ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2013 р. Справа № 2а-4967/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю "Амбриель" про повернення коштів допомоги по безробіттю,
встановив:
Херсонський міський центр зайнятості (надалі - позивач) звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Амбриель" (надалі - відповідач), у якому просить стягнути з відповідача кошти у розмірі 1 859,76 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно даних трудової книжки ОСОБА_1, останнім місцем роботи є ТОВ "Амбриель", посада - начальник відділу маркетингу; працювала в період з 05.01.2007 року по 05.02.2007 року. За результатами перевірки достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та на підставі розрахункової відомості про нарахування та перерахування заробітної плати та страхових внесків до ФЗДССУВБ ТОВ "Амбриель", встановлено, що ОСОБА_1 за І квартал 2007 року заробітна плата не нараховувалась, страхові внески не сплачувались. Тому з вини роботодавця - ТОВ "Амбриель" гр. ОСОБА_1 нарахована та виплачена допомога по безробіттю як застрахованій особі, в той час як вона мала отримувати допомогу по безробіттю як незастрахована особа.
Тому, позивач просить стягнути з ТОВ "Амбриель" кошти, які виплачені гр. ОСОБА_1 у сумі 1 859,76 грн., як допомога по безробіттю.
Від представника позивача надійшли заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Судом на адресу відповідача, яка вказана у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, були направлені судові повістки із зазначенням дати, часу та місця розгляду справи, але вказана поштова кореспонденція повернулась до суду з відміткою "за зазначеною адресою не проживає". У разі повернення поштового відправлення, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така кореспонденція вручена належним чином, що передбачено ч. 11 ст. 35 КАСУ.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.
21.02.2007 року до Суворовського районного центру зайнятості в м. Херсоні звернулась ОСОБА_1, якій 28.02.2007 року, наказом № НТ 070228, на підставі її заяви від 28.02.2007 року, присвоєно статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю починаючи з 28.02.2007 року.
Згідно даних трудової книжки ОСОБА_1, останнім місцем роботи є ТОВ "Амбриель", посада - начальник відділу маркетингу, де вона працювала в період з 05.01.2007 року по 05.02.2007 року.
З 25.02.2008 року ОСОБА_1 наказом № НТ 080225 знято з обліку в зв'язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг служби зайнятості.
Перевіркою достовірності страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та оформленою актом № 895/р-З від 01.06.2012 року, на підставі розрахункової відомості про нарахування та перерахування заробітної плати та страхових внесків до ФЗДССУВБ ТОВ "Амбриель", встановлено, що ОСОБА_1 за І квартал 2007 року заробітна плата не нараховувалась, страхові внески не сплачувались.
З метою встановлення достовірності підтвердження страхового стажу ОСОБА_1 до ТОВ "Амбриель" направлено запит, який повернувся у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
На підставі вищевикладеного встановлено, що у ОСОБА_1 відсутній страховий стаж на ТОВ "Амбриель" за період вказаний в трудовій книжці.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі. Статтею 2 цього ж Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
У п.1 ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" зазначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України укладення трудового договору зумовлює виникнення взаємних прав та обов'язків між роботодавцем та найманим працівником: працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену трудовим договором, з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
За умови наявності трудових відносин роботодавець зобов'язаний вчасно сплачувати заробітну плату працівнику та сплачувати податки та внески в соціальні фонди з цієї заробітної плати.
Згідно ч. 3 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі подання недостовірних відомостей, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Судом встановлено, що з вини роботодавця, тобто з ТОВ "Амбриель", гр. ОСОБА_1 нарахована та виплачена допомога по безробіттю як застрахованій особі, в той час як вона мала отримувати допомогу по безробіттю як незастрахована особа у відповідності з ч. 2 ст. 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Наказом № НТ 120910 від 10.09.2012 року, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", прийнято рішення про повернення ТОВ "Амбриель" коштів виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_1 за період з 28.02.2007 року по 22.02.2008 року у розмірі 1 859 ,76 грн.
Відповідно до п. 7 Порядку протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути незаконно виплачені кошти.
Як вбачається з матеріалів справи, листом від 11.09.2012 року за № 10-21/5051 відповідачу було запропоновано добровільно повернути суму боргу протягом п'ятнадцяти календарних днів з дня отримання повідомлення.
На момент розгляду справи доказів сплати відповідачем боргу до суду не надано.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Херсонського міського центру зайнятості є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Амбриель" (код ЄДРПОУ 32126091) на користь Херсонського міського центру зайнятості суму боргу у розмірі 1 859,76 грн. (одна тисяча вісімсот п'ятдесят дев'ять грн. 76 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 10.2.3
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2013 |
Оприлюднено | 13.04.2013 |
Номер документу | 30614194 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Горшков В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні