Постанова
від 26.03.2013 по справі 808/1506/13-а
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2013 року 09:40Справа № 808/1506/13-а м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Максименко Л.Я.

при секретарі Приймаку Є.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби, м. Запоріжжя

до: Приватного підприємства «Астрон», м. Запоріжжя

про: надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Заводському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Астрон» (далі - відповідач), в якому позивач просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

В обґрунтування позову посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 5 510,19 грн., який виник у зв'язку із несплатою самостійно узгоджених та визначених податковим органом, на підставі проведених перевірок, сум зобов'язань по земельному податку. У зв'язку із відсутністю грошових коштів на розрахунковому рахунку платника та з метою погашення заборгованості перед державним бюджетом просить суд надати дозвіл на погашення податкового боргу розмірі 5 510,19 грн. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, клопотанням від 26.03.2013 (вх.№ 12828) просить розглянути справу без участі представника податкового органу. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, направлена на його адресу ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка повернулись без вручення з приміткою пошти: «За закінченням терміну зберігання».

Враховуючи те, що ухвала про відкриття провадження та судова повістка направлялись товариству за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то згідно ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що останній був належним чином повідомлений про порушення щодо нього адміністративної справи та необхідність надання відзиву.

За таких обставин, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі матеріалів.

Враховуючи неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, керуючись ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснював фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

Відповідно до п. п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (надалі за текстом - ПК України), платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Судом встановлено, що ПП «Астрон» має заборгованість по земельному податку податку у розмірі 5 510,19 грн., яка виникла з наступних підстав:

1) подання підприємством декларації з плати за землю № 698 від 14.02.2012 за 2012 рік, в якій самостійно визначено до сплати зобов'язання у розмірі 7 526,33 грн. із щомісячною сплатою по 627,19 грн. та 627,24 грн. та не сплатою зазначених зобов'язань за 9 місяців 2012 року.

2) донарахування податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення № 0000531503 від 03.04.2012 в сумі 9,74 грн. штрафу за результатами проведеної податковим органом перевірки ПП «Астрон» (акт перевірки від 03.04.2012 № 101/15-03/20503520).

3) донарахування податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення № 0001821500 від 12.12.2012 в сумі 2,02 грн. штрафу за результатами проведеної податковим органом перевірки ПП «Астрон» (акт перевірки від 12.12.2012 № 1055/15-00/20503520).

4) нарахування податковим органом пені за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань у розмірі 0,54 грн.

Згідно з п. п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно п. 287.3. ст. 287 ПК України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п. 57.3. ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Самостійно нараховані та визначені податковим органом зобов'язання відповідачем у добровільному порядку не сплачені, в результаті чого, з урахуванням переплати та списання за інкасовим дорученням з розрахункового рахунку, його заборгованість по земельному податку склала 5 510,19 грн.

Згідно пп. 14.1.175. п 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно до п. 59.3 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

На виконання вищевказаної норми позивачем було направлено відповідачу поштою податкову вимогу від 04.05.2012 № 86, яка повернулась без вручення з відміткою пошти: «За закінченням терміну зберігання».

У відповідності до п. п. 95.1 та 95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 27.09.2011 по справі № 0870/8296/12 було задоволено позов ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя щодо стягнення з ПП «Астрон», заборгованості за податковими зобов'язаннями у розмірі стягнення 2381,79 грн. Рішення суду набрало законної сили та на його виконання видано виконавчий лист.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Однак, направлене до установи банку інкасове доручення № 365 від 13.12.2012 були повернуте банківською установою, що обслуговує ПП «Астрон» без виконання у зв'язку з відсутністю коштів на рахунку платника.

Згідно ч. 2 п. 95.3 ст. 95 орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Судом встановлено, що активи відповідача знаходяться в податковій заставі, про що свідчить акт опису майна у податкову заставу складений податковим керуючим Бочарніковим О.М. 18.09.2012 за № 7/3401/10/19-013 та витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що адміністративний позов ДПІ у Заводському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі є обґрунтованим та підлягає задоволенню у повному обсязі.

Суд також зазначає, що згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 94, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Астрон» про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, - задовольнити повністю.

Надати Державній податковій інспекції у Заводському районі м. Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби дозвіл на погашення податкового боргу Приватного підприємства «Астрон» (69076, м. Запоріжжя, вул. Новобудов, буд. 1, код ЄДРПОУ 20503520) у сумі 5 510 (п'ять тисяч п'ятсот десять) грн. 19 коп. за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Суддя Л.Я. Максименко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.03.2013
Оприлюднено05.04.2013
Номер документу30442825
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/1506/13-а

Ухвала від 26.03.2013

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Максименко Лілія Яковлівна

Постанова від 26.03.2013

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Максименко Лілія Яковлівна

Ухвала від 11.02.2013

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Максименко Лілія Яковлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні