Справа № 405/593/13- к
1-кп/405/10/13
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2013 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючого судді Безсмолого Є.Б.
при секретарі Ісмієвій А.І.
за участю прокурора Кравчука О.Б.
захисника ОСОБА_1
представника цивільного позивача ОСОБА_2
обвинувачених ОСОБА_3, ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді кримінальне провадження № 22012120000000001від 21.11.2012 року по обвинуваченню:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кіровограда, українця, громадянина України, освіта вища, який одружений, має на утриманні малолітню дитину, працює в ПП «Елтрон» інженером програмістом, зареєстрований: АДРЕСА_1, проживає: АДРЕСА_2, раніше не судимий,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 359, ч. 2 ст. 361 КК України,
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця м. Магдебург, Федеративної Республіки Німеччина, українця, громадянина України, освіта вища, який одружений, на утриманні має малолітню дитину, зареєстрований: АДРЕСА_3, проживає:АДРЕСА_4, раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 2 ст. 361 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 вчинив:
- незаконне придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.
- несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
ОСОБА_4 вчинив:
- несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Злочини вчинені за наступних обставин.
В період березня-травня 2011 року, точної дати досудовим слідством не встановлено, ОСОБА_3, на власному комп'ютері, що був під'єднаний до мережі Інтернет і знаходився в приміщенні за адресою: АДРЕСА_5, на Інтернет-сайті «ІНФОРМАЦІЯ_15» відшукав оголошення про продаж технічного пристрою під назвою «GSM/GPRS/GPS Tracker» за ціною 260 грн., в якому також містились технічні характеристики та призначення даного пристрою, а саме можливості його використання для негласного отримання інформації та передачі її на відстань за допомогою каналів мобільного зв'язку стандартом GSM, з яких ОСОБА_3, зрозумів, що пристрій являється спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації.
Відповідно до п. 1.2. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розроблення, виготовлення спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації, торгівлі спеціальними технічними засобами для зняття інформації з каналів зв'язку, іншими засобами негласного отримання інформації, затверджених спільним наказом Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва і Служби безпеки України, від 10 жовтня 2006 року № 92/669, спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв'язку, інші засоби негласного отримання інформації (СТЗ) - це технічні засоби, устаткування, апаратура, прилади, пристрої, препарати та інші вироби, спеціально розроблені, виготовлені, пристосовані для негласного отримання інформації, або технічні засоби, запрограмовані з цією самою метою з використанням спеціального програмного забезпечення. До спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, згідно п. 1.3. вказаних Ліцензійних умов, відносяться зокрема і спеціальні технічні засоби для негласного отримання, реєстрації аудіоінформації та негласного контролю за переміщенням транспортних засобів та інших об'єктів.
Маючи та реалізуючи умисел на незаконне придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, ОСОБА_3, усвідомлюючи, що придбання СТЗ заборонено діючим законодавством, в порушення п. 7 Переліку видів майна, що не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 року № 2471-XII "Про право власності на окремі види майна", згідно якого у власності громадян не можуть перебувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, та Постанови Кабінету Міністрів України від 27.10.2001 року № 1450 "Про затвердження Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації", згідно якої придбавати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації можуть центральні органи виконавчої влади, розвідувальні органи, підрозділи яких провадять оперативно-розшукову діяльність (державні замовники), міжнародні правоохоронні організації, спеціальні служби та правоохоронні органи іноземних держав (іноземні замовники), будучи особою, у власності якої не можуть перебувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації, не маючи передбаченої законодавством відповідної ліцензії на їх придбання, з метою незаконного придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, залишив на сайті «ІНФОРМАЦІЯ_15» заявку на придбання одного пристрою «GSM/GPRS/GPS Tracker» за ціною 260 грн.
В цей же день, після того, як ОСОБА_3 залишив заявку на придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, на його особисту сторінку користувача - аккаунт, створену ним на цьому ж сайті, надійшло повідомлення від невідомої особи - продавця СТЗ, дані стосовно якого не встановлені, з номером рахунку, на який ОСОБА_3 необхідно було перерахувати кошти за допомогою послуг мережі інтернет - електронного гаманця «WebMoney».
В подальшому, ОСОБА_3, будучи обізнаним, що замовлене ним обладнання спеціально розроблене, виготовлене та пристосоване для негласного отримання інформації, продовжуючи свій злочинний умисел спрямований на незаконне придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, розрахувався за вказаний технічний пристрій, перерахувавши за допомогою власного комп'ютера, розташованого за адресою: АДРЕСА_5, під'єднаного до мережі Інтернет, на вказаний в повідомленні від невідомої особи рахунок грошові кошти в розмірі 260 грн. через можливості електронного гаманця «WebMoney».
Через кілька днів, після перерахування коштів, ОСОБА_3 в місті Кіровограді отримав посилку з технічним пристроєм «GSM/GPRS/GPS Tracker», зарядним пристроєм, CD-диском, книжкою-інструкцією, яка була відправлена на його ім'я невідомою особою, шляхом використання послуг компанії перевізника.
Придбавши СТЗ, ОСОБА_3 відніс його до майстерні офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_5, де даний пристрій зберігався з моменту незаконного придбання до 13 вересня 2012 року, тобто до його видачі останнім під час проведення співробітниками УСБУ в області огляду місця події за вказаною адресою.
Відповідно до висновку № 180 від 22.10.2012 року експерта ЗЕС ІСТЕ СБУ Управління СБ України в Одеській області, наданий на дослідження пристрій «GSM/GPRS/GPS Tracker» є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації, призначенням якого є отримання геоінформації, тобто інформації про місцезнаходження об'єкта, каналом GPS та передачі такої інформації на відстань радіоканалом мобільного зв'язку стандарту GSM, а також отримання акустичних сигналів, перетворення їх у електричні та передача на відстань радіоканалом мобільного зв'язку стандарту GSM.
ОСОБА_4, маючи умисел незаконного збагачення, погодився на пропозицію ОСОБА_3 щодо здійснення платних міжнародних дзвінків з телефонних номерів абонентів-користувачів КФ ПАТ «Укртелеком» без відома останніх та товариства.
З метою реалізації вказаного злочинного умислу, в середині серпня 2012 року, більш точної дати досудовим слідством не встановлено ОСОБА_4, використовуючи Інтернет-систему для обміну текстовими повідомленнями «ICQ», за допомогою комп'ютера ОСОБА_3, розташованого в приміщенні за адресою: АДРЕСА_5, надіслав текстове повідомлення на номер контакту невстановленої особи з логіном «ОСОБА_9», наданого йому ОСОБА_3, в якому повідомив вказаній особі про бажання здійснювати платні міжнародні дзвінки з метою особистого збагачення. У відповідь невідома особа з логіном «ОСОБА_9», надіслала повідомлення з проханням створити особисту сторінку користувача - аккаунт на сайті «ІНФОРМАЦІЯ_16» з метою відображення інформації щодо обліку здійснених міжнародних дзвінків, за які буде здійснено оплату в розмірі від 0,07 до 0,25 дол. США за 1 хвилину платного дзвінка.
В подальшому, в цей же період часу, громадянин ОСОБА_4, виконуючи попередньо досягнуту домовленість з ОСОБА_3, знаходячись в приміщенні за адресою: АДРЕСА_5, з використанням комп'ютера останнього створив на сайті «ІНФОРМАЦІЯ_16» особисту сторінку користувача сайту - аккаунт з логіном «ОСОБА_4» та паролем «ІНФОРМАЦІЯ_17».
В середині серпня 2012 року, більш точної дати досудовим слідством не встановлено, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, маючи навики та пізнання у галузі створення електротехнічних пристроїв, знаходячись у приміщенні за адресою: АДРЕСА_5, самостійно створили, із придбаних ними технічних засобів, пристрій для під'єднання до ліній електрозв'язку, що складався з трубки радіотелефону, двох плат базової станції радіотелефону та з'єднувальних двохжильних дротів, що згідно висновку судової експертизи телекомунікаційних систем (обладнання) і засобів № 10315 від 08.11.2012 року, наданого експертом ХНДІСЕ ім. Заслуженого професора М.С. Бокаріуса, являється кінцевим обладнанням, яке може використовуватись для підключення до телефонної мережі загального користування, ініціювати та приймати виклики через номер абонентської лінії.
За допомогою вказаного пристрою з метою досягнення злочинного умислу направленого на несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку для здійснення платних міжнародних дзвінків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, вирішили без відома КФ ПАТ «Укртелеком» під'єднуватись до телефонних ліній даного товариства, спотворюючи тим самим процес обробки інформації.
Після цього, використовуючи Інтернет-систему для обміну текстовими повідомленнями «ICQ», ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за допомогою комп'ютера, що знаходився в приміщенні за адресою: АДРЕСА_5, надіслали повідомлення невстановленій досудовим слідством особі з логіном «ОСОБА_9», в якому попросили вказати телефонні номери, на які необхідно було здійснювати платні міжнародні телефонні дзвінки, та отримали від вказаної особи відповідь, в якій були вказані телефонні номери абонентів розташованих у Гвінеї №№ НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5, НОМЕР_6, НОМЕР_7, у штаті Пенсильванія Сполучених штатів Америки № НОМЕР_8, у Королівстві Великобританії НОМЕР_9, на островах Кука №№ НОМЕР_10 а також номери мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya» №№ НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_14, НОМЕР_15, та мобільного зв'язку НОМЕР_1, НОМЕР_16, НОМЕР_17, при здійсненні дзвінків на які ним буде проводитись оплата в розмірі від 0,07 до 0,25 дол. США за 1 хвилину платного дзвінка.
Реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, 21.08.2012 року, приблизно о 2 год. 50 хв. прибули на вул. Павлоградську в м. Кіровограді, де останній під'єднав вищевказане обладнання в оглядовому пристрої Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» № 1203134, розташованому за вказаною адресою до дротів телефонної лінії з номером телефону (НОМЕР_18, зареєстрованого за абонентом-користувачем ОСОБА_6, що проживає за адресою: АДРЕСА_6
Діючи всупереч вимогам ст. 4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах», відповідно до якої порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначається власником інформації, тобто ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії, а також ст.27 Закону України «Про телекомунікації», згідно якої заборонено несанкціоноване втручання та використання фізичними особами телекомунікаційних мереж, 21.08.2012 року ОСОБА_4, за допомогою раніше створеного кінцевого обладнання для підключення до телефонної мережі загального користування, відповідно до попередньої змови з ОСОБА_3, з його відома та згоди, спотворюючи процес обробки інформації, з номеру телефону (НОМЕР_18 здійснив один дзвінок на номер НОМЕР_11, що належить мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», загальною вартістю з урахуванням ПДВ в сумі 98,84 грн.
Продовжуючи реалізовуючи злочинний умисел на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, 27.08.2012 року, приблизно о 4 год. 10 хв. прибули на вул. Павлоградську в м. Кіровограді, де останній під'єднав вищевказане обладнання в оглядовому пристрої Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» № 1203134, розташованому за вказаною адресою до дротів телефонної лінії з номером телефону НОМЕР_19, зареєстрованого за абонентом-користувачем ОСОБА_7, що проживає за адресою: АДРЕСА_7.
Після цього, діючи всупереч вимогам ст. 4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах», відповідно до якої порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначається власником інформації в даному випадку ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії, а також ст.27 Закону України «Про телекомунікації», згідно якої заборонено несанкціоноване втручання та використання фізичними особами телекомунікаційних мереж, 27.08.2012 року ОСОБА_4, за допомогою раніше створеного кінцевого обладнання для підключення до телефонної мережі загального користування, відповідно до попередньої змови з ОСОБА_3, з його відома та згоди, спотворюючи процес обробки інформації, здійснив з номеру телефону НОМЕР_19 один дзвінок на номер НОМЕР_11, та три дзвінки на номер НОМЕР_12, що належать мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», загальною вартістю з урахуванням ПДВ в сумі 814,03 грн.
Продовжуючи реалізовуючи злочинний умисел на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, 02.09.2012 року, приблизно о 01 год. 00 хв. прибули на вул. Павлоградську в м. Кіровограді, де останній під'єднав вищевказане обладнання в оглядовому пристрої Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» № 1203134, розташованому за вказаною адресою до дротів телефонної лінії з номером телефону (НОМЕР_18, зареєстрованого за абонентом-користувачем ОСОБА_6
Після цього, діючи всупереч вимогам ст.4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах», відповідно до якої порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначається власником інформації, тобто ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії, а також ст.27 Закону України «Про телекомунікації», згідно якої заборонено несанкціоноване втручання та використання фізичними особами телекомунікаційних мереж, в нічний час 02.09.2012 року та 03.09.2012 року ОСОБА_4, за допомогою раніше створеного кінцевого обладнання для підключення до телефонної мережі загального користування, відповідно до попередньої змови з ОСОБА_3, з його відома та згоди, спотворюючи процес обробки інформації, з номеру телефону (НОМЕР_18 здійснив 38 дзвінків на номер НОМЕР_11 та один дзвінок на номер НОМЕР_12, що належать мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», загальною вартістю з урахуванням ПДВ в сумі 5962,97 грн.
Продовжуючи реалізовуючи злочинний умисел на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, ОСОБА_3 04.09.2012 року приблизно о 03 год. 40 хв. під'єднав вищевказане обладнання на даху належного йому офісного приміщення за адресою: АДРЕСА_5 до дротів телефонних ліній Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» з номером телефону НОМЕР_20, зареєстрованого за абонентом-користувачем ТОВ «Арбелон» (м. Кіровоград, вул. Тімірязєва, 79, к.1, код ЄДРПОУ 22228465) та номером телефону НОМЕР_21, який зареєстровано за абонентом-користувачем ОСОБА_8, що проживає за адресою: АДРЕСА_8.
Після цього, діючи всупереч вимогам ст.4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах», відповідно до якої порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначається власником інформації, тобто ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії, а також ст. 27 Закону України «Про телекомунікації», згідно якої заборонено несанкціоноване втручання та використання фізичними особами телекомунікаційних мереж, у нічний час 04.09.2012 року, 05.09.2012 року, 08.09.2012 року, 09.09.2012 та 10.09.2012 року ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за допомогою раніше створеного кінцевого обладнання для підключення до телефонної мережі загального користування, спотворюючи процес обробки інформації, з номеру телефону НОМЕР_20 здійснили 49 дзвінків на номер НОМЕР_11, 63 дзвінки на номер НОМЕР_12, що належать мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», 5 дзвінків на номер НОМЕР_2, 15 дзвінків на номер НОМЕР_3, що розташовані в Гвінеї, 1 дзвінок на номер НОМЕР_8, розташований в штаті Пенсильванія Сполучених Штатів Америки, 1 дзвінок на номер НОМЕР_9, розташований у Королівстві Великобританії, загальною вартістю 16101,73 грн. з урахуванням ПДВ, та з номеру НОМЕР_21 здійнили 130 дзвінків на номер НОМЕР_11, 14 дзвінків на номер НОМЕР_12, 2 дзвінки на номер НОМЕР_14, 1 дзвінок на номер НОМЕР_13, що належать мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», 12 дзвінків на номер НОМЕР_4, 2 дзвінки на номер НОМЕР_5, 2 дзвінки на номер НОМЕР_6, 3 дзвінки на номер НОМЕР_7, що розташовані в Гвінеї, 4 дзвінки на номер НОМЕР_8, розташований в штаті Пенсильванія Сполучених Штатів Америки, один дзвінок на номер НОМЕР_10, розташований на островах Кука, 3 дзвінки на номер мобільного зв'язку НОМЕР_1, один дзвінок на номер мобільного зв'язку НОМЕР_16, один дзвінок на номер мобільного зв'язку НОМЕР_17, загальною вартістю з урахуванням ПДВ в сумі 23950,40 грн.
Продовжуючи реалізовуючи злочинний умисел на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, приблизно о 01 год. 50 хв. 12 вересня 2012 року, ОСОБА_4, за попередньою змовою з громадянином ОСОБА_3, умисно під'єднав на даху приміщення за адресою: АДРЕСА_5, вищевказане обладнання до телефонного дроту абонента-користувача Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» з номером телефону НОМЕР_22, зареєстрованого за користувачем ОСОБА_8
Після цього, діючи всупереч вимогам ст.4 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах», відповідно до якої порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначається власником інформації, тобто ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії, а також ст.27 Закону України «Про телекомунікації», згідно якої заборонено несанкціоноване втручання та використання фізичними особами телекомунікаційних мереж, в період з 01 год. 55 хв. по 23 год. 48 хв. 12.09.2012 року, ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за допомогою раніше створеного кінцевого обладнання для підключення до телефонної мережі загального користування, спотворюючи процес обробки інформації, здійснили з номеру телефону НОМЕР_22 16 дзвінків на номер НОМЕР_11, 12 дзвінків на номер НОМЕР_12, один дзвінок на номер НОМЕР_15, що належать мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya», 3 дзвінки на номер НОМЕР_4, один дзвінок на номер НОМЕР_5, що розташовані в Гвінеї, загальною вартістю з урахуванням ПДВ в сумі 5136,55 грн.
Всього в період з 21.08.12 по 12.09.12 ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з телефонних номерів абонентів-користувачів КФ ПАТ «Укртелеком» №№ (НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_21, НОМЕР_20, НОМЕР_22 здійснено дзвінків на загальну вартість з урахуванням ПДВ в сумі 52064, 52 гривень чим даному товариству заподіяно майнову шкоду у вказаній сумі.
В середині вересня 2012 року, більш точної дати досудовим слідством не встановлено, невідомою особою з логіном «ОСОБА_9», на підставі відображеної на створеній ОСОБА_4 сторінці користувача - акаунт з логіном «ОСОБА_4» та паролем «ІНФОРМАЦІЯ_17» інформації, щодо кількості та тривалості здійснених ним і ОСОБА_3 дзвінків, перераховано грошові кошти в електронному вигляді на спеціально створений ОСОБА_4 електронний гаманець «Webmoney» в сумі 450 доларів США. Вказані кошти ОСОБА_4 та ОСОБА_3 досягаючи мети злочинного умислу у вигляді особистого збагачення після їх переведення за допомогою невстановленого досудовим слідством мешканця м. Кіровограда, у готівку та вирахування 3-х % за надання даних послуг, поділили порівну між собою.
Таким чином ОСОБА_4 та ОСОБА_3 в період з 21.08.2012 року по 10.09.2012 року, використовуючи телефонні лінії абонентів Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» з номерами (НОМЕР_18, НОМЕР_19, НОМЕР_21, НОМЕР_20, НОМЕР_22, та здійснюючи міжнародні дзвінки на номери абонентів розташованих у Гвінеї, США, Великобританії, на островах Кука, а також номери мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya» та мобільного зв'язку, вчинили незаконне втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації належної Кіровоградській філії ПАТ «Укртелеком», а саме до обліковування вказаних дзвінків як таких, що здійснені безпосередньо абонентами-користувачами, що не відповідає дійсності, оскільки дзвінки здійснені ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою вину та цивільний позов визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті та суду показав суду, що весною 2011 року, він на інтернет сайті «ІНФОРМАЦІЯ_15» купив за ціною 260 грн. технічний пристрій «GSM/GPRS/GPS Tracker», який використовується для негласного отримання інформації та передачі її на відстань за допомогою каналів мобільного зв'язку стандартом GSM. Він зрозумів, що пристрій являється спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації. В подальшому, запропонував своєму знайомому ОСОБА_4 здійснювати платні міжнародні дзвінки з телефонних номерів абонентів-користувачів КФ ПАТ «Укртелеком». В середині серпня 2012 року, він із ОСОБА_4 самостійно зробили пристрій для під'єднання до ліній електрозв'язку, що складався з трубки радіотелефону, двох плат базової станції радіотелефону та з'єднувальних двохжильних дротів, який приєднували до дротів телефонної лінії, що належить Кіровоградській філії ПАТ «Укртелеком», якими користуються абоненти. Здійснювали платні міжнародні телефонні дзвінки на номери абонентів розташованих у Гвінеї, штаті Пенсильванія Сполучених штатів Америки, Королівстві Великобританії, на островах Кука, на номери мережі супутникового зв'язку «Emsat Thuraya». Щиро розкаюється в скоєному.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 свою вину та цивільний позов визнав повністю, підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті та суду показав суду, що він погодився на пропозицію ОСОБА_3 заробити грошей шляхом здійснення платних міжнародних дзвінків з телефонних номерів абонентів-користувачів КФ ПАТ «Укртелеком» без відома останніх та товариства, а тому в середині серпня 2012 року за допомогою Інтернет-системи для обміну текстовими повідомленнями «ICQ», за допомогою комп'ютера ОСОБА_3, в приміщенні по АДРЕСА_5 надіслав текстове повідомлення на номер контакту невстановленої особи з логіном «ОСОБА_9», наданого йому ОСОБА_3, в якому повідомив вказаній особі про бажання здійснювати платні міжнародні дзвінки з метою особистого збагачення. В подальшому, разом із ОСОБА_3 самостійно створили із придбаних ними технічних засобів, пристрій для під'єднання до ліній електрозв'язку, що складався з трубки радіотелефону, двох плат базової станції радіотелефону та з'єднувальних двохжильних дротів, який під»єднували до дротів телефонних ліній абонентів-користувачів «Укртелекому». Здійснили 49 дзвінків на номери, що розташовані в Гвінеї, в штаті Пенсильванія Сполучених Штатів Америки, у Королівстві Великобританії, в Гвінеї, на острові Кука. У вчиненому щиро розкаюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, з врахуванням показань обвинувачених, вивченням матеріалів справи, що характеризують підсудних, згоди учасників судового провадження, судом було визнано недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються. При цьому, суд впевнився у правильності розуміння обвинуваченими та іншими учасниками судового провадження змісту цих обставин, відсутності сумнівів у добровільності їх позиції, а також судом було роз'яснено учасникам, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
Дослідивши та перевірив представлені по справі докази у зазначеному вище порядку, надав їм належну оцінку в їх сукупності, суд вважає вину обвинувачених ОСОБА_3 та ОСОБА_4 доведеною.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 суд кваліфікує за:
- ч. 1 ст. 359 КК України, як незаконне придбання спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.
- ч. 2 ст. 361 КК України, як несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
Дії обвинуваченого ОСОБА_4 суд кваліфікує за:
- ч. 2 ст. 361 КК України, як несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв'язку, що призвело до спотворення процесу обробки інформації, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
При визначенні покарання обвинуваченим ОСОБА_3, ОСОБА_4 суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, враховує суспільну небезпечність вчиненого ним кримінального правопорушення, обставини його вчинення, наслідки, які настали, дані, що характеризують обвинувачених, а також пом'якшуючі та обтяжуючі покарання обставини.
Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_3, суд визнає щире каяття у вчиненому, з'явлення зі зізнанням, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне часткове відшкодування матеріальної шкоди.
Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_4, суд визнає щире каяття у вчиненому, з'явлення зі зізнанням, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжували б покарання кожного з обвинувачених судом не встановлено.
Скоєний злочин обвинуваченим ОСОБА_3 середньої тяжкості та тяжкий, обвинуваченим ОСОБА_4 - тяжкий.
Характеризуючи особу обвинуваченого ОСОБА_3, суд бере до уваги позитивну характеристику з місця проживання та роботи, працює, має на утриманні малолітню доньку ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_13, на обліках у лікаря-нарколога і лікаря-психіатра не перебуває, вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Характеризуючи особу обвинуваченого ОСОБА_4, суд бере до уваги позитивну характеристику з місця проживання, має на утриманні малолітню доньку ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_14, на обліках у лікаря-нарколога і лікаря-психіатра не перебуває, вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Із врахуванням всіх обставин справи, особи обвинувачених ОСОБА_3, ОСОБА_4, суд приходить до висновку, що їх виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, призначив основне та додаткове покарання в межах санкції статті, із встановленням іспитового строку.
Таке покарання, на думку суду, буде необхідним та достатнім для можливого виправлення, перевиховання обвинувачених та профілактики вчинення нових злочинів.
Цивільний позов у справі, заявлений ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» в сумі 52 064, 52 грн. пред»явлений до відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 підлягає частковому задоволенню з тих підстав, що згідно з наданих в судовому засіданні обвинуваченим ОСОБА_3 квитанцій вбачається, що останнім сплачено в рахунок відшкодування цивільного позову 2 750 грн. А тому, суд стягує з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на користь ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» заподіяні злочином матеріальні збитки в сумі 49 314,52 грн. -солідарно.
Речові докази у справі:
- системний блок з жорстким диском «HITACHI Travelstar» моделі HTS721010G9SA00, системний блок з жорстким диском «SAMSUNG HD161CJ» серійний номер S14DJDB100883 - повернути ОСОБА_3, як йому належні;
- трубка радіотелефону з написом «Digital DDP-3000», три плати від бази радіотелефону розмірами 3,5Ч7,5 см, 3Ч2 см та 4,5Ч7,5 см, з'єднані між собою шлейфом та з під'єднаним до них з'єднувальним двохжильним дротом чорного кольору із кріпленням для підключення до мережі звязку, плата від бази радіотелефону розмірами 11Ч7 см, дві акумуляторні батареї «Long WP7/2-12», які зберігаються в кімнаті для зберігання речових доказів слідчого відділу УСБУ в Кіровоградській області - знищити.
Судові витрати в кримінальному провадженні за проведення експертиз підлягають стягненню на користь держави: з обвинуваченого ОСОБА_3 в сумі 4 504,16 грн. та з обвинуваченого ОСОБА_4 в сумі 3 337,04 грн.
Керуючись ст. ст. 373, 374 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 359, ч. 2 ст. 361 КК України та призначити покарання:
-за ч. 1 ст. 359 КК України у виді позбавлення волі строком на 1 рік;
-за ч. 2 ст. 361 КК України у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною із засобами та мережею електрозв'язку строком на 2 роки, з конфіскацією технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю ОСОБА_3
На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначити ОСОБА_3 покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною із засобами та мережею електрозв'язку строком на 2 роки, з конфіскацією технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання із випробуванням, з іспитовим строком на 2 роки.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_3:
-повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи;
-періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Міру запобіжного заходу на апеляційний період ОСОБА_3 залишити підписку про невиїзд.
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки з позбавленням права займатися діяльністю пов'язаною із засобами та мережою електрозв'язку строком на 1 рік, з конфіскацією технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю ОСОБА_4
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання із випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців.
На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_4:
-повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи;
-періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Міру запобіжного заходу на апеляційний період ОСОБА_4 залишити підписку про невиїзд.
Цивільний позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_4 на користь ПАТ «Укртелеком» в особі Кіровоградської філії ПАТ «Укртелеком» заподіяні злочином матеріальні збитки в сумі 49 314,52 грн. -солідарно.
Речові докази у справі:
- системний блок з жорстким диском «HITACHI Travelstar» моделі HTS721010G9SA00, системний блок з жорстким диском «SAMSUNG HD161CJ» серійний номер S14DJDB100883 - повернути ОСОБА_3, як йому належні;
- трубка радіотелефону з написом «Digital DDP-3000», три плати від бази радіотелефону розмірами 3,5Ч7,5 см, 3Ч2 см та 4,5Ч7,5 см, з'єднані між собою шлейфом та з під'єднаним до них з'єднувальним двохжильним дротом чорного кольору із кріпленням для підключення до мережі звязку, плата від бази радіотелефону розмірами 11Ч7 см, дві акумуляторні батареї «Long WP7/2-12», які зберігаються в кімнаті для зберігання речових доказів слідчого відділу УСБУ в Кіровоградській області - знищити.
Стягнути на користь держави судові витрати в кримінальному провадженні за проведення експертиз з ОСОБА_3 в сумі 4 504,16 грн. та з ОСОБА_4 - в сумі 3 337,04 грн.
Матеріали кримінального провадження залишити у справі.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом 30 днів з дня його проголошення, а особа, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії вироку.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда Є.Б. Безсмолий
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2013 |
Оприлюднено | 09.04.2013 |
Номер документу | 30474405 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Безсмолий Є. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні