ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
18 квітня 2013 р. Справа № 802/812/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни, розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи:
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці з адміністративним позовом до Державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №1" про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в порушенні вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VІ (далі -Закон), який набрав чинності з 01 січня 2011 року, за відповідачем рахується заборгованість по єдиному внеску в сумі 682,04 грн.
Ухвалою суду від 27.02.2013 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі.
Ухвалою суду від 01.04.2013 року призначено справу до розгляду.
Представники позивача в судове засідання 18.04.2013 року не з'явилися, надавши до суду заяву в якій просить розгляд справи здійснювати за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак надав до суду заяву в якій зазначав, що просить розгляд справи здійснювати за його відсутності
Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи відсутність перешкод у розгляді справи та потреби у виклику свідків чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження. При цьому, відповідно до положень статті 41 КАС України технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №1" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Вінниці та відповідно до статей 4, 7, 8 Закон, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску в установлені строки в повному обсязі.
Відповідно до статті 1 Закону єдиний внесок - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частина 3 статті 9 Закону передбачає, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Відповідно до частини 8 статті 9 вказаного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Згідно із пунктом 7 частини 1 статті 13 Закону, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці має право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску відповідно п. 7 ст.13 Закон.
Згідно з частиною 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, яка у відповідності до абзацу 2 цієї частини є виконавчим документом і має бути оплачена платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги.
Відповідачу була надіслана вимога № Ю - 1173 від 09.01.2013 року на суму 682,04 грн.
Боржник протягом 10-ти робочих днів після отримання вимоги не сплатив зазначену у вимозі суму та не оскаржив її.
Відповідно до ч. 16 ст. 25 Закону строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Однак, з матеріалів справи вбачається, що боржник протягом 10 робочих днів після отримання вимоги не сплатила зазначену у вимозі суму боргу.
Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Вінниці в сумі 682,04 грн.
Крім того, до суду 18.04.2013 року від відповідача надійшло клопотання про визнання адміністративного позову повністю.
Таким чином, відповідно до п. 5 ст. 51 КАС України, визначено, що крім прав та обов"язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Оцінюючи визнання позову відповідачем суд виходить з наступного.
Частиною третьою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково. Згідно з частиною 4 цієї статті суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд, дослідивши матеріали справи та надані докази, дійшов висновку, що визнання позову не суперечить закону, не порушує нічиї права, свободи або інтереси.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до частини 4 статті 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області №1" (21000, м. Вінниця, вул. Островського, буд. 2, код ЄДРПОУ 08679623; р/р 2600805000045 МФО 321983 "Правекс-банк") на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (21000, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 37979905) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 682,04 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Жданкіна Наталія Володимирівна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2013 |
Оприлюднено | 23.04.2013 |
Номер документу | 30782790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні