cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/2919/13 04.04.13 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Арда - Трейдинг»;
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Мастеркомфорт»;
про зобов'язання вчинити дії та стягнення 5 500,02 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Брайко М. В., представник, довіреність №б/н від 26.12.2012 р.;
Від відповідача: не з'явилися.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.02.2013 року порушено провадження у справі №910/2919/13, розгляд справи призначено на 05.03.2013 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.03.2013 року відкладено розгляд справи до 19.03.2013 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.03.2013 року відкладено розгляд справи до 04.04.2013 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить вилучити з користування відповідача та повернути позивачеві майно - холодильну камеру JC 332 GAC (розмір 191Х67Х69 см.) серійний № 07024072А9120030221А0080; стягнути з відповідача 5 500,02 грн. штрафу, а також 2 867,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справи, про що свідчать відмітки відділу канцелярії на звороті ухвал про порушення провадження у справі та про відкладення розгляду справи, які підтверджують факт направлення ухвали на адресу відповідача, зазначену у витязі з ЄДРПОУ, а також повідомлення про вручення поштового відправлення господарського суду відповідачеві.
Відповідач не направив в судове засідання своїх повноважних представників, не надав письмовий відзив на позовну заяву, а також не заперечив позовні вимоги по суті.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Арда-Трейдинг» (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Мастеркомфорт» (орендар) 30.09.2011 року було укладено договір №716 оренди, відповідно до умов якого орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове платне користування товарно-матеріальні цінності, визначені в специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору. Зазначені товарно-матеріальні цінності можуть бути як власністю орендодавця, так і отриманими ним в оренду у третіх осіб.
Відповідно до п. 2.1. договору, об'єкт оренди передається з підписанням акту приймання-передачі, в якому вказуються будь-які його недоліки на момент передачі, якщо такі є, а також будь-які інші необхідні відомості, що дають змогу визначити стан та комплектність об'єкта оренди на момент передачі, залогова вартість об'єкта оренди, його серійний номер.
Згідно з п. 2.2. договору, орендар повинен повернути об'єкт оренди в тому самому стані, в якому він його отримав від орендодавця, з урахуванням нормального зносу.
Пунктом. 2.3. договору передбачено, що датою передання об'єкта оренди та датою його повернення вважається дата вказана в акті прийому-передачі, що підписаний обома сторонами.
Орендар зобов'язується вносити щоквартально орендну плату. Розмір ставок орендної плати визначається на кожний об'єкт оренди окремо та вказується в специфікації (п. 3.1. договору).
Відповідно до п. 4.1.2. договору, орендодавець має право у будь-який час розірвати цей договір в односторонньому порядку та вимагати повернення об'єкта оренди, попередивши про це орендаря за 10 днів.
Згідно з п. 4.4.5. договору, орендар зобов'язаний впродовж трьох днів після спливу строку дії або в разі дострокового розірвання договору повернути орендодавцю об'єкт оренди.
Пунктом 5.4. договору передбачено, що у випадку, якщо орендар не поверне об'єкт оренди в строки, передбачені п. 4.4.5. договору, орендодавець має право вимагати від орендаря сплати штрафу у розмірі подвійної залогової вартості об'єкта оренди, що вказана в акті приймання-передачі.
У п. 6.1. договору зазначено, що він набирає чинності з дати підписання його сторонами.
Строком оренди вважається строк дії цього договору, який спливає 30 вересня 2012 року. Сторони можуть поновити дію цього договору, уклавши угоду про його поновлення на новий строк (п. 6.3. договору).
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Як визначено частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1ст. 612 ЦК України).
Позивач виконав взяті на себе зобов'язання, передавши в оренду холодильну камеру JC 332 GAC (розмір 191Х67Х69 см.) серійний № 07024072А9120030221А0080, залогова вартість якої 2 750,01 грн., що підтверджується актом приймання-передачі №13815 до договору оренди №716 від 30.09.2011 року.
Відповідно до п. 4.1.2. договору, орендодавець має право у будь-який час розірвати цей договір в односторонньому порядку та вимагати повернення об'єкта оренди, попередивши про це орендаря за 10 днів.
23.11.2012 року позивач направив на адресу відповідача лист вих. №1/276 з повідомленням про розірвання договору та вимогою повернути орендоване майно на умовах та в строки, визначені договором оренди.
Згідно з частиною 1 статті 785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Згідно з п. 4.4.5. договору, орендар зобов'язаний впродовж трьох днів після спливу строку дії або в разі дострокового розірвання договору повернути орендодавцю об'єкт оренди.
На момент звернення позивача з позовною заявою до господарського суду, відповідач своє зобов'язання щодо повернення об'єкта оренди орендодавцеві не виконав і не надав суду жодних заперечень по суті спору.
Зважаючи на вищевикладене, вимога позивача про вилучення з користування відповідача та повернення позивачеві орендованого майна підлягає задоволенню.
Пунктом 5.4. договору передбачено, що у випадку, якщо орендар не поверне об'єкт оренди в строки, передбачені п. 4.4.5. договору, орендодавець має право вимагати від орендаря сплати штрафу у розмірі подвійної залогової вартості об'єкта оренди, що вказана в акті приймання-передачі.
В акті приймання-передачі вказано, що залогова вартість об'єкта оренди становить 2 750,01 грн. Отже, розмір штрафу за прострочення виконання зобов'язання становить 5 500,02 грн.
Статтею 33 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 49 ГПК України, судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Вилучити з користування Товариства з обмеженою відповідальністю «Мастеркомфорт» (інд. 02091,, м. Київ, вул. Тростянецька, 6-Є, кв. 28, код ЄДРПОУ 36506121) та повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Арда - Трейдинг» (юридична адреса: інд. 52500, Дніпропетровська обл., м. Синельникове, вул. Миру, 29, кв. 28; поштова адреса: інд. 49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, 1, код ЄДРПОУ 37029549) за актом прийому-передачі наступне майно: холодильну камеру JC 332 GAC (розмір 191Х67Х69 см.) серійний № 07024072А9120030221А0080. Видати наказ.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мастеркомфорт» (інд. 02091,, м. Київ, вул. Тростянецька, 6-Є, кв. 28, код ЄДРПОУ 36506121) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Арда - Трейдинг» (юридична адреса: інд. 52500, Дніпропетровська обл., м. Синельникове, вул. Миру, 29, кв. 28; поштова адреса: інд. 49083, м. Дніпропетровськ, вул. Собінова, 1, код ЄДРПОУ 37029549) 2 867 (дві тисячі вісімсот шістдесят сім) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О. В. Мандриченко Дата складання рішення 11.04.2013 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2013 |
Оприлюднено | 12.04.2013 |
Номер документу | 30600111 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні