Ухвала
від 05.04.2013 по справі 295/4286/13-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/4286/13-к

1-кс/295/1458/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.04.2013 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Полонець С.М.

при секретарі судового засідання Волинчук Т.А.

за участю представника скаржника ОСОБА_1,

розглянув скаргу представника ДП «САВ-БОР» на бездіяльність слідчого щодо неповернення власнику тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні, зареєстрованому у ЄРДР за №32013060000000002, та додані до скарги матеріали,-

в с т а н о в и в :

Представник ДП «САВ-БОР» ОСОБА_2 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить визнати протиправною бездіяльність слідчого з ОВС СУ ДПС у Житомирській області Побігача А.О. щодо неповернення ДП «САВ-БОР» тимчасово вилученої у кримінальному провадженні печатки ДП «САВ-БОР» та зобов'язати слідчого негайно повернути належну на праві власності ДП «САВ-БОР» печатку, яка була вилучена 14.03.2013 року у ході обшуку у тому стані, в якому вона перебувала на момент вилучення. В обґрунтування скарги посилається на те, що слідчим було протиправно вилучено печатку ДП «САВ-БОР» під час проведення обшуку 14.03.2013 року, оскільки вона не входила до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання та вилучення в ухвалі слідчого судді та не відноситься до предметів, які вилучені законом з обігу та не відповідає критеріям, наведеним у ст.167 КПК України, при цьому арешт на майно підприємства не накладався, а тому вилучена печатка підлягає поверненню власнику.

В судовому засіданні представник скаржника підтримав скаргу з підстав, зазначених у ній, та просив її задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з»явився, про причини неявки суд не повідомив.

Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира Болейка А.П. від 16.02.2013 року надано дозвіл слідчому з ОВС СУ ДПС у Житомирській області Побігачу А.О. на проведення обшуку за місцем розташування офісного приміщення ТОВ «Пулінг»: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 48, яке на праві власності належить ВАТ «Укрндіпродмаш» з метою відшукання та вилучення документів фінансово-господарської діяльності ТОВ «Фокстрот Житомир Трейдінг» із ТОВ «Пулінг» та ТОВ «САВ Дістрибьюшн», а саме договорів, додатків до договорів, накладних та податкових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі виконаних робіт, а також речей, а саме печаток ТОВ «Пулінг» та ТОВ «САВ Дістрибьюшн», тощо.

Відповідно до протоколу обшуку від 14.03.2013 року у ході проведення обшуку було виявлено, вилучено, опечатано та відправлено на зберігання до СУ ДПС у Житомирській області предмети та документи, в тому числі печатку ДП «САВ-БОР» (код 35925287).

Зі змісту ст.307 КПК України вбачається, що за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування слідчий суддя може винести ухвалу про: скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов'язання припинити дію; зобов'язати вчинити певну дію; відмову в задоволенні скарги.

Відповідно до ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Згідно ст.168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду. Слідчий, прокурор, інша уповноважена особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов'язана скласти відповідний протокол.

Статтею 169 КПК України закріплений вичерпний перелік випадків, коли тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучене. Так, тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено у випадку, передбаченому ч.6 ст.173 КПК України. Зі змісту цієї норми вбачається, що за відсутності клопотання про арешт тимчасово вилученого майна, яке слідчий суддя розглядає не пізніше сімдесяти двох годин із дня надходження до суду, майно повертається особі, у якої воно було вилучено.

Клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна, відповідно до ч.5 ст.171 КПК України, повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути повернуто особі, у якої його було вилучено.

Враховуючи, що клопотання слідчого про арешт майна, а саме печатки ДП «САВ-БОР», до суду не надходило, суд вважає, що скарга представника ДП «САВ-БОР» в частині зобов'язання слідчого повернути вказане в ній майно є обгрунтованою і підлягає задоволенню. Вимоги про визнання протиправною бездіяльності слідчого не підлягають до задоволення, оскільки не передбачені ст.307 КПК України.

Керуючись ст. ст. 167, 169, 303, 307, 309 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

Скаргу представника ДП «САВ-БОР» задовольнити частково.

Зобов»язати слідчого з ОВС СУ ДПС у Житомирській області Побігача А.О. повернути ДП «САВ-БОР» тимчасово вилучене 14 березня 2013 року в ході проведення обшуку офісного приміщення ТОВ «Пулінг» за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 48 майно, а саме печатку ДП «САВ-БОР», код 35925287 - 1 шт. (пункт 15 арк. 4 протоколу обшуку).

В решті вимог відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення05.04.2013
Оприлюднено10.04.2013
Номер документу30501730
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/4286/13-к

Ухвала від 05.04.2013

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

Ухвала від 29.03.2013

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні