cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/2907/13 10.04.13
За позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Українська Музична Видавнича Група" ДоТовариства з обмеженою відповідальністю "Поінт Ком Корпорейнш" Простягнення заборгованості, 75000, 00 грн. Суддя Блажівська О.Є.
Представники сторін:
Від позивача - Бородіна М.І. дов. б/н від 22.01.2013р. до 31.12.2013р.
Від відповідача - не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська Музична Видавнича Група" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Поінт Ком Корпорейнш" про стягнення заборгованості, 75000, 00 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.02.2013 року порушено провадження у справі № 910/2907/13, розгляд справи призначено на 13.03.2013 року.
12.03.2013 року через канцелярію Господарського суду міста Києва від позивача надійшли документи по справі.
13.03.2013 року представник позивача у судове засідання з'явився.
13.03.2013 року представник відповідача у судове засідання не з'явився.
Представник позивача надав суду усні пояснення по справі.
Судом оголошено про перехід до розгляду справи по суті.
Представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
В зв'язку з неявкою відповідача та необхідністю витребування документів по справі, розгляд справи підлягає відкладенню.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.03.2013 року розгляд справи відкладено на 10.04.2013 року.
09.04.2013 року через канцелярію Господарського суду міста Києва від позивача надійшла довідка про розмір заборгованості підприємства відповідача.
09.04.2013 року через канцелярію Господарського суду міста Києва від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника.
10.04.2013 року представник позивача у судове засідання з'явився.
10.04.2013 року представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення № 01601 10590781.
Представник позивача надав суду усні пояснення по справі, позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідно до вимог ст.81-1 ГПК України в судових засіданнях складені протоколи, які долучено до матеріалів справи.
В судовому засіданні 10.04.2013 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення у відповідності до ст. 85 ГПК України .
В судовому засіданні суд повідомив про порядок отримання повного тексту рішення відповідно до вимог ст. 87 ГПК України .
Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ
01.06.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Поінт Ком Корпорейшн» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська музична видавнича група» було укладено договір № LMK - 04 (далі - договір).
Відповідно п. 2.2 договору, ліцензіар надає ліцензіату невиключні майнові авторські та суміжні права на використання Контенту, засобами, визначеними в п. 2.2. Договору на території та протягом строку.
Згідно положень п. 1.4.1 договору, Ліцензіар передав Лiцензіату актуальний на дату підписання Договору Каталог у вигляді файлу електронної таблиці, записаної на оптичний носій DVD-R у форматі прийнятному для перегляду/читання на персональних комп'ютерах.
01.06.2012 року між сторонами було підписано Акт прийому-передачі носіїв з перліком контенту, відповідно п.1 якого ліцензіат прийняв DVD-R носій серійний номер RAi911214442D03(далі - носій) у кількості 1 штука.
Відповідно до п. 1.4 Договору, під Каталогом у Договорі розуміється перелік Творів/Фонограм, виключні майнові права/ліцензія на котвикористання яких належать Ліцензіару, та право використання яких Ліцензіар передав Ліцензіату на умовах Договору.
Пунктом 1.6 договору, передбачено, що Контент - означає твори, фонограми, виконання, фонограми із каталогу Ліцензіара.
Згідно п.п. 4.4.1. договору, Ліцензіат зобов'язується протягом 14-ти календарних днів, з моменту, коли Ліцензіар виставляє рахунок, перерахувати суму винагороди, розраховану відповідно до умов цього Договору, яка відображена в Акті виконаних послуг за відповідний період.
Відповідно до п.п. 4.4.2 договору, у випадку, якщо сума винагороди, розрахована за Розрахунковий період, буде менше суми Гарантованого платежу, Ліцензіат зобов'язується сплатити Ліцензіару в строки передбачені п.п. 4.4.1. Договору Гарантований платіж.
Згідно п. 4.5 договору, гарантованим платежем являється сума у розмірі 75000, 00 грн., дана сума є мінімальним, гарантованим та безспірною винагородою ліцензіара за надання невиключної ліцензії.
Пунктом 5.1. Договору передбачено, що Ліцензіат щомісячно, протягом 30 календарних днів після закінчення розрахункового періоду, надає Ліцензіару Акти наданих послуг.
В матеріалах справи наявні Акти виконаних робіт: Акт № УО-0000178 від 01.07.2012 року за червень 2012 року на суму 28 297, 58 грн., Акт від 01.11.2012 року наданих послуг за період з 01.07.2012 року по 30.09.2012 року на суму 77 8804, 88 грн. Оплата даних актів підтверджується банківською випискою про рух коштів по договору № LMК - 04 від 01.06.2012 року.
Відповідно пункту 5.2. Договору, сторони погодились, що у п. 5.1 договору строки надання Акту виконаних послуг відповідно продовжуються на кількість неробочих святкових днів, котрі випадають у дані строки.
Оцінюючи наявні в матеріалах справи документи та досліджуючи в судовому засіданні докази, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
До майнових прав інтелектуальної власності на твір відповідно до ст. 440 ЦК України відносяться: право на використання твору; виключне право дозволяти використання твору; право перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання; інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.
Як передбачено ст. 1 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон), виключним правом є майнове право особи, яка має щодо твору, виконання, постановки, передачі організації мовлення, фонограми чи відеограми авторське право і (або) суміжні права, на використання цих об'єктів авторського права і (або) суміжних прав лише нею і на видачу лише цією особою дозволу чи заборону їх використання іншим особам у межах строку, встановленого цим Законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України "Про авторське право і суміжні права", виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти:
1) відтворення творів;
2) публічне виконання і публічне сповіщення творів;
3) публічну демонстрацію і публічний показ;
4) будь-яке повторне оприлюднення творів, якщо воно здійснюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше оприлюднення;
5) переклади творів;
6) переробки, адаптації, аранжування та інші подібні зміни творів;
7) включення творів як складових частин до збірників, антологій, енциклопедій тощо;
8) розповсюдження творів шляхом першого продажу, відчуження іншим способом або шляхом здавання в майновий найм чи у прокат та шляхом іншої передачі до першого продажу примірників твору;
9) подання своїх творів до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до творів з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором;
10) здавання в майновий найм і (або) комерційний прокат після першого продажу, відчуження іншим способом оригіналу або примірників аудіовізуальних творів, комп'ютерних програм, баз даних, музичних творів у нотній формі, а також творів, зафіксованих у фонограмі чи відеограмі або у формі, яку зчитує комп'ютер;
11) імпорт примірників творів.
Цей перелік не є вичерпним.
Відповідно до ст. 31 Закону України "Про авторське право і суміжні права" автор (чи інша особа, яка має авторське право) може передати свої майнові права, зазначені у ст. 15 цього Закону, будь-якій іншій особі повністю чи частково. Передача майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) оформляється авторським договором. Майнові права, що передаються за авторським договором, мають бути у ньому визначені.
Статтею 15 Закону України "Про авторське право і суміжні права" передбачено, що до майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать:
а) виключне право на використання твору;
б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України "Про авторське право і суміжні права", за винятком випадків, передбачених статтями 21 - 25 цього Закону, автор (чи інша особа, яка має авторське право) має право вимагати виплати винагороди за будь-яке використання твору. Винагорода може здійснюватися у формі одноразового (паушального) платежу, або відрахувань за кожний проданий примірник чи кожне використання твору (роялті), або комбінованих платежів.
Розмір і порядок виплати авторської винагороди за створення і використання твору встановлюються в авторському договорі або у договорах, що укладаються за дорученням суб'єктів авторського права організаціями колективного управління з особами, які використовують твори.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідач не надав акти виконаних робіт за жовтень, листопад, грудень 2012 року, що слугує причиною для неможливості розрахунку суми винагороди за розрахунковий перірод, але така сума не може бути менше суми Гарантованого платежу відповідно до п.п.4.4.2. Договору.
Згідно п. 4.5 договору, гарантованим платежем являється сума у розмірі 75000, 00 грн., дана сума є мінімальним, гарантованим та безспірною винагородою ліцензіара за надання невиключної ліцензії.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно статті 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно з положеннями ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Виходячи з вищенаведеного, позивачем належними та допустимими доказами позовні вимоги є обгунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Поінт Ком Корпорейшн» (01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, буд. 16-22, корпус "Б", офіс 422, ідентифікаційний код 36947317) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська музична видавнича група" (03124, м. Київ, вул. М. Василенка, будинок 7-А, ідентифікаційний код 30673676) з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення суму основного боргу в розмірі 75 000, 00 грн. (сімдесят п'ять тисяч грн. 00 коп.), 1720, 50 грн. (одну тисячу сімсот двадцять грн. 50 копійок) судового збору.
4.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо останню не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
5. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено: 15.04.2013 року
Суддя О.Є. Блажівська
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2013 |
Оприлюднено | 18.04.2013 |
Номер документу | 30760073 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні