Ухвала
від 05.04.2013 по справі 206/2175/13-к
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа 206/2175/13

Провадження 1-кс/206/134/13

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до документів

"05" квітня 2013 р. слідчий суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Сухоруков А.О., розглянувши клопотання старшого слідчого прокуратури Самарського району м.Дніпропетровська ОСОБА_1, про надання тимчасового доступу до документів,

в с т а н о в и в :

04 квітня 2013 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів звернувся старший слідчий прокуратури Самарського району м.Дніпропетровська ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до документів.

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що в провадженні прокуратури Самарського району м. Дніпропетровська перебуває кримінальне провадження № 42013041700000036 порушене відносно службових осіб Лівобережної МДПІ за ч.2 ст.364 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що в Лівобережній МДПІ за місцезнаходженням земельної ділянки рахується на обліку платник орендної плати за землю, як платник окремих видів податків ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890).

Встановлено, що ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890) на підставі договорів оренди №040810400217 від 27.08.2008 року та №3590 від 09.06.2003 року передано в оренду дві земельні ділянки загальною площею 0,8941га та 0,0012 га, по вул. Маршала Малиновського, 96 строком дії договорів оренди до 25.04.2018 року.

В 2009 році у ТОВ «Універсал» внаслідок несвоєчасної сплати орендної плати за користування земельною ділянкою комунальної власності виникла заборгованість перед бюджетом у сумі 207 тис. 531 грн. з орендної плати за землю за період березень 2010 року - грудень 2010 року, що підтверджується рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.08.2011 року.

Відповідно до інформаційної довідки КП ДМБТІ з Реєстру прав власності на нерухоме майно в період часу з 15.10.2003 року по 27.10.2011 року ТОВ «Універсал» було власником будівель та споруд (виробнича база) за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Маршала Малиновського, 96.

27.10.2011 року на підставі рішення господарського суду Дніпропетровської області від 30.09.2011 року право власності на вищевказані об’єкти нерухомості зареєстровано за ТОВ «Дубль Х».

Відповідно до тексту вказаного рішення 01.08.2011 року між ТОВ «Універсал» та ТОВ «Дубль Х» було укладено договір купівлі-продажу об’єктів нерухомого майна за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Маршала Малиновського, 96, на виконання вказаного договору ТОВ «Універсал» отримало простий вексель серії АА0653888 на суму 537 тис. 373 грн.

26.04.2012 року відносно ТОВ «Універсал» розпочато процедуру банкрутства, 31.01.2013 року ухвалою господарського суду Дніпропетровській області затверджено ліквідаційний баланс ТОВ «Універсал», вимоги Лівобережної МДПІ у сумі 629 тис. 386 грн., списано, як безнадійну заборгованість у зв’язку з відсутністю у боржника майна, на яке можна звернути стягнення.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що діяв до 05.07.2012 року, завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 41 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби, є контролюючими органами.

Статтею 61 Податкового кодексу України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до п. 88.1. ст. 88 Податкового кодексу України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.

Згідно до п. 89.1.1. Податкового кодексу України, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку.

Пунктом 89.2. Податкового кодексу України встановлено, що право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

Пунктом 89.3 Податкового кодексу України встановлено, що майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.

Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Таким чином, службові особи Лівобережної МДПІ в період часу з 01.01.2010 року по 28.10.2011 року достовірно знаючи, що у ТОВ «Універсал» є заборгованість із сплати орендної плати за землю, а також, те, що підприємство має у власності об’єкт нерухомого майна, яке можна взяти у податкову заставу, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, діючи умисно, в інтересах третіх осіб, не вжили усіх наданих законодавством повноважень, спрямованих на забезпечення стягнення податкового боргу до бюджету, а саме не забезпечили передачу майна, що належало ТОВ «Універсал» у податкову заставу, внаслідок чого державі спричинено шкоду у розмірі 629 тис. 386 грн., податкової заборгованості з орендної плати за землю, що була списана, як безнадійна, що більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, та є тяжкими наслідками.

З метою проведення об’єктивного та повного досудового розслідування, необхідно долучити до матеріалів провадження документи, що стосуються податкового контролю з боку Лівобережної МДПІ за підприємством ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890), а саме: 1). справу по підприємству боржнику ТОВ «Універсал»; 2) справу платника податків ТОВ «Універсал», з нарахування та сплати орендної плати за землю, а також акти перевірок, які проводила Лівобережна МДПІ по вказаному підприємству; 3). особові рахунки ТОВ «Універсал», з нарахування та сплати орендної плати за землю; 4). накази Лівобережної МДПІ про призначення податкових керуючих підприємств-боржників, СПД - фізичних осіб та закріплення відповідальних фахівців за підприємствами-банкрутами, за період 2009-2012 років; 5). накази про призначення та посадові інструкції ОСОБА_2, ОСОБА_3 (до 2006 року ОСОБА_4В.), ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які працювали або працюють в Лівобережній МДПІ м. Дніпропетровська; 6). інші документи, які стосуються податкового контролю за підприємством ТОВ «Універсал» та знаходяться за місцем розташування Лівобережної міжрайонної Державної податкової інспекції м. Дніпропетровська, за адресою просп. Газети «Правда», 95а.

Клопотання слідчого погоджено із прокурором Самарського району м.Дніпропетровська, оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали клопотання, приходжу до висновку про необхідність задовольнити клопотання про надання тимчасового доступу до речей та їх вилучення з огляду на наступне.

Було встановлено, що 26 березня 2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про обставини невжиття повноважень, спрямованих на забезпечення стягнення податкового боргу до бюджету службовими особами Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська, кримінальне провадження № 42013041700000036.

У відповідності до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; відомості, які можуть становити лікарську таємницю; відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю; особисте листування особи та інші записи особистого характеру; інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; державна таємниця.

Положенням ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.

Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів , якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Врахувавши дійсні обставини справи, вважаю клопотання слідчого повністю обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Такі висновки засновані перед усім на тому, що запитувані документи необхідно для встановлення осіб, причетних до розслідуваного кримінального правопорушення, з’ясування складу кримінального правопорушення, що має суттєве значення у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 369, 370, 371, 372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

у х в а л и в :

Клопотання старшого слідчого прокуратури Самарського району м.Дніпропетровська ОСОБА_1 про надання тимчасового доступу до документів - задовольнити.

Зобов’язати керівника Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська надати старшому слідчому прокуратури Самарського району м.Дніпропетровська ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, що знаходяться в Лівобережній міжрайонній Державній податковій інспекції м.Дніпропетровська, за адресою просп. Газети «Правда», 95а, а саме:

1). справу по підприємству боржнику ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890);

2). справу платника податків ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890), з нарахування та сплати орендної плати за землю, а також акти перевірок, які проводила Лівобережна МДПІ по вказаному підприємству;

3). особові рахунки ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890), з нарахування та сплати орендної плати за землю;

4). накази Лівобережної МДПІ про призначення податкових керуючих підприємств-боржників, СПД-фізичних осіб та закріплення відповідальних фахівців за підприємствами-банкрутами, за період 2009-2013 років;

5). накази про призначення та посадові інструкції ОСОБА_2, ОСОБА_3 (до 2006 року ОСОБА_4В.), ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, які працювали або працюють в Лівобережній МДПІ м. Дніпропетровська;

6). інші документи, які стосуються здійснення податкового контролю за підприємством ТОВ «Універсал» (код ЄДРПОУ 31016890),

з можливістю їх подальшого вилучення.

Старшому слідчому прокуратури Самарського району м.Дніпропетровська ОСОБА_1 забезпечити збереження вилучених за цією ухвалою документів та за минуванням необхідності повернути їх до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська.

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

Роз’яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною і відповідно до ст. 309 Кримінального процесуального кодексу України оскарженню не підлягає

Слідчий суддя А.О. Сухоруков

СудСамарський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.04.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу30488466

Судовий реєстр по справі —206/2175/13-к

Ухвала від 05.04.2013

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Сухоруков А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні