ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2013 р. м.Вінниця Справа № 802/1053/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Віятик Наталії Володимирівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Бондаренка Ігоря Валерійовича
позивача: Лебедєва О.С.
відповідача: Роштабіга П.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Теос"
про: стягнення заборгованості в розмірі 7 105,99 грн., -
ВСТАНОВИВ :
13.03.2013 року управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Теос» про стягнення боргу по єдиному соціальному внеску в розмірі 7 105,99 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушенні вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VІ (далі -Закон № 2464-VI), за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску в сумі 7 105,99 грн.
В ході судового розгляду представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав наведених у запереченнях, що долучені до матеріалів справи.
Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що ТОВ «Теос» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Вінниці 01.06.1993 року та є платником єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок їх нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює їх збір та ведення обліку регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Відповідно до статті 1 Закону №2464-VІ єдиний внесок - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частина 3 статті 9 Закону №2464-VІ передбачає, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до частини 8 статті 9 вказаного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначено на підставі розрахунків сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті, поданих відповідачем.
самостійно в загальній сумі - 6055,05 грн., а саме за жовтень 2012 року - 2012,03 грн.; за листопад 2012 року - 2012,03 грн.; за грудень 2012 року - 2030,99 грн.
Згідно із пунктом 7 частини 1 статті 13 Закону №2464-VІ, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Також положеннями статті 25 Закону №2464-VІ визначено, що суми єдиного внеску своєчасно не сплачені страхувальниками у вищезазначені строки вважаються простроченою заборгованістю зі сплати єдиного внеску і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. У даному випадку територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:
1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці має право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску відповідно п. 7 ст.13 Закон № 2464-VI.
На підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст. 25 Закон № 2464-VI винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску № 8003 від 18.12.2012 року за період з 21.05.2012 р. по 23.08.2012 р. яким на відповідача накладені штраф в розмірі - 252,84 грн. та пеня в розмірі - 233,65 грн. та рішення № 8004 від 18.12.2012 року за період з 20.06.2012 р. по 05.10.2012 р. яким на відповідача накладені штраф в розмірі - 285,77 грн. та пеня в розмірі - 278,68 грн.
Доказів оскарження відповідачем в судовому та адміністративному порядку рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, суду не надано.
Згідно ч.4 ст. 25 вказаного Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилають платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти днів із дня надходження вимоги про сплату недоїмки, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно п.п.6.4. п. 6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженої Постановою ПФУ №21-5 від 27.09.2010 року, вимога формується під одним порядковим номером до повного погашення сум боргу.
Відповідачу була надіслана вимога: № Ю -1605 від 07.02.2013 року.
Боржник протягом 10-ти робочих днів після отримання вимоги не сплатив зазначену у вимозі суму та не оскаржив її.
Відповідно до ч.16 ст. 25 Закону строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Згідно із частиною 5 статті 7 даного Закону, єдиний внесок нараховується незалежно від джерел фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.
Відповідно до положень частини 12 статті 9 Закону № 2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464-VI.
Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці районі в сумі 7 105,99 грн., що підтверджується доказами, наявними у матеріалах справи.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Дослідивши матеріали справи та враховуючи вищезазначені положення чинного Законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача та прокурора є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Вінницький окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Теос" (21000, м. Вінниця, вул. Козицького, буд. 63, код 13327955) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з жовтня 2012 року по грудень 2012 року в сумі 7 105,99 грн. (сім тисяч сто п'ять грн. 99 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Віятик Наталія Володимирівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2013 |
Оприлюднено | 08.04.2013 |
Номер документу | 30460798 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Віятик Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні