12/179пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
20.07.06 р. Справа № 12/179пн
Господарський суд Донецької області у складі судді Склярук О.І.
при секретарі судового засідання Анохіної Т.В.
за участю представників сторін
від позивача – Ступка М.М.
від відповідача – Люта О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Відкритого акціонерного товариства по постачанню та газифікації «Донецькоблгаз» м.Донецьк в особі Костянтинівського управління по газопостачанню та газифікації м.Костянтинівка
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будскло» м.Костянтинівка
про внесення змін до договору
ВСТАНОВИВ
Відкрите акціонерне товариство по постачанню та газифікації «Донецькоблгаз» м.Донецьк в особі Костянтинівського управління по газопостачанню та газифікації м.Костнятинівка звернулося до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будскло» м.Костянтинівка про зміну договору.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на ст.188 Господарського кодексу України.
Відповідач проти позову заперечував посилаючись, що згідно приписів ст.651 ЦК України зміна договору допускається за згодою сторін, за рішенням суду лише у випадках передбачених договором або законом, а також з інших підстав, викладених у відзиві .
Дослідивши обставини справи, вислухав пояснення представників сторін господарський суд встановив
22.12.2005 року між позивачем та відповідачем було укладено договір № 06/9/т-2155 про надання послуг з транспортування природного газу. Вказаний факт було встановлено рішенням Господарського суду Донецької області по справі № 24/89пд від 11.04.2006 року за позовом Відкритого акціонерного товариства по постачанню та газифікації «Донецькоблгаз» м.Донецьк в особі Костянтинівського управління по газопостачанню та газифікації м.Костнятинівка до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будскло» м.Костянтинівка про врегулювання преддоговорного спору.
Тому, факт укладеності вказаного договору, не потребує доказуванню по цій справі згідно приписів ст.35 ГПК України.
Позивач просить суд внести зміни до договору, виклавши п.3.12 в наступній редакції: «Виконавець має право призупинити повністю або скоротити постачання газу частково у випадках, передбачених Правилами подачі та використання природного газу в народному господарстві України ( розділ 9) та у випадках запланованих капітальних ремонтів газових мереж на час приєднання газових мереж у встановленому порядку під час аварій і невідкладних робіт та для запобігання аварій в газовому господарстві у випадках, передбачених чинним законодавством України.
Вказана пропозиція була надіслана відповідачу у вигляді додаткової угоди та отримана останнім 27.06.2006 року , про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідач, внести зміни в договір, відмовився.
Згідно ст.188 Господарського кодексу України, сторона яка бажає внести зміни до договору повинна надіслати про це пропозиції іншій стороні . У разі не отримання відповіді протягом 20 днів або відмови щодо внесення змін до договору, заінтересована сторона має право звернутися до суду.
Тобто ст.188 Господарського кодексу України, на яку посилається позивач в обгрунтування своїх позовних вимог, містить лише порядок внесення змін до договору і не визначає випадки , коли суд повинен вносити такі зміни.
В той же час, стаття 651 ЦК України встановлює, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених законом або договором.
Істотне є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладанні договору. ( частина 1 та 2 ст.651 ЦК України)
Крім того, згідно приписів ст.652 ЦК України, розірвання або зміна договору у виняткових випадках за рішенням суду допускається у зв'язку з істотною зміною обставин.
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини справи на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень
Позивач, в порушення приписів ст.33 ГПК України не довів суду існування або наявність тих обставин, з якими закон або договір пов'язує обов'язковість внесення змін до договору.
Посилання позивача, що заплановано капітальний ремонт про який вони не знали під час укладання договору , що підтверджується листом на адресу начальника ОКСа місьвиконкому від 27.03.2006 р., не є безспірним доказом, щодо проведення капітального ремонту саме на цей час.
За таких обставин суд в задоволені позовних вимог відмовляє.
На підставі ст.651,652 ЦК України та керуючись ст.ст. 33,43,49,82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ
В задоволені позову відмовити
Суддя Склярук О.І.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.07.2006 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 307136 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Склярук О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні