ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
15 квітня 2013 року 12:02 № 826/5342/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Гарника К.Ю. за участю секретаря Непомнящій А.О. та представників:
позивача : Русіної Оксани Сергіївни, довіреність від 29.12.2012 р. № 8145/9/10
відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Візок" про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків платника податків
ВСТАНОВИВ:
12 квітня 2013 року о 15 год. 05 хв. (відповідно до відмітки служби діловодства суду) до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло подання Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 30 022, 25 грн. з Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 квітня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено до розгляду у судовому засіданні на 15 квітня 2013 року.
У судовому засіданні 15 квітня 2013 року представник Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби підтримав заявлене подання та просив задовольнити його. Враховуючи несплату відповідачем заборгованості у розмірі 30 022, 25 грн., Державна податкова інспекція у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби вважає, що зазначена заборгованість є податковим боргом, який має бути стягнутий за процедурою, визначеною у статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представник відповідача у судове засідання 15 квітня 2013 року не з'явився.
Згідно з положенням частини сьомої статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Після розгляду подання податкового органу та доданих до нього матеріалів, всебічного і повного встановлення всіх фактичних обставин, на яких ґрунтується позов, об'єктивної оцінки доказів, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Особливості провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби та митних органів визначаються статтею 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Досліджуючи питання строку звернення до адміністративного суду із поданням податкового органу, суд виходить з наступного.
Згідно з частиною другою статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України подання подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Таким чином, подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у порядку статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України може бути внесено протягом 24 годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
З матеріалів справи вбачається, що податкова вимога від 07 лютого 2013 року № 66 направлена на адресу відповідача 11 лютого 2013 року, наступні 60 днів спливають 11 квітня 2013 року, відповідно, строк у 24 години, протягом яких до суду повинно бути внесено подання про стягнення коштів за податковим боргом, в свою чергу, податковий орган звернувся до адміністративного суду з поданням 12 квітня 2013 року о 15:05 год., тобто, в межах встановленого строку, що дозволяє здійснити стягнення коштів за податковим боргом на підставі відповідного подання та у порядку, передбаченому частиною другою статті 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
З матеріалів справи вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803) зареєстроване Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 15 лютого 2006 року за № 10711050001004915; місцезнаходження юридичної особи: 04080, місто Київ, вул. Нижньоюрківська, 2; взято на податковий облік Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва 16 грудня 2006 року № 13902 , форма власності - не значено , форма фінансування - не визначено.
За змістом облікової картки платника податку станом на 12 квітня 2013 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Візок» обліковується податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 30 022, 25 грн., який виник внаслідок подання відповідачем податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 року від 15 січня 2013 року, якою самостійно визначено суму податкового зобов'язання в сумі 30 197,00 грн.
Згідно з визначенням підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпункт 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначає грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підпункту 16.1.3. пункту 16.1. статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до підпункту 49.18.1. пункту 49.18. статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Судом встановлено, що відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 30 197,00 грн., шляхом подання податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 року від 15 січня 2013 року.
Водночас, податковим органом зазначено та підтверджується матеріалами адміністративної справи, що у зв'язку з переплатою в розмірі 174,75 грн., заборгованість відповідача перед бюджетом складає 30 022,25 грн.
За змістом пункту 56.11. статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до пункту 57.1. статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податковий агент зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За правилами пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Як вже зазначалось, Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби 11 лютого 2013 року надіслано на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803) податкову вимогу від 07 лютого 2013 року № 66 із визначенням суми боргу у розмірі 30 022, 25 грн.
Пункт 95.1 статті 95 Податкового кодексу України встановлює, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Судом встановлено, що суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 30 022, 25 грн. відповідач в добровільному порядку не сплатив. Доказів на підтвердження зворотного відповідачем до суду не надано.
Представником позивача повідомлено суд, що ДПІ у Подільському р-ні м. Києва ДПС направлялись листи від 21 березня 2013 року до ДАІ ГУМВС України у м. Києві № 1830/9/19-1-06 та до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві № 1833/9/19-1-06, за змістом отриманої відповіді від ДАІ ГУМВС України у м. Києві - транспортні засоби у відповідача у місті Києві не зареєстровані; відповідь на запит до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві не надходила.
За приписом пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Як зазначає податковий орган, відповідно до наказу Міністерства Фінансів України № 426 від 02 квітня 2012 року «Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби» у Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803) відкрито розрахунковий рахунок № 26005301008815 в АТ «РАЙФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м. Києві МФО 380805.
У судовому засіданні 15 квітня 2013 року представником позивача зазначено, що саме із вищезазначеного розрахункового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803) податковий орган просить стягнути суму заборгованості.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що Державною податковою інспекцією у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби доведено наявність у відповідача податкового боргу та підстав для його стягнення, а тому вимоги подання про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 30 022, 25 грн. підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва Державної податкової служби задовольнити повністю.
2. Стягнути з розрахункового рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «Візок» (код ЄДРПОУ 33942803) № 26005301008815 в АТ «РАЙФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» у м. Києві МФО 380805 на користь Державного бюджету України (р/р 34129999700008, одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 36866872) податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 30 022, 25 грн. (тридцять тисяч двадцять дві гривні 25 коп.).
3. Постанову допустити до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.Ю. Гарник
Повний текст постанови виготовлено 15.04.2013 року.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2013 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30754296 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Гарник К.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні