ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
02 квітня 2013 р. Справа № 802/1223/13-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи за позовом: управління Пенсійного фонду України у Барському районі до: Акціонерного товариства "Будівельно-монтажного підприємства №1" про: стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України у Барському районі (надалі - позивач) до Акціонерного товариства "Будівельно-монтажного підприємства №1" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату і доставку пенсій в сумі 18 087 грн. 21 коп.
Позивач в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, однак надав заяву в якій позовні вимоги підтримав та просив розгляд даної справи за проводити за його відсутності.
Відповідач судове засідання повторно не з'явився, уповноваженого представника не направив, однак надав клопотання в якому просив проводити розгляд справи за його відсутності, додатково зазначив, що позовні вимоги визнає в повному об'ємі.
Згідно до ч.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Частина 6 статті 128 КАС України передбачає, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе провести розгляд справи в порядку письмового провадження, а враховуючи вимоги ст. 41 КАС України, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Акціонерне товариство "Будівельно-монтажного підприємства №1" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Барському районі.
Положення ст. 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлюють, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Частина 1 статті 8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачає, що виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.
Згідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до п. 6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління ПФУ від 19.12.2003 року № 21-1, підприємства відшкодовують ПФУ витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У відповідності до п. 6.2 Інструкції, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"
Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" встановлено єдиний порядок для відшкодування пільгових пенсій.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік (за витрати попереднього року) визначається органами Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а", "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією.
У відповідності до п. 6.8 Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як свідчать матеріали справи, за відповідачем утворилась заборгованість по відшкодуванню пільгових пенсій призначених за списком №2 за період з листопада 2012р. по лютий 2013р. в сумі 20 390 грн. 79 коп., однак враховуючи сплату в розмірі 2 303 грн. 58 коп., борг який рахується за відповідачем становить 18 087 грн. 21 коп.
З наданих до суду доказів встановлено, що відповідач проінформований про обов'язок сплати заборгованість до 25-го листа кожного місяця та про щомісячний розмір заборгованості, про що свідчить повідомлення про отримання розрахунку фактичних витрат.
Крім того, 01.04.2013р. на адресу суду від відповідача надійшло клопотання про визнання заявлених позовних вимог в повному об`ємі.
Надаючи правову оцінку даному клопотанню, суд виходив з того, що ч.1 ст. 137 КАС України визначає, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Таким чином, беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості відповідач у встановлені строки до бюджету не сплатив, наявність у неї вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а також враховуючи клопотання відповідача про визнання позову, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та доцільність задоволення позову в повному обсязі в межах заявлених вимог.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, відповідно до якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Отже, судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Акціонерного товариства "Будівельно-монтажного підприємства №1" (код ЄДРПОУ 01351003, Вінницька область, м.Бар, вул. Червоноармійська, 68, р/р 260073017052, 260043047052 в ВФ АКБ "Мрія" м. Бар, МФО 302559; 26008040024001; 29022400 в філії "Укрінбанк" м. Вінниця, МФО 302333; 26007008058001 в ВФ ВАТ КБ "Надра", МФО 302355) на користь управління Пенсійного фонду України у Барському районі (Вінницька область, м.Бар, площа Пам'яті, 17, р/р в безбалансовому відділенні ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 302076, код ЄДРПОУ 24895830) борг з витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списику № 2 в сумі 18 087 грн. 21 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна:
Суддя: Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30546273 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні