ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2013 р.Справа № 2-а/1570/6281/11
Категорія: 6.2 Головуючий в 1 інстанції: Цховребова М. Г
Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Яковлєва О.В.,
суддів - Бойка А.В., Танасогло Т.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження, в м.Одеса, апеляційні скарги Управління Держкомзему у м.Одеса, Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м.Одеса, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року, позов ОСОБА_1 задоволено, а саме:- визнано протиправними дії відповідача по застосуванню у довідці-витягу № 252/п від 28.04.2011 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої в АДРЕСА_2, що належить позивачу, коефіцієнту функціонального використання величиною 2,5; скасовано довідку-витяг № 252/п від 28.04.2011 року з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, розташованої в АДРЕСА_2; зобов'язано відповідача видати позивачу нову довідку-витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3976 га, кадастровий номер - 5110137500:51:003:0076, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки величиною 0,5.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням відповідачем та третьою особою подано апеляційні скарги з яких вбачається про порушення судом норм матеріального та процесуального права, а тому просять скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити.
Вимоги скарг обґрунтовано тим, що висновок суду першої інстанції не відповідає встановленим обставинам у справі, так як застосування коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки величиною 2,5%, що встановлено у довідці відповідача № 252/п від 28.04.2011 року, на підставі якої прийнято податкове повідомлення-рішення №0016961703 від 31.05.11 року, є правомірним, так як розраховано у відповідності до вимог законодавства.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а судове рішення без змін, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку від 24 січня 2007 року виданого ОСОБА_1, на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого державним нотаріусом Третьої Одеської державної нотаріальної контори Сегенюком С.Б. від 09.06.2006 року № 3-1207, є власником земельної ділянки, площею 0,3967 га., у межах згідно з планом, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, з цільовим призначенням (використанням) земельної ділянки - для експлуатації та обслуговування комплексу будівель і споруд санаторію. Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010750500069.
На підставі заяви позивача від 29.03.2011 року Держкомземом у місті Одеса видано довідку-витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 252/п від 28.04.2011 року, в якій визначено нормативну оцінку земельної ділянки під забудовою, у сумі 20462460,39 грн., із застосуванням коефіцієнта Кф, який характеризує функціональне використання земельної ділянки - 2,5.
Також, 06.07.2010 року ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Одеської міської ради, як фізична особа - підприємець: - реєстраційний номер 20064034168; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1; основний вид діяльності: 74.14.0 Консультування з питань комерційної діяльності та управління, однак 26.07.2011 року проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням.
Відповідно до листа Комунального підприємства «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» від 08.09.2011 року за вих. № 286774.70.11 на ім'я позивача, на земельній ділянці, площею 0,3967 га, розташованій за адресою: АДРЕСА_2, яка належить ОСОБА_1, на підставі Державного акту на право приватної власності від 24.01.2007 року № 010750500069, будь-які будівлі та споруди відсутні.
За наслідком встановлених обставин судом першої інстанції, з яким погоджується судова колегія, зроблено висновок щодо протиправності дій відповідача по застосуванню коефіцієнта Кф, який характеризує функціональне використання земельної ділянки - 2,5, так як земельна ділянка належить до земель оздоровчого та рекреаційного призначення, а тому застосуванню підлягає коефіцієнт Кф - 0,5.
Так, ст. 269 ПК України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Статтею 270 ПК України передбачено, що об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до ст. 271.1.1 ПК України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку.
Згідно до ст. 1 ЗУ «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Частиною 5 ст. 5 даного Закону передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону, дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Пунктом 1.3 Порядку нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом ДКУ по земельним ресурсам, МАПУ, МБА ЖКГУ, УААН № 18/15/21/11 від 27.01.06 року, зареєстрованого в МЮУ за № 388/12262 від 05.04.06 року, передбачено, що нормативна грошова оцінка земель використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до п. 3.3 Порядку, нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою:
В х Нп
Цн = х Кф х Км,
Нк
де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);
В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);
Нп - норма прибутку (6%);
Нк - норма капіталізації (3%);
Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо);
Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Пунктом 3.5 Порядку передбачено, що коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.
Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 № 377, зареєстрованою в Мінюсті України 14.12.98 за № 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Відповідно до ст. 19 ЗК України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії:- землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісогосподарського призначення; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Статтею 51 ЗК України передбачено, що до земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об'єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об'єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об'єктів стаціонарної рекреації.
Відповідно до додатку 1 до Порядку «Коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф)» відносяться землі оздоровчого та рекреаційного призначення з коефіцієнтом Кф - 0,5.
Судовою колегією встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельної ділянки, площею 0,3967 га., у межах згідно з планом, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, з цільовим призначенням (використанням) земельної ділянки - для експлуатації та обслуговування комплексу будівель і споруд санаторію.
Дана земельна за своїм цільовим призначенням, у відповідності до вищезазначених норм, відноситься до категорії земель рекреаційного призначення, так як цільове призначення останньої є експлуатації та обслуговування комплексу будівель і споруд санаторію, з урахуванням суті її фактичного використання - на останній відсутні об'єкти нерухомості, які використовуються у комерційних цілях, та остання також не використовується у комерційних цілях, а тому застосуванню підлягає коефіцієнт Кф, який характеризує функціональне використання земельної ділянки - 0,5.
Посилання апелянтів щодо використання земельної ділянки у комерційній діяльності та про розміщення на ній споруд санаторію, здійснені лише виходячи з цільового призначення цієї земельної ділянки, а також з того, що одним попередніх власників цієї земельної ділянки було ТОВ «Санаторій «Дружба», тому є формальним та не ґрунтується на доказах.
На підставі вищевикладеного колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст.185, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАСУ, судова колегія,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційні скарги Управління Держкомзему у м.Одеса, Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 листопада 2011 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5 днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом 20 днів, після набрання нею законною сили до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий: О.В. Яковлєв
Судді: А.В. Бойко
Т.М. Танасогло
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2013 |
Оприлюднено | 11.04.2013 |
Номер документу | 30582507 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Яковлєв О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні