ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 17 грудня 2010 року Справа № 2а-8321/10/0870м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом: Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області, м. Василівка, до: Приватного виробничо – комерційного підприємства «Атташе», м. Дніпрорудне, Василівський район Запорізької області, про: стягнення заборгованості,- ВСТАНОВИВ: 19 жовтня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Василівському районі Запорізької області до приватного виробничо – комерційного підприємства «Атташе», у якому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1 414, 87 грн., у тому числі по податку на прибуток у сумі 895, 42 та по комунальному податку у сумі 519, 45 грн. Ухвалою суду від 21 жовтня 2010 відкрито скорочене провадження у справі. Станом на 17 грудня 2010 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову. Копія ухвали про відкриття скороченого провадження повернулась на адресу суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для задоволення позову виходячи з наступного. Приватне виробничо – комерційне підприємство «Атташе» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа розпорядженням голови Василівської райдержадміністрації від 03 червня 2004 року за № 02140857ю0010369. Як свідчать матеріали справи, станом на 06 жовтня 2010 року відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 1 414, 87 грн., у тому числі по податку на прибуток у розмірі 895, 42 грн. та по комунальному податку у розмірі 519, 45 грн. Вказана заборгованість нарахована на підставі прийнятих ДПІ у Василівському районі Запорізької області податкових повідомлень-рішень, які як свідчать матеріали справи були отримані директором підприємства особисто під підпис. Позивачем вживалися заходи щодо отримання наявної податкової заборгованості відповідача, що підтверджується наявними в матеріалах справи податковими вимогами: перша податкова вимога № 1/146 від 17 липня 2007 року та друга податкова вимога № 2/175 від 22 серпня 2007 року, які отримані директором підприємства особисто під підпис. Згідно п. 6.2.4 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. 02 жовтня 2007 року позивачем прийнято рішення № 13 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів. Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав. Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів. Як встановлено п.п. 4.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації Відповідно до приписів ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами. Згідно з п.п.17.1.1 вказаного вище Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Податкове зобов'язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк. Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання. Відповідно до п. п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», згідно якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству. На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості), суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з Приватного виробничо – комерційного підприємства «Атташе» заборгованості у розмірі 1 414, 87 грн. є обґрунтованими та підтвердженими документальними доказами. Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд – ПОСТАНОВИВ: Позов задовольнити повністю. Стягнути з Приватного виробничо – комерційного підприємства «Атташе» (ідентифікаційний код 32890131) активи на погашення боргу: по податку на прибуток в розмірі 895 (вісімсот дев'яносто п'ять гривень) 42 коп. на рахунок держбюджету м. Василівка код ЄДРПОУ 34677040 р/р 31113009700044, банк ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015, призначення платежу: заборгованість по податку на прибуток, 11021000). по комунальному податку в розмірі 519 (п'ятсот дев'ятнадцять гривень) 45 коп. на рахунок місцевого бюджету м.Дніпрорудне , код ЄДРПОУ 34677040 р/р 33215828700046 банк ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015, призначення платежу: заборгованість по комунальному податку, 16010200). Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Суддя Д.В. Татаринов
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2010 |
Оприлюднено | 23.04.2013 |
Номер документу | 30738390 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Татаринов Дмитро Вікторович