№ 245/95/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.04.2013 року Старобешівський районний суд Донецької області у складі: головуючого - судді Дехти Р.В., при секретарі Іваницькій Л.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Старобешеве цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач 21 лютого 2013 року звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що з відповідачем знаходилась в зареєстрованому шлюбі з 15.08.2008 року. Шлюб було розірвано 17.12.2012 року. Від шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Просить стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої дитини до досягнення дитиною повноліття у розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з моменту пред'явлення позову та стягнути з відповідача витрати на правову допомогу.
Позивач у судовому засіданні не з'явилась, надала суду заяву, в якій на позовних вимогах наполягала, просила справу розглянути за її відсутності.
Відповідач у судовому засіданні не з'явився, надав суду заяву, згідно якої позов визнав повністю, просив справу розглянути без його присутності.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд приймає рішення про часткове задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 Шлюб було розірвано заочним рішенням Старобешівського районного суду від 17.12.2012 року № 2-772/2012. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого відповідно до свідоцтва про народження Серія НОМЕР_1, зареєстрованого та виданого 20.03.2009 року виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, актовий запис № 15, є відповідач по справі ОСОБА_2
Відповідач ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає, хоча є працездатним, дитина мешкає разом із ОСОБА_1 та перебуває на її утриманні.
Згідно постанови Пленуму Верховного суду України від 15.05.2006 № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Задовольняючи позов суддя керується наступними нормами матеріального права:
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру аліментів суд враховує обставини, передбачені ст. 182 СК України, а саме: неповнолітня дитина здорова, мешкає разом з позивачем та знаходяться на її утриманні, відповідач здоровий, не має інших аліментних зобов'язань та непрацездатних членів родини і приходить до висновку, що доцільним буде стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21.02.2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Позивачем ОСОБА_1 заявлено позовну вимогу про стягнення з відповідача витрат на правову допомогу, про що долучено відповідну квитанцію про надання послуг.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах» від 20 грудня 2011 року розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в адміністративних справах - суб'єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.
Таким чином, для визначення розміру компенсації витрат на правову допомогу стороною повинен бути наданий розрахунок із зазначенням часу, який був витрачений на виготовлення документів правового характеру, а також дані щодо фактично понесених і документально підтверджених витрат на правову допомогу.
Оскільки позивачем не були документально підтверджені понесені ним витрати на правову допомогу, не надані розрахунки вказаних витрат, то суд позбавлений можливості визначити розмір компенсації за надання правової допомоги, а тому у задоволенні вказаних вимог вирішив відмовити через їх недоведеність.
Пунктом 3 частини 1 статті 80 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців.
Згідно ч.3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Відповідно до п.4 ч.2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: з позовної заяви майнового характеру у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Виходячи з наведеного, з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215, 218, 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182 Сімейного кодексу України, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка мешкає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (прибутку) відповідача щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21.02.2013 до досягнення повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення в частині стягнення аліментів за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський районний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
08.04.2013
Суд | Старобешівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30489127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старобешівський районний суд Донецької області
Дехта Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні