Cправа № 807/419/13-а
Рядок статзвітності № 8.1.5
Код 14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2013 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» про стягнення податкового боргу , -
ВСТАНОВИВ:
18 лютого 2013 року Державна податкова інспекція у Виноградівському районі Закарпатської області ДПС звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» про стягнення коштів з розрахункового рахунка Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» в погашення податкового боргу по податку на додану вартість на загальну суму 1884 гривень 69 копійок, винесення рішення в погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» по податку на додану вартість в сумі 1884 гривень 69 копійок за рахунок готівки.
01 квітня 2013 року від позивача надійшло клопотання через канцелярію суду в якому просить задоволити позовні вимоги та про розгляд справи без участі представника позивача Державної податкової інспекції у Виноградівському районі Закарпатської області ДПС.
Відповідач в судове засідання 01 квітня 2013 року повторно не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання. 25.03.2013 року надіслані Відповідачу документи повернулися до суду з відміткою Укрпошти «за зазначеною адресою не проживає», однак, ухвалу про відкриття було відправлено за належною адресою, яка була зазначена в позовній заяві та підтверджена матеріалами справи такими, як Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ( а.с.5-9). Згідно правил ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Зважаючи на викладене, а саме: клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності та неприбуття відповідача - представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» в судове засідання 01.04.2013 року (що був повідомлений належним чином), суд вважає можливим продовжити розгляд даної справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
З 01.01.2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України, прийнятий 02.12.2010 року.
13.04.2007 року Виноградівською районною державною адміністрацією Закарпатської області було зареєстровано юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна», що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 12.02.2013 року №10-08/119 (а.с. 5-8), місце знаходження відповідача: Закарпатська область, місто Виноградів, вул. Миру, 55/8.
Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. П. п. 16.1.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - УІ (із змінами та доповненнями) передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Відповідно до статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків та зборів (обов'язкових платежів) є юридичні та фізичні особи, на яких законодавством України покладено обов'язок сплачувати податки і збори згідно із цим Кодексом.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у Виноградівському районі Закарпатської області ДПС.
Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ. Податковий обов'язок є безумовний і першочерговий стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Згідно пункту 38.1 статті 38 Податкового кодексу України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Юридична особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» має заборгованість перед бюджетом в розмірі 1884 гривень 69 копійок, яка є непогашеною та виникла внаслідок несплати узгодженого грошового зобов'язання визначено в податковому повідомленні від 07.09.2011 року № 0008081650.
Актом від 06.09.2011 року № 231/16-50/34991783 «про результати камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість" (а.с.9-11) встановлено факт заниження суми податкових зобов'язань, заявлених у податковій декларації з ПДВ за червень 2011 року на загальну суму 1845,00грн.
Відповідно до пп. 184.7. ст. 184 ПКУ якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як податника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
Згідно додатку К1/1 до податкової декларації з податку на прибуток підприємства за перший квартал 2011 року (а.с. 15-16), станом на 31.01.2011 року у платника були наявні товари на загальну суму 11881 грн
Згідно податкової декларації з ПДВ за квітень 2011р. (а.с.13-14) з даних залишків платником реалізовано товарів на загальну суму 2655 грн. Таким чином на дату анулювання реєстрації як платника ПДВ у підприємства на обліку залишилися товари на загальну суму 9226грн. (11881-2655.) Однак в декларації з ПДВ за травень 2011 року, умовний продаж вищевказаних товарів підприємством не визнано та не збільшено суму своїх податкових зобов'язань. Таким чином за результатами проведеної перевірки збільшена сума ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету на 1845грн.
За результатами даного акта перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.09.2011 року № 0008081650, у відповідності до якого визначено грошове зобов'язання по ПДВ на загальну суму 1846 грн. (а.с. 12), яке було вручено платнику 07.09.2011 року, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення -рішення. 27 жовтня 2011 року виставлена повторна податкова вимога № 180 на основний платіж 1845,00 грн та штрафної фінансової санції в розмірі 1.00 грн, загальна сума податковго боргу становить 1846, 00 грн, яка вручена бухгалтеру 27.10.2011 року ( а.с. 17), у відповідності до пп. 59.1 статті 59 ПКУ. Згдно облікової картки платника податків станом на 13.02.2013 року (а.с. 21) юорг становить 1884, 69 грн.
Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання-контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3, статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження. Вищевказане повідомлення-рішення Відповідачем не було оскаржено.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (п.п.14.1.175., п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
Відповідно до ч. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Слід також зазначити, що п. 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Також, відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а саме "Порядком стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу", затвердж. Постановою КМ № 1244 від 29 грудня 2010 року, тому вимога про стягнення податкового боргу за рахунок готівки не ґрунтується на вимогах закону і стягується за рішенням органу державної податкової служби ч .2 абз. 2 Порядку Згідно п.95.5 ст. 95 ПК України, вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Матеріалами справи доведено наявність заборгованості відповідача у сумі 1884,69 грн., тобто, правомірність звернення позивачем до суду з зазначеним позовом. Вищевказана заборгованість відповідачем не спростовувалась (заперечення проти позову відповідач суду не надав), позовні вимоги в цій частині відповідають вимогам закону, підтверджені належними і допустимими доказами, у зв'язку з чим суд приходить до переконання, що даний адміністративний позов слід задовольнити частково.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у Виноградівському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» про стягнення коштів - задовольнити частково.
Стягнути кошти з розрахункового рахунка Товариства з обмеженою відповідальністю «Спільне Українське Угорське підприємство «Коменіус Україна» (Закарпатська область, місто Виноградів, вул. Миру, 55/8, код ЄДРПОУ 34991783, р/р 2600074035 АТ «Райффайзен банк Аваль», м. Київ, МФО 380805) в погашення податкового боргу по податку на додану вартість на загальну суму 1884 (одна тисяча вісімсот вісімдесят чотири) гривні 69 копійок.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Скраль Т.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30537371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні