ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 квітня 2013 р. Справа № 909/361/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т. В. , при секретарі судового засідання Конашенко О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: фізичної особи- підприємця Липовик Людмили Іванівни, вул. Миколайчука,11/45, м. Івано-Франківськ,76000
до відповідача: Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської міської ради, вул. Довга,37, м. Івано-Франківськ,76000
про стягнення 34050,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача: представник Чекайло В.М., (довіреність № 285 від 26.03.13)
від відповідача: не з"явилися,
ВСТАНОВИВ:
фізична особа- підприємець Липовик Людмила Іванівна звернулась в суд із позовом до Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської міської ради про стягнення 34050,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем договірних зобов"язань щодо оплати наданих послуг з організації гарячого харчування учнів за державні кошти.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задоволити.
Відповідач в судове засідання не з"явився, подав відзив на позов вх.№6441/13 від 12.04.13, згідно якого позовні вимоги визнав повніcтю та зазначив, що дана заборгованість виникла у зв"язку з неналежним фінансуванням школи на харчування учнів та просить суд розглядати справу без участі представника школи.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
За таких обставин, згідно ст. 75 ГПК України, суд враховуючи те, що відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами, запобігаючи одночасно безпідставному затягуванню розгляду спору та сприяючи своєчасному поновленню порушеного права.
На день розгляду справи 16.04.13, письмових заяв та клопотань від сторін про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Розглянувши матеріали справи, подані учасниками процесу та зібрані судом із врахуванням вимог Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно розгляду справи упродовж розумного строку, всебічно і повно з"ясувавши всі обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд вважає за правильне взяти до уваги наступне.
Між сторонами даного спору 02.04.12 укладено договір №5 по закупівлі послуг з організації гарячого харчування учнів за державні кошти, відповідно до якого позивач зобов"язався надавати відповідачеві послуги з організації гарячого харчування учнів, а відповідач, в свою чергу, зобов'язався прийняти та оплатити надані послуги (п.1.1.).
Відповідно до розділу 4 даного договору "Порядок здійснення оплати", розрахунки проводяться шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок позивача, що зазначені в договорі, згідно з актами надання послуг. Форма акта надання послуг погоджується замовником. Плата за надані послуги здійснюється з відтермінуванням платежу на 30 календарних днів з моменту подання замовнику акта про надання послуг. Акти про надання послуг надаються позивачем до 25 числа поточного місяця.
Замовник зобов"язався своєчасно та в повному обсязі оплачувати надані послуги ( п.6.1.1. договору).
Згідно ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених ГК України, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші тощо), а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Частинами 1, 7 ст.193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до частини 1 статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст.901 ЦК України).
Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Відповідно до ст.629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
На виконання умов договору №5 від 02.04.12 позивач за період жовтень 2012 року - грудень 2012 року надав відповідачу послуги з організації гарячого харчування учнів на загальну суму 34050,00 грн., що підтверджується актами наданих послуг та довідкою Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської міської ради№36 від 15.03.13, які підписані уповноваженими представниками сторін та скріплені печаткою, копії яких долучено до матеріалів справи.
В порушення договірних зобов"язань відповідач надані послуги не оплатив.
Таким чином, за документальними даними, поданими позивачем, враховуючи положення розділу 4 договору №5 по закупівлі послуг з організації гарячого харчування учнів за державні кошти від 02.04.12, визнання відповідачем суми боргу, станом на день винесення рішення, заборгованість відповідача перед позивачем становить 34050,00 грн.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно пункту 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідач доказів виконання своїх зобов'язань не надав, доводи позивача не спростував.
Судом встановлено факт порушення відповідачем свого зобов'язання щодо оплати наданих послуг з організації гарячого харчування учнів, тому вимоги позивача про стягнення 34050,00 грн. заборгованості обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, на нього відповідно до приписів, встановлених ст. 49 ГПК України, слід покласти витрати, понесені позивачем в зв"язку з розглядом справи.
На підставі вищевикладеного, у відповідності до ст.121, 124 Конституції України, ст.ст.509, 525, 526, 530, 610, 612, 629, 901 Цивільного Кодексу України, ст.173, 193 Господарського кодексу України, керуючись ст. 22, 49, 75, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов фізичної особи- підприємця Липовик Людмили Іванівни до Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської міської ради про стягнення 34050,00 грн. задовольнити.
Стягнути з Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням англійської мови Івано-Франківської міської ради, вул. Довга,37, м. Івано-Франківськ,76000 (код 20559175) на користь фізичної особи- підприємця Липовик Людмили Іванівни, вул. Миколайчука,11/45, м. Івано-Франківськ,76000 (код 2887111106) - 34050,00 (тридцять чотири тисячі п"ятдесят гривень ) - заборгованості за надані послуги та 1720,50 (одну тисячу сімсот двадцять гривень п"ятдесят копійок) - судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 19.04.13
Суддя Максимів Т. В.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2013 |
Оприлюднено | 22.04.2013 |
Номер документу | 30780236 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні