Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/16005/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кірієнка В.О.
при секретарі Кутафіній К.Ю.
за участю:
представника позивача Іванової К.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» про припинення юридичної особи, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» про припинення юридичної особи.
Свої вимоги мотивував тим, що відповідач, в порушення пп. 16.1.3, п. 16.1. ст. 16 та п. 4 ч. 2 ст. 46 Податкового кодексу України, не подає до податкової інспекції податкові декларації та інші документи фінансової звітності більш ніж протягом року і по теперішній час. Заборгованості перед бюджетом не має.
Просив припинити юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина».
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув.
Відповідачу надсилалась копія ухвали про відкриття провадження у справі від 28 листопада 2012р. та судова повістка, але конверт повернувся на адресу суду з відміткою «за зазначеною адресою не проживає» (а.с. 13). Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідач повідомлений судом про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до пп. 20.1.12 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Донецької міської ради від 06.09.2000 року, про що свідчить довідка Головного управління статистики у Донецькій області (а.с. 4), довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 5-6), свідоцтвом про реєстрацію юридичної особи (а.с. 10), рішенням виконавчого комітету Ленінської районної у м. Донецьку ради № 787/2 (а.с. 11).
Відповідно до довідки № 287/10/18-214-4 від 21.05.2012 (а.с. 7), відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у Ленінському районі м. Донецька від 15.09.2000 року.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ (чинного на період неподання відповідачем звітності), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підпунктом 16.1.3 ст. 16 Податкового кодексу України передбачено, що до обов'язків платника податків входить подання до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
В разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить Закону, (п. 1 ст. 247 Господарського кодексу України) до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідація.
Згідно ч. 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно довідки № 457/15-1/31128740 від 11 жовтня 2012 року (а.с. 3) Товариство з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» не подає податкову звітність з ІV кварталу 2010 року по теперішній час, тобто більше року.
Як вбачається з довідки розрахунків з бюджетом (а.с. 8), відповідач заборгованості з платежів перед бюджетом не має.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» не подає більш ніж протягом року органам державної податкової служби податкові декларації і інші документи фінансової звітності відповідно до закону, суд дійшов висновку про необхідність припинення цієї юридичної особи.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В : Позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю «Керампромсировина» (код ЄДРПОУ 31128740; юридична адреса: 83045, Донецьк, просп. Ленінський, буд. 43).
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 17 грудня 2012 року.
У день набрання постановою законної сили направити копію постанови державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2012 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30721587 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кірієнко В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні