а частина - літери «Ю» (вимога до юридичної особи) або «Ф» (вимога до фізичної особи), 2-а частина - порядковий номер, 3-я частина - літера «У» (узгоджена вимога).
Вимога формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.
Після формування вимоги та внесення даних до відповідного реєстру в той самий день вимога передається працівнику, на якого покладено обов'язки з ведення діловодства та архівне зберігання документів, для вручення платнику. Цей працівник в день отримання вимоги надсилає (вручає) її платнику, при цьому корінець вимоги залишається у Пенсійному фонді.
Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі або відокремленому підрозділу, якщо її передано службовій особі такого платника під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У відповідності до пунктів 6.5 - 6.6. Інструкції протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки платник зобов'язаний сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені.
У разі незгоди з розрахунком суми боргу, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, платник узгоджує її з органами Пенсійного фонду у порядку, встановленому Пенсійним фондом України, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду - має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги до суду платник зобов'язаний письмово повідомити протягом десяти робочих днів орган Пенсійного фонду, який направив вимогу.
При цьому, у відповідності до пункту 6.8 Інструкції у разі якщо платник, який одержав вимогу і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів та пені, не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня отримання узгодженої вимоги, орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки, у якій зазначає суму боргу за даними карток особових рахунків платників на дату подання.
До сум боргу, що подаються до органів державної виконавчої служби за даними карток особових рахунків платників, включаються також суми узгоджених з платником, але не сплачених у встановлений термін штрафів та пені.
У зазначених випадках орган Пенсійного фонду України також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду України з позовом про стягнення недоїмки до суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Як встановлено матеріалами справи, доказів оскарження відповідачем вимог ПФУ від 06.07.2012 форми «Ю» №350, від 08.01.2013 форми «Ю» №350 та від 05.02.2013 форми «Ю» №350 відповідачем суду не надано.
Відповідно до частини 2 статті 12 Закону України №2464 Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску.
Згідно з пунктом 3.1 Порядку ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 за №21-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 за №988/18283, з метою обліку, нарахованих і сплачених сум платежів автоматично формуються картки особових рахунків платників на підставі документів, зазначених у Розділі II цього Порядку.
Згідно з пунктом 2.2 вищевказаного Порядку документами, на підставі яких здійснюється облік сум нарахованих платежів шляхом занесення інформації про суми, що підлягають сплаті платниками до карток особових рахунків платників, є також такі, що самостійно визначені платником.
Відповідно до пунктом другим частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Враховуючи, що заборгованість ТОВ «Святібор СУ» з єдиного внеску перед бюджетом Пенсійного фонду України становить 9 711 грн. 91 коп., з якої 9 541 грн. 91 коп. - сума недоїмки по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2011 року по жовтень 2012 року та 170 грн. - фінансові санкції не була сплачена відповідачем в добровільному порядку, суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення такої заборгованості є обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 17, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Святібор СУ» (вул. Перемоги, 75-Б, кв. 33, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 37359537) на користь Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (вул. Гагаріна, 2-Б, м. Запоріжжя, 69057, код ЄДРПОУ 20508396, р/р №37193101000804, в ГУ ДКС України у запорізькій області, МФО 813015) суму заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з березня 2011 року по жовтень 2012 року у розмірі 9 711 (дев'ять тисяч сімсот одинадцять) грн. 91 коп. у рахунок погашення заборгованості перед бюджетом Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2013 |
Оприлюднено | 05.04.2013 |
Номер документу | 30436437 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Каракуша Сергій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні