справа № 2a-0770/3743/12
рядок статзвіту -3.7.2
код - 08
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2013 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Іванчулинця Д.В.,
за участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» про стягнення фінансових санкцій в сумі 3 400,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області звернулася у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» про стягнення фінансових санкцій в сумі 3 400,00 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився та 08 квітня 2013 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло від нього клопотання про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на адміністративний позов не подав, хоча у судовому засіданні, яке відбулося 26 березня 2013 року заперечував проти позову, оскільки вважав його безпідставним та необґрунтованим та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить наступного висновку.
Судом встановлено, що начальником Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області затверджено графік проведення спільних рейдових перевірок по контролю за дотриманням законодавства під час надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом в період з 02 по 30 квітня 2012 року (а.с.13).
Вищезазначений графік було погоджено з начальником Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області, начальником Управління Департаменту Служби боротьби з економічною злочинністю Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області та заступником начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області.
Тимчасово виконуючим обов'язки начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області було затверджено завдання на перевірку за № 002569 від 02.04.2012 року для проведення рейдової перевірки в період з 02 квітня 2012 року по 04 квітня 2012 року, яке пізніше було продовжено до 06 квітня 2012 року (а.с.12).
Судом встановлено, що 03 квітня 2012 року державними інспекторами проводилася рейдова перевірка, згідно встановленого завдання за адресою м. Тячів, вул. І.Франка, 6. Проведено перевірку транспортного засобу марки ПАЗ 32050 R, номерний знак АО 2314 АТ, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» (а.с.11).
У зв'язку з відсутністю ліцензійної картки, схеми маршруту та розкладу руху, передбаченою ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», працівниками інспекції складено акт за № 029328 від 03.04.2012 року «Про проведення перевірки додержання вимог законодавствам про автомобільний транспортом під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» (а.с.11).
У відповідності до абзацу 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за вищевказане правопорушення передбачене застосування фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
Судом встановлено, що позивач направив відповідачу повідомлення за № 02-00257 від 14.05.2012 року, яким просив прибути до інспекції для розгляду справи за актом № 029328 від 03.04.2012 року про допущене ним порушення законодавства про автомобільний транспорт та попереджено, що в разі не прибуття справа буде розглянута у його відсутності (а.с.18).
01 червня 2012 року заступником начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області прийнято постанову за № 148105 про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-центр»(а.с.10).
Вищезазначена постанова була направлена відповідачу, що підтверджується реєстром поштових відправлень рекомендованої кореспонденції та фіскальним чеком до нього (а.с.23).
Однак, вона повернулася на адресу позивача у зв'язку із зазначеною у листі адресою не знаходиться (а.с.20-22).
Судом встановлено, що начальником Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області затверджено графік проведення спільних рейдових перевірок по контролю за дотриманням законодавства під час надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом в період з 07 по 31 травня 2012 року (а.с.27).
Вищезазначений графік було погоджено з начальником Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області, начальником Управління Департаменту Служби боротьби з економічною злочинністю Управління Міністерства внутрішніх Справ України в Закарпатській області та заступником начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області.
Тимчасово виконуючим обов'язки начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області було затверджено завдання на перевірку за № 092599 від 14.05.2012 року для проведення рейдової перевірки в період з 14 травня 2012 року по 16 травня 2012 року, яке пізніше було продовжено до 18 травня 2012 року (а.с.26).
Судом встановлено, що 16 травня 2012 року державними інспекторами проводилася рейдова перевірка, згідно встановленого завдання за адресою м. Тячів, вул. Голлуші, б/н. Проведено перевірку транспортного засобу марки DAF PE 04, номерний знак 51955 РТ, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Галант-центр» (а.с.25).
У зв'язку із відсутністю у водія даного транспортного засобу ліцензійної картки, договору із замовником та відсутністю у посвідченні водія відповідної категорії, яка надає право керувати автобусами, передбаченою ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», працівниками інспекції складено акт за № 029428 від 16.05.2012 року «Про проведення перевірки додержання вимог законодавствам про автомобільний транспортом під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом» (а.с.25).
У відповідності до абзацу 3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за вищевказане правопорушення передбачене застосування фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
Судом встановлено, що позивач направив відповідачу повідомлення за № 02-00285 від 21.05.2012 року, яким просив прибути до інспекції для розгляду справи за актом № 029428 від 16.05.2012 року про допущене ним порушення законодавства про автомобільний транспорт та попереджено, що в разі не прибуття справа буде розглянута у його відсутності (а.с.33).
01 червня 2012 року заступником начальника територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області прийнято постанову за № 148113 про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-центр»(а.с.24).
Вищезазначена постанова була направлена відповідачу, що підтверджується реєстром поштових відправлень рекомендованої кореспонденції та фіскальним чеком до нього (а.с.38).
Однак, вона повернулася на адресу позивача у зв'язку із зазначеною у листі адресою не знаходиться (а.с.35-37).
У відповідності до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту спрямовані на: забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб - суб'єктів господарювання на автомобільному транспорті незалежно від форм власності; забезпечення якісного та безпечного функціонування автомобільного транспорту; розвиток та удосконалення нормативної бази діяльності автомобільного транспорту; визначення загальних засад стратегічного розвитку, системи управління, реформування та регулювання автомобільного транспорту; визначення пріоритетних напрямів розвитку та шляхів оптимізації діяльності автомобільного транспорту; захист прав споживачів під час їх транспортного обслуговування; захист національного ринку транспортних послуг та суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту; створення рівних умов для роботи всіх суб'єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, обмеження монополізму та розвиток конкуренції; забезпечення зайнятості населення, підготовки спеціалістів і робочих кадрів, охорони праці; раціональне використання енергетичних та матеріальних ресурсів; охорону довкілля від шкідливого впливу автомобільного транспорту, проведення науково-технічної роботи, досліджень та розвиток системи статистики.
У відповідності до п.1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорту» від 08.11.2006 року за № 1567, цей порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Пунктом 3 вищезазначеної постанови встановлено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
У відповідності до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорту» від 08.11.2006 року за № 1567 передбачено, що державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Планові, позапланові та рейдові перевірки можуть проводитися із залученням спеціалістів органів внутрішніх справ і науково-дослідних установ (за погодженням з їх керівниками) з питань, що належать до їх компетенції.
Згідно пункту 27 вищезазначеної постанови у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
У відповідності до вимог пункту 28 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорту» встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за: безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення нерезидентами вимог статті 57 цього Закону - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до пунктів 25-29 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорту» та на підставі статей 39,48 Закону України «Про автомобільний транспорт» позивачем розглянуто справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт та винесено постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно вимог пункту 28 вищевказаної постанови передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Судом встановлено, що в термін передбачений законодавством України відповідачем фінансова санкція не була сплачена та до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не оскаржувалася.
Несплата фінансових санкцій відповідачем призвела до державних збитків у вигляді ненадходження до бюджету коштів.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню повністю.
Керуючись статтями 11, 17, 70, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-Центр» про стягнення фінансових санкцій в сумі 3 400,00 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-центр» (90500, Закарпатська область, Тячівський район, м. Тячів, вул. Незалежності, буд. 45; ідентифікаційний код - 22094088) на користь Державного бюджету України (місцевого бюджету) (р/р 31114106700248, код ЄДРПОУ 38028923, ГУДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, одержувач: Тячівський район, 21081100) фінансові санкції в сумі 3 400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.
Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю «Галант-центр» на користь Державного бюджету України судові витрати пов'язані з розглядом справи у розмірі 114 (сто чотирнадцяти) гривень 70 (сімдесяти) копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Іванчулинець Д.В.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2013 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30725629 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Іванчулинець Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні