Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 квітня 2013 р. Справа №805/3149/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10-25 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чекменьова Г.А.,
при секретарі судового засідання Токмаковій Є.А.,
з участю:
прокурора Хейфець Р.В.
представника позивача Кузнєцова А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Куйбишевського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер про стягнення грошових коштів з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку юридичних осіб у сумі 8 174,22 грн., -
В С Т А Н О В И В:
У березні 2013 року Прокурор Куйбишевського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер про стягнення грошових коштів з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку юридичних осіб у сумі 8 174,22 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що перевіркою в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів в ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька встановлено, що за відповідачем станом на 26 червня 2012 року обліковується заборгованість із земельного податку у розмірі 8 174,22 грн., яка виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань, задекларованих відповідачем в декларації із земельного податку та штрафних санкцій, визначених податковими повідомленнями-рішеннями, а також пені. Позивач зазначив, що прийняті ним заходи, направлені на погашення наявної суми боргу відповідача, не призвели до позитивних результатів, що стало підставою для звернення позивача до суду із позовом про стягнення з відповідача наявної суми боргу. Враховуючи вищезазначене, просив суд стягнути з відповідача суму заборгованості з земельного податку юридичних осіб у розмірі 8 174,22 грн.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про отримання судової повістки, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер (ЄДРПОУ 33957170) є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Донецької міської ради, що підтверджено свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 12), перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Кіровському районі м. Донецька з 19 грудня 2005 року за № 06504081, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків за формою 4-ОПП від 04 жовтня 2007 року № 205/29-014 (а.с. 8).
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Відповідно до ст. 1 Закону України „Про плату за землю" (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), податок - обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками. Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції.
Статтею 14 Закону України „Про плату за землю" передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який діяв на час виникнення спірних правовідносин), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій
30 січня 2010 року відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби податковий розрахунок земельного податку № 1970 за звітний податковий період - 2010 рік, якою визначено плату за землю у 2010 році у загальній сумі 6863,51 грн., з оплатою щомісячно починаючи з січня по листопад 2010 року у розмірі 571,96 грн., у грудні 571,95 грн. (а.с. 55).
Відповідно до підпункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Крім того, 26 червня 2012 року Державною податковою інспекцією у Куйбишевському районі Донецької області Державної податкової служби проводилася невиїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по платі за землю з 01.07.2008 року по 21.06.2011 року, за результатами якої складено акт № 1186/154133957170 від 26 червня 2012 року (а.с. 26-27).
11 липня 2012 року Державною податковою інспекцією у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби за наслідками наведеного акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002421541/10729/1015-013 від 11.07.2012 року, яким донараховано відповідачу штрафні санкції у сумі 487,31 грн. (а.с.25).
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлялося відповідачу рекомендованими листами з повідомленнями про вручення за адресою державної реєстрації підприємства, яке було отримано директором підприємства особисто 20.07.2012 року.
Відповідно до пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
За несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань податковим органом відповідачу нарахована пеня у розмірі 823,40 грн.
Як встановлено судом і підтверджується матеріалами адміністративної справи, відповідачем податкові зобов'язання з плати за землю за вказаним розрахунком та податковим повідомленням-рішенням, а також з пені, у загальному розмірі 8 174,22 грн. на день судового розгляду справи не сплачені.
Згідно підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пункту 95.1. статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
09 вересня 2008 року податковою інспекцією сформована податкова вимога № 1/278, яка отримана керівником товариства 06 жовтня 2008 року, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 22).
06 листопада 2008 року податковою інспекцією сформовано другу податкову вимогу № 2/415, яка отримана керівником товариства 25 квітня 2009 року, про що свідчить підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 21).
Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними передбачався підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Аналогічні підстави визнання податкових вимог відкликаними передбачені статтею 60 Податкового кодексу України.
Отже, законодавчими нормами (як Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що діяв до 01 січня 2011 року, так і Податковим кодексом України, чинного з 01 січня 2011 року) прямо встановлені підстави визнання податкових вимог відкликаними, тобто такими, що не підлягають виконанню.
Податкові вимоги направлені відповідачу в 2008 році, з цього періоду відповідач мав несплачену податкову заборгованість, у зв'язку з чим податкові вимоги не втратили своєї юридичної сили.
Відповідачем зазначене не спростовано, документальних обґрунтувань на підтвердження того, що наведені податкові вимоги вважаються відкликаними, не надано.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищезазначене, адміністративний позов прокурора Куйбишевського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер про стягнення грошових коштів з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку юридичних осіб у сумі 8 174,22 грн. є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7-12, 69-72, 87-98, 122-163, 183-3, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов прокурора Куйбишевського району м. Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер про стягнення грошових коштів з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку юридичних осіб у сумі 8 174,22 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути кошти Товариства з обмеженою відповідальністю Група компаній Канцлер (код ЄДРПОУ 33957170) з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують такого платника податків в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку юридичних осіб у загальному розмірі 8 174,22 грн. (6 863,51 грн. - заборгованість з земельного податку з юридичних осіб, 487,31 грн. - штрафні санкції, 823,40 грн. - пеня.) на розрахунковий рахунок 33246811700008, банк отримувача: ГУДК у Донецькій області, МФО 834016, код платежу: 13050100, отримувач: УДК у Куйбишевському районі м. Донецька, ЄДРПОУ 38034041.
Вступна та резолютивна частина постанови складена у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 15 квітня 2013 року. Постанова у повному обсязі виготовлена 19 квітня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до адміністративного суду апеляційної інстанції через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Чекменьов Г.А.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2013 |
Оприлюднено | 24.04.2013 |
Номер документу | 30811616 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чекменьов Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні