Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2013 р. Справа № 805/3256/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Михайлик А.С.
розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Харцизького міського центру зайнятості - робочого
органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового
державного соціального страхування України на випадок
безробіття
до ОСОБА_1
про стягнення допомоги по безробіттю у сумі 574,42 грн.
Харцизький міський центр зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю у сумі 574,42 грн.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що ОСОБА_1 з 21 грудня 2011 року перебував на обліку в Фонді як безробітний та отримував допомогу по безробіттю. З 08 травня 2012 року відповідач був знятий з обліку на підставі особистої заяви. В ході проведеної звірки Фондом встановлено, що ОСОБА_1 в період перебування на обліку в центрі зайнятості виконував роботи на підставі цивільно-правового договору, а тому не мав права перебувати на обліку в центрі зайнятості як безробітний та отримувати допомогу по безробіттю. Після виявленого факту незаконного отримання коштів відповідачем йому надіслано лист та запропоновано повернути незаконно отримані кошти у сумі 574,42 грн., однак до теперішнього часу відповідач у добровільну порядку зазначені кошти не сплатив. Посилаючись на отримання відповідачем допомоги по безробіттю за відсутності на те підстав позивач просив суд стягнути відповідача безпідставно отриману допомогу по безробіттю у розмірі 574,42 грн.
8 квітня 2013 року через канцелярію суду представником позивача надано заяву про розгляд справи за відсутності представника відділення, до якої додані копії додаткових документів на підтвердження обґрунтованості заявлених вимог.
Відповідач по дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, втім до судового засідання не явився, причин неявки до суду не повідомив.
Враховуючи наведене, на підставі частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного
судочинства України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН - НОМЕР_1, мешкає за адресою: АДРЕСА_1) перебував на обліку в Харцизькому міському центру зайнятості як безробітний в з 21 грудня 2011 року по 8 травня 2012року. Наказом № НТ 111221 від 21 грудня 2011 року відповідача зареєстровано в Харцизькому міському центру зайнятості як безробітного та призначено допомогу по безробіттю з 22 грудня 2011 року. (арк. справи 11). Наказом позивача № НТ 120508 від 8 травня 2012 року припинено виплату допомоги по безробіттю відповідачу у зв'язку з поданням останнім письмової заяви про відмову від послуг державної служби зайнятості відповідно до підпункту 10 пункту 1 статті 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та знято з обліку Фонду як безробітного.
По результатам проведеного звіряння даних з Державною податковою службою України та розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення позивачем було встановлено, що в період перебування на обліку в Харцизькому міському центру зайнятості ОСОБА_1 працював на ТОВ НВП "Стальканат" на підставі цивільно-правового договору № 04/04 від 23 квітня 2012 року та отримав дохід в розмірі 300,00 грн., про що 21 січня 2013 року складений акт № 04 (арк. справи 5). Документи, що підтверджують викладені позивачем обставини в акті наявні в матеріалах справи (арк. справи 6-8).
На підставі даних акту позивачем прийнято рішення про стягнення з відповідача отриманого матеріального забезпечення на випадок безробіття за період з 23 квітня 2012 року по 7 травня 2012 року в сумі 574,42 грн. Харцизьким міським центром зайнятості на адресу ОСОБА_1 направлений лист № 04/259 від 28 січня 2013 року (арк. справи 9), в якому повідомлено про необхідність повернення у 15-денний строк незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 574,42 грн. Зазначений лист отриманий відповідачем 05 лютого 2013 року, що підтверджується його підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (зворотній бік арк. справи 9).
Стосовно наявності правових підстав для стягнення в судовому порядку з відповідача суми отриманої ним допомоги по безробіттю суд зазначає наступне.
Правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Законом України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02 березня 2000 року № 1533-III (надалі за текстом Закон України № 1533-III) та Законом України «Про зайнятість населення» від 01 березня 1991 року № 803-ХІI (надалі за текстом Закон України № 803-ХІІ).
Відповідно до статті 1 Закону України №803-ХІІ зайнятість це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу (стаття 2 Закону№803-ХІІ).
Відповідно до статті 22 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають
застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Допомога по безробіттю виплачується з 8 дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону, - 180 календарних днів.
Згідно з пунктом 1 статті 23 вищезазначеного Закону застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу:до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів - 80 відсотків; у подальшому - 70 відсотків.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виплата допомоги по безробіттю припиняється у випадку, зокрема, працевлаштування безробітного.
Відповідно до підпункту 1 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14 лютого 2007 року, що діяв до 3 квітня 2013 року громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг. При цьому в картці робиться запис про прийняття на роботу, зазначаються дата і номер наказу, дата державної реєстрації фізичної особи - підприємця, дата укладення цивільно-правового договору. Згідно підпункту 1 пункту 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 198 від 20 березня 2013 року, що набрала чинності 3 квітня 2013 року, реєстрація особи, як такої, що шукає роботу припиняється від дня укладення цивільно-правового договору щодо виконання робіт (надання послуг) та встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності згідно із статтею 4 Закону України "Про зайнятість населення".
Згідно підпункту 1 пункту 5.5. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20 листопада 2000 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 року за N 915/5136), виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).
Згідно наявних в матеріалах справи документів, 23 квітня 2012 року між відповідачем (підрядник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Сталь-Канат" (замовник) укладений договір № 04/04, за умовами якого підрядник зобов'язався за замовленням замовника виконати певну роботу, а замовник зобов'язався прийняти виконану роботу та сплатити її. Відповідно до замовлень до договору № 04/04 від 23 квітня 2012 року та 09/05 від 1 травня 2012 року та актів приймання
виготовленої продукції від 30 квітня 2012 року та 31 травня 2012 року ОСОБА_1, виконані обумовлені договором підрядні роботи вартістю згідно затверджених в замовленнях розцінок 300,00 грн. та 120,00 грн.
Частиною 2 статті 36 Закону України № 1533-III передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Оскільки наведеними вище документами підтверджено виконання відповідачем робіт та отримання доходу, зазначені обставини він мав повідомити Центру зайнятості як такі, що впливають на умови виплати забезпечення.
Згідно частини 3 статті 36 Закону України № 1533-III сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до довідки Харцизький міський центр зайнятості від 24 січня 2013 року ОСОБА_1 за період з 23 квітня 2012 року по 08 травня 2012 року було нарахована та перерахована допомога по безробіттю на загальну суму 574,42 грн. (арк. справи 16). В матеріалах спарив відсутні документи, які б підтверджували повернення відповідачем отриманої ним безпідставно допомоги по безробіттю в сумі 574,42 грн.
З огляду на викладене вище позовні вимоги Харцизького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю у сумі 574,42 грн. підлягають задоволенню повністю.
Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 47-51, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Харцизького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю у сумі 574,42 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь Харцизького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (86700, Донецька область, м. Харцизьк, вул. Краснознаменська, 172 код ЄДРПОУ 25097093) незаконно отриману допомогу по безробіттю у сумі 574,42 грн. на р/р 37179001004282, ЄДРПОУ 25097093, банк: ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 8 квітня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Михайлик А.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2013 |
Оприлюднено | 23.04.2013 |
Номер документу | 30732049 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Михайлик А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні