Справа № 815/2364/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2013 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Танцюри К.О.,
за участю секретаря Маковейчук Т.С.,
за участю сторін:
представника позивача - Камінської І.М. (за довіреністю №3405/1.2 від 27.02.2013р.),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Одесі справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-правовий центр «Консул» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-правовий центр «Консул» про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 486,95грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 486,95грн. за вересень 2007 року, яку самостійно відповідачем не сплачено.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав наведених у адміністративному позові.
Відповідач повідомлявся про дату, місце та час судового засідання, однак до суду представник не з'явився.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
ТОВ «Інформаційно-правовий центр «Консул» зареєстроване 11.07.2006р. як юридична особа Виконавчим комітетом Одеської міської ради, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.12-14), довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.15) та перебуває на обліку в УПФУ у Приморському районі м.Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Абзацом 1 статті 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Частиною 3 цієї статті встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня взяття їх на облік у територіальному органі Пенсійного фонду.
Частиною 6 статті 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (що діяла на час вищезазначених правовідносин і була виключена з 01.01.2011р.) передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (що діяла на час вищезазначених правовідносин і була виключена з 01.01.2011р.) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Відповідно до ч.15 зазначеної статті строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно розрахована сума по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за вересень 2007року у розмірі 625,97грн. (а.с.10)
Відповідно до облікової картки ТОВ «Інформаційно-правовий центр «Консул», у зв'язку з частковою сплатою зазначеної суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування сума заборгованості становить 486,95грн.
Доказів щодо сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.
При цьому, згідно з ч.7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набув чинності з 01.01.2011р.стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків нарахованих та/або не плачених у період до 01.01.2011р. здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, та ту обставину, що відповідач не сплатив заборгованість, суд вважає, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-правовий центр «Консул» про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 486,95грн. є законними і обґрунтованими, заснованим на діючому законодавстві, підтверджується доданими до позову документами та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-правовий центр «Консул» про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 486,95грн. - задовольнити.
Стягнути з ТОВ «Інформаційно-правовий центр «Консул» (код ЄДРПОУ 34507008) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 486,95грн.( чотириста вісімдесят шість гривень дев'яносто п'ять копійок) а перерахувати на р/р256013123705 - 475,18грн. та на р/р 266003133705 - 11,77грн. банк ВАТ«Державний ощадний банк України», МФО 328845.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлений 12 квітня 2013 року
Суддя К.О. Танцюра
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2013 |
Оприлюднено | 23.04.2013 |
Номер документу | 30743102 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Танцюра К.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні