cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/1468/13 28.03.13
Господарський суд міста Києва в складі:
головуючого судді Привалова А.І.
при секретарі Сай А.С.
розглянувши справу № 910/1468/13
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРО Кеш енд Кері Україна»
до товариства з обмеженою відповідальністю «ТК-Домтекс»;
про стягнення 382766,02 грн.
Представники сторін:
від позивача: Тимчук Г.І., довіреність № 48-12 від 04.07.2012р.;
від відповідача: Берт М.С., довіреність б/н від 30.11.2012р.
обставини справи:
До Господарського суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» (надалі - позивач) з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ТК-Домтекс» (надалі - відповідач) про стягнення 382766,02 грн.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач в порушення умов укладеного між сторонами Договору поставки товарів та надання послуг № 22397 від 01.01.2010р. не сплатив заборгованість у сумі 382766,02 грн., яка виникла, у зв'язку з поверненням позивачем відповідачу нереалізованого товару.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.01.2013р. порушено провадження у справі № 910/1468/13 та призначено її розгляд на 14.02.2013р.
В подальшому, ухвалами від 14.02.2013р. та від 14.03.2013р. розгляд справи відкладався, у зв'язку з неявкою в судове засідання повноважного представника відповідача та неподанням витребуваних судом доказів.
Присутнім у судовому засіданні 28.03.2013р. представником позивача підтримано позовні вимоги, вважаючи їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позові.
Представник відповідач надав витребувані судом документи, за винятком відзиву на позовну заяву, проте суму заборгованості не оспорив.
Суд вважає, що, у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа може бути розглянута за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для винесення рішення по суті.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення прийнято господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами, у нарадчій кімнаті.
Згідно ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в засіданні суду була оголошена вступна та резолютивна частини рішення.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
01.01.2010р. між товариством з обмеженою відповідальністю «Метро Кеш енд Кері Україна» (за договором - покупець) та товариством з обмеженою відповідальністю «ТК-Домтекс» (за договором - постачальник) було укладено Договір поставки товарів та надання послуг № 22397, відповідно до п.п. 1.1., 1.2. якого покупець надає постачальникові рекламні, інформаційні, маркетингові та інші послуги у порядку та згідно з додатковими угодами та додатками до договору. Надання рекламних та інших послуг підтверджується актами приймання виконаних робіт. Покупець також надаватиме постачальнику послуги з логістики товарів згідно з процедурою та умовами, які вказані в Додатку №6 до договору. Постачальник постачає та передає у власність покупця, а покупець приймає та оплачує товари згідно з замовленнями покупця та товарно-супровідною документацією, які складають невід'ємну частину договору (Додаток № 3 «Бланк замовлення»), на умовах договору. Покупець надає замовлення постачальнику на підставі Специфікації, затвердженої сторонами, в якій наведено перелік товарів, що поставляється за Договором, та їх ціни, і яка складає невід'ємну частину договору (Додаток № 2 «Специфікація/Прайс-Лист»).
Умовами договору, сторони погодили, що в межах даного договору постачальник зобов'язаний поставляти товари за цінами, зазначеними у Специфікації/Прайс-Листі, затвердженому Сторонами, до якого застосовується Додаток №7, пункт 1.2. Ціна поставленого товару міститься у товарних накладних, які надаються постачальником покупцю до головного офісу для здійснення оплати, та складаються на підставі кількості поставленого товару, як зазначено у транспортній накладній із відповідними можливими виправленнями, згідно актів розбіжностей (п. 3.1. договору).
Покупець здійснює вчасний розрахунок за товари. Оплата виконується шляхом банківського переказу на рахунок Постачальника, зазначений у статті 11 договору протягом терміну платежу, зазначеного у пункті 1.1. Додатку № 7. Протягом 5 днів після поставки товарів постачальник повинен надати податкову та товарну накладну з зазначенням номеру приймання товару в головний офіс покупця. Покупець має право затримати оплату за товари, якщо товарні чи податкові накладні не відповідають вимогам, передбаченим законодавством, договором, інструкціям покупця, або містить помилки, розбіжності, доки помилки чи розбіжності у відповідних документах не буде виправлено. Платіжне зобов'язання вважається виконаним покупцем після списання коштів з його банківського рахунку (п. 3.2. договору).
При цьому, п. 2.18 договору передбачено, що покупцеві надається право повернути товари постачальникові у таких випадках: розірвання цього договору поставки; виявлення будь-яких невідповідностей якості, повноти маркування (включаючи штрих-коди), упаковки товарів вимогам, передбаченим стандартами, технічними умовами, договором або даними, зазначеними на маркуванні, упаковки, а також у відповідних документах, що засвідчують кількість та якість, якщо такі невідповідності було виявлено вже після приймання товару покупцем; укладення окремої письмової угод між сторонами; під час перевірки товари виявились неякісними; в разі, якщо товари, щодо яких клієнтам покупця було відмовлено у гарантійному обслуговуванні у сервісних центрах чи у випадку ненадання гарантійного обслуговування; якщо залишковий термін придатності товару є меншим від загального терміну придатності, встановленого для даного виду товару; настання кінця сезону для сезонних товарів; в разі наявності в торгівельному центрі неходового товару згідно з стандартами покупця, про який покупець повідомить постачальника; в разі наявності товару в торговельному центрі покупця, який востаннє постачався у відповідний торгівельний центр 6 місяців тому, і не був проданий.
У випадку наявності зазначених у цьому пункті підстав для повернення товарів постачальнику, відповідний торговельний центр направляє постачальнику письмове повідомлення про повернення товарів в порядку, визначеному для надіслання кореспонденції від покупця постачальнику. Постачальник зобов'язаний вивезти повернутий товару з відповідного торговельного центу протягом 15 днів або 3 днів, у випадку повернення товарів групи «свіжі продовольчі товари», з дня надіслання покупцем письмового повідомлення.
Повернення товару здійснюватиметься в усій кількості за останньою ціною, за якою прийнято товари. При цьому, постачальник повинен відшкодувати покупцю вартість товарів, які повертаються протягом 15 днів або, у випадку наявності заборгованості покупця перед постачальником, заборгованість буде зменшено шляхом проведення заліку зустрічних вимог згідно п. 3.3. договору.
У випадку повернення товарів згідно пункту 2.18. договору, право власності на товари, які повертаються, переходить до постачальника з дня приймання постачальником таких товарів у відповідному торговельному центрі.
Постачальник зобов'язується надати покупцю коригуючи товарну або податкову накладні на суму вартості повернених товарів. До моменту отримання вказаних вище коригуючих документів покупець має право призупинити платежі на суму відповідних повернень.
Як встановлено судом, позивач, на підставі п. 2.18. договору, повернув за період з серпня 2011 року по травень 2012 року відповідачу товарів на загальну суму 1 156 665,96 грн., що підтверджується відповідними коригуючими накладними на повернення товарів, копії яких залучені до матеріалів справи.
Отже, виходячи з умов п. 2.18. договору, відповідач зобов'язаний був відшкодувати позивачу вартість повернутих товарів протягом 15 днів з дня фактичного вивезення повернутого товару.
Водночас, згідно п. 3.3. договору, покупець має право зменшити оплату, що належить постачальникові за товари на суму штрафів, вартість товарів повернених постачальникові, наданих йому послуг а також на інші суми, що мають бути сплачені Постачальником згідно з договором та Додатками, які складають невід'ємну частину договору, шляхом проведення заліку зустрічних вимог за винятком випадків, коли це заборонено українським законодавством. Залік зустрічних вимог проводиться покупцем без підписання сторонами додаткових документів (актів, протоколів, тощо).
З урахуванням узгодженої сторонами та врегульованої п. 3.3. договору можливості здійснення розрахунків шляхом проведення заліку зустрічних вимог, позивач зменшив заборгованість відповідача на суму поставленого відповідачем на користь позивача нового товару, що становить 689159,40 грн., а також на суму наданих позивачем відповідачу послуг, вартість яких становить 82740,54 грн.
Факт передачі відповідачем позивачу товарів на суму 689159,40 грн. підтверджується копіями залучених до матеріалів справи накладними, а факт надання послуг на суму 82740,54 грн.за договором - підписаними і скріпленими печатками сторін актами приймання наданими послуг, копії яких також наявні у матеріалах справи.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Статтею 34 Господарського процесуального кодексу України передбаченою, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Натомість, відповідач в порушення взятих на себе зобов'язань перерахував позивачу кошти в розмірі 2000,00 грн.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позиваем на день розгляду справи становить 382 766,02 грн. (1 156 665,96 грн. (вартість оплаченого позивачем та повернутого відповідачу товару) - 689 159,40 грн. (вартість поставленого відповідачем, але неоплаченого позивачем, нового товару) - 82 740,54 грн. (вартість наданих позивачем згідно з умовами п. 1.1. договору послуг) - 2000,00 грн. (кошти, сплачені відповідачем) = 382766,02 грн. (борг)).
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 Господарського кодексу України, майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Приписами ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
На час розгляду спору в господарському суді відповідачем не заперечено факт отримання товару за представленими коригуючими накладними на повернення товарів та не надано доказів повернення позивачу коштів, сплачених за цей товар, відтак, позовна вимога про стягнення з відповідача суми основного боргу в розмірі 382766,02 грн. підлягає задоволенню.
Судові витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТК-Домтекс» (02081, м. Київ, вул. Сортувальна, 2; код ЄДРПОУ 34841196) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» (02140, м. Київ, пр. Григоренка, 43; код ЄДРПОУ 32049199) 382 766 грн. 02 коп. - боргу, 7655 грн. 32 коп. - витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, оформленого відповідно до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 10.04.2013 р.
Суддя А.І. Привалов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2013 |
Оприлюднено | 10.04.2013 |
Номер документу | 30552562 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Привалов А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні