Постанова
від 05.04.2013 по справі 805/3593/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 квітня 2013 р. Справа №805/3593/13

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11:58

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Михайлик А.С.

при секретарі судового засідання - Сухоцькій Д.Ю.

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до Державного комунального підприємства Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр

про стягнення заборгованості в сумі 342,57 грн.

за участю:

від позивача: Морозова Л.О. (дов. № 01-14-2407 від 25 вересня 2012 року)

від відповідача: не з'явився

Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (надалі за текстом позивач або Фонд) звернулось до суду з позовом до державного комунального підприємства Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр про стягнення заборгованості по коштах в сумі 342,57 грн.

В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що державним комунальним підприємством Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр наданий звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2006 року, згідно якого заборгованість підприємства по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування на кінець звітного періоду складає у сумі 342,57 грн. Посилаючись на несплату відповідачем зазначеної суми заборгованості позивач просив суд стягнути з відповідача на користь Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість в сумі 342,57 грн.

В судовому засіданні представник позивача надала пояснення аналогічні викладеним позові, просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

Ухвала про відкриття провадження у справі та судова повістка направлялися відповідачу за адресою реєстрації: 87321, Донецька обл., Амвросіївський район, смт Кутейнікове, вул. Шкільна, проте конверт повернувся до Донецького окружного адміністративного суду із відміткою «підприємство закрито». З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

З урахуванням положень частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, заслухавши пояснення представника позивача суд, -

ВСТАНОВИВ:

Державне комунальне підприємство Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за кодом 21973592 (арк. справи 13-14). Відповідач як страхувальник у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 11 січня 2002 року обліковується в Старобешівський міжрайонній виконавчій дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка є робочим органом відділень фонду (арк. справи 10).

У наданому 03 жовтня 2006 року звіті до відділення фонду за формою 4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 9 місяців 2006 року відповідач визначив заборгованість по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на кінець звітного періоду у сумі 342,57 грн. (акр. справи 7).

Правовідносини, які склались між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року № 2240-III, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI.

З 01 січня 2011 року правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються положеннями Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі за текстом Закон № 2464).

Частинами 5, 6 пункту 7 розділу 8 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або несплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

На час виникнення заборгованості, що заявлена позивачем до стягнення правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначалися Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18 січня 2001 року № 2240-III (далі за текстом Закон 2240) та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування України, затвердженою Постановою правління Фонду соціального страхування України N 11 від 26 серпня 1999 року із змінами, внесеними згідно з Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 16 від 26 червня 2001 року (надалі за текстом Інструкція). При визначенні правомірності визначення позивачем недоїмки відповідача суд виходить з положень наведених нормативно-правових актів в редакції, що діяла на момент надання відповідачем зазначеного звіту.

Статтею 9 Закону № 2240-ІІІ Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності визначений органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Страховими внесками відповідно до пункту 10 статті 2 Закону України № 2240-III є відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

Платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, є страхувальники та застраховані особи (стаття 22 Закону 2240-ІІІ та Розділ 2 Інструкції).

Абзацом 2 частини 1 статті 23 Закону України № 2240-ІІІ та пунктом 5.5. Інструкції встановлено, що перерахування страхових внесків до Фонду здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць-у день встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.

Згідно пунктів 2, 4 частини 2 статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески; вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів.

Згідно до частини 2 статті 30 Закону України № 2240-ІІІ та пункту 6.1. Інструкції не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Наявними в матеріалах справи документами підтверджено надання відповідачем звіту за 9 місяців 2006 року із визначенням в ньому заборгованості по нарахованим внескам до Фонду в сумі 342,57 гривень. Документи, які б свідчили про погашення відповідачем цієї суми заборгованості по коштах на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок втрати працездатності в матеріалах справи відсутні.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги про стягнення з державного комунального підприємства Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр заборгованості в сумі 342,57 грн. підлягають задоволенню.

Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Враховуючи вищевикладене, на підставі положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування України та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Державного комунального підприємства Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр про стягнення заборгованості по коштах Фонду у сумі 342,57 грн.- задовольнити повністю.

Стягнути з Державного комунального підприємства Амвросіївський районний сільськогосподарський обчислювальний центр (87321, Донецька обл., смт. Кутейникове, вул. Шкільна, код ЄДРПОУ 21973592) заборгованість в сумі 342,57 грн. на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (83001, м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 9, код ЄДРПОУ 21973592) за наступними реквізитами: транзитний рахунок Старобешівської міжрайонної виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 25602160982001 у ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, ЄДРПОУ 26081935, МФО 380764.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови у присутності представника позивача.

Повний текст постанови складений та підписаний 9 квітня 2013 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Михайлик А.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.04.2013
Оприлюднено12.04.2013
Номер документу30586824
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/3593/13-а

Ухвала від 22.03.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Постанова від 05.04.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні