Постанова
від 15.04.2013 по справі 819/579/13-а
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(у порядку письмовогопровадження)

Справа № 819/579/13-a

"15" квітня 2013 р. Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Дерех Н.В.

розглянувши у письмовому провадженні у м. Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укреллада», третя особа Тернопільська митниця про стягнення податкового боргу в сумі 4153,37 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Бережанська міжрайонна державна податкова інспекція Тернопільської області Державної податкової служби (надалі позивач, Бережанська МДПІ Тернопільської області ДПС) звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Укреллада» (надалі - відповідач, ТзОВ «Укреллада»), третя особа Тернопільська митниця про стягнення податкового боргу в сумі 4153,37 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Укреллада» перебуває на обліку у Бережанській МДПІ як платник податків з 15.12.2004 року і відповідно до ст. 67 Конституції України, підпункту 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 ПК України на нього покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством. Станом на 25.02.2013 року за TOB «Укреллада» числиться заборгованість в розмірі 4153,37 грн., в т.ч. 3273,22 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та 880,15 грн. пені по податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності.

Представник позивача Бережанської міжрайонної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі їх представника.

Предстаник відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Укреллада» в судове засідання повторно не з'явився, про дату час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, заперечень проти адміністративного позову не подав. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів.

Представник третьої особи Тернопільської митниці в судове засідання не з'явився, про дату час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав письмове клопотання про розгляд справи без участі їх представника.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши матеріали справи та з'ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.

У статті 16 Податкового кодексу України ( надалі ПК) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Як вбачається з матеріалів справи, податкові зобов'язання відповідача по податку на додану вартість нараховані контролюючим органом на підставі податкового повідомлення - рішення є узгодженими у порядку і на умовах, визначених ПКУкраїни.

Податковим кодексом України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

З огляду на наведене, оскільки податкові зобов'язання по податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності на суму 4153,37 грн., в т.ч. 3273,22 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та 880,15 грн. пені ТзОВ «Укреллада» не сплачені в установлений податковим законодавством строк, такі зобов'язання є податковим боргом.

У відповідності до положень постанови КМУ від 24.10.2001 року №1387 «Про затвердження Порядку надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду) від інших контролюючих органів» та згідно Закону України від 21.12.2000 року №2181-111 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами» (який був чинним в період проведення нарахувань) Тернопільською митницею направлено подання за № № 33,34 від 04.10.2010 р. для здійснення податковою інспекцією заходів з погашення податкового боргу TOB «Укреллада».

Станом на 25.02.2013 року за TOB «Укреллада» числиться заборгованість в розмірі 4153,37 грн., в т.ч. 3273,22 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями та 880,15 грн. пені по податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності.

Для погашення податкового боргу Бережанською МДПІ в порядку, визначеному статтями 6,8,10,11,16 та 17 Закону України №2181-111, надіслано боржнику податкові вимоги №1/1575 від 19.10.2009 року та №2/1799 від 04.12.2009 року. Незважаючи на вжиті заходи, станом на день заявления позову сума податкового боргу відповідачем в добровільному порядку не погашена.

Відповідно до п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно із п.п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Так, статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із п. 95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки судом встановлено, що станом на день вирішення спору ТзОВ « Укреллада» не погасило суму боргу по податку на додану вартість, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані нелажними доказами відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.2, 69, 70, 71, 94, 122, 128, 160-163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Укреллада» (код ЄДРПОУ 33271570, с.Жуків, вул. Золочівська, 102, Бережанський район Тернопільська область) податковий борг по податку на додану вартість з товарів, увезених на територію України суб'єктами підприємницької діяльності в розмірі 4153 (чотири тисячі сто п'ятдесят три) грн. 37 коп., шляхом перерахування на рахунок одержувача: держбюджет ( Тернопільська митниця), банк одержувача ГУДКУ у Тернопільській області, м. Тернопіль, р/р31114031705002, МФО 838012.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Копію постанови надіслати відповідачу ТОВ «Укреллада».

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна:

Суддя Дерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.04.2013
Оприлюднено17.04.2013
Номер документу30687936
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/579/13-а

Постанова від 15.04.2013

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні