Рішення
від 19.04.2013 по справі 901/80/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

19.04.2013 Справа № 901/80/13-г За позовом Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер

до відповідача Приватного підприємства Ельзара

про заборону використання торгового знаку та спонукання до виконання певних дій

Суддя Медведчук О.Л.

Представники:

від позивача - Дряхлов Є.О., довіреність №38 від 07.02.2013, представник

від відповідача - не з'явився

СУТЬ СПОРУ: Спільне українсько-німецьке товариство з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Приватного підприємства Ельзара про заборону незаконного використання знаку для товарів і послуг ТНК та зобов'язання демонтувати вивіски, логотипи та обладнання з позначенням торгового знаку ТНК на автозаправній станції, що знаходиться за адресою: АР Крим, Судакський район, с. Грушівка, вул. Шосейна, 13.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неправомірно, тобто без згоди особи, яка повноважна надати право на використання знаку для товарів і послуг, використовує знак для товарів і послуг ТНК шляхом його розміщення на вивісках, стелах та іншому обладнанні автозаправної станції. Вимога про демонтування вивіски, логотипу та обладнання з позначенням торгового знаку ТНК на автозаправній станції ґрунтується на положеннях ч. 3 п. 2 ст. 20 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг .

В процесі розгляду справи, ухвалою суду від 14.02.13 була призначена судова експертиза з питань інтелектуальної власності, у зв'язку з чим, провадження у справі було зупинено.

08.04.2013 до суду надійшов висновок експерта за результатами проведення експертизи об'єктів інтелектуальної власності №877 від 03.04.2013, у зв'язку з чим, ухвалою суду від 09.04.2013 провадження по справі було поновлено.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, посилаючись, в тому числі, на висновок судової експертизи та просить віднести на відповідача судові витрати, в тому числі за проведення експертизи, які були сплачені позивачем 19.03.2013 платіжним дорученням №1374 у розмірі 12 000,00 грн.

Відповідач явку свого представника у судове засідання жодного разу не забезпечив, витребуваних судом документів не надав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що матеріали справи у достатній мірі характеризують правовідносини сторін, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, вважає за можливе розглянути справу в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за матеріалами, наявними у справі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд

ВСТАНОВИВ:

Відкрите акціонерне товариство ТНК-ВР Холдінг є власником свідоцтва на знак для товарів і послуг №19697 від 15.05.2001 яким зареєстровано торговий знак ТНК .

18.11.2006 між ВАТ ТНК-ВР Холдінг (ліцензіар) та Спільним українсько-німецьким товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями Кершер (ліцензіат) укладено ліцензійний договір №ТВН-1157/06, згідно умов якого ліцензіар надав ліцензіату право на використання торгового знаку ТНК на території України з правом надання подальших субліцензій.

Листом вих. №018-018/1451и-ТХ від 13.03.2007 ВАТ ТНК-ВР Холдінг , як власник торгового знаку ТНК , надав позивачу згоду на пред'явлення вимог до будь-яких юридичних осіб та громадян на території України про поновлення порушених прав власника торгівельних марок, що належать ВАТ ТНК-ВР Холдінг , в судових органах України.

Представниками Спільного українського-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер був виявлений факт неправомірного використання торгового знаку ТНК , тобто без згоди власника або уповноваженої ним особи, на автозаправній станції, що належить відповідачу та знаходиться за адресою: АР Крим, Судакський район, с. Грушівка, вул. Шосейна, 13.

Отже, позивач є особою, що має право на використання знаку ТНК та виключене право забороняти іншим особам використовувати знак без його згоди.

Відповідно до ч. 4 ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг , використанням знака визнається: нанесення його на будь-який товар, для якого знак зареєстровано, упаковку, в якій міститься такий товар, вивіску, пов'язану з ним, етикетку, нашивку, бирку чи інший прикріплений до товару предмет, зберігання такого товару із зазначеним нанесенням знака з метою пропонування для продажу, пропонування його для продажу, продаж, імпорт (ввезення) та експорт (вивезення); застосування його під час пропонування та надання будь-якої послуги, для якої знак зареєстровано; застосування його в діловій документації чи в рекламі та в мережі Інтернет. Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака.

Використання відповідачем торгового знаку ТНК здійснено шляхом його графічного відображення на вивісці, стелах та іншому обладнанні автозаправної станції, про що свідчать візуальне зображення автозаправних станцій, здійснене за допомогою цифрової фото-техніки та друкувального обладнання.

Належність автозаправної станції Приватному підприємству Ельзара підтверджується наявним в матеріалах справи фіскальним чеком про продаж бензину ФН0116001197 від 27.09.2012.

Згідно висновку Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності при Національній академії правових наук України №788 від 03.04.2013, позначення ТНК , що використане Приватним підприємством Ельзара при зовнішньому оформлені АЗС є тотожним із знаком для товарів і послуг ТНК за свідоцтвом України №19697 від 15.05.2001.

Згідно ст. 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, а стаття 16 Цивільного кодексу України передбачає право кожної особи на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового чи майнового права і інтересу. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

Іншим способом і є право власника, або особи, яка придбала ліцензію, вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати.

Частиною 5 ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг , свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим законом: зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

Згідно п. 2 ст. 20, на вимогу власника свідоцтва таке порушення повинно бути припинено, а порушник зобов'язаний відшкодувати власнику свідоцтва заподіяні збитки. Власник свідоцтва може також вимагати усунення з товару, його упаковки незаконно використаного знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати, або знищення виготовлених зображень знака або позначення, схожого з ним настільки, що їх можна сплутати. Вимагати поновлення порушених прав власника свідоцтва може за його згодою також особа, яка придбала ліцензію.

На підставі викладено суд дійшов висновку, що Приватним підприємством Ельзара неправомірно використовується товарний знак ТНК , що завдає суттєвої шкоди правам та інтересам спільного українського-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер як особі, що має право на використання торгового знаку ТНК на території України з правом надання подальших субліцензій.

Оцінюючи подані учасниками судового процесу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд задовольняє позов Спільного українсько-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер про заборону незаконного використання знаку для товарів і послуг ТНК та зобов'язання демонтувати вивіски, логотипи та обладнання з позначенням торгового знаку ТНК на автозаправній станції, що знаходиться за адресою: АР Крим, Судакський район, с. Грушівка, вул. Шосейна, 13.

Понесені позивачем судові витрати з оплати судового збору в розмірі 1 073,00 грн. та витрати за проведення судової експертизи в розмірі 12 000,00 грн. судом покладаються на відповідача у відповідності зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення, повне рішення складено 22.04.2013.

Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Заборонити Приватному підприємству Ельзара (вул. Октябрьська, 117, м. Старий Крим, Кіровський район, АР Крим, 97345; ідентифікаційний код 30123249) використовувати знак для товарів і послуг ТНК .

3. Зобов'язати Приватне підприємство Ельзара (вул. Октябрьська, 117, м. Старий Крим, Кіровський район, АР Крим, 97345; ідентифікаційний код 30123249) демонтувати вивіски, логотипи та обладнання з позначенням торгового знаку ТНК на автозаправній станції, що знаходиться за адресою: АР Крим, Судакський район, с. Грушівка, вул. Шосейна, 13.

4. Стягнути з Приватного підприємства Ельзара (вул. Октябрьська, 117, м. Старий Крим, Кіровський район, АР Крим, 97345; ідентифікаційний код 30123249) на користь Спільного українського-німецького товариства з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією Кершер (вул. Солом'янська, 11, м. Київ, 01000; ідентифікаційний код 25196004) 1073,00 грн. судового збору та 12000,00 грн. витрат за проведення судової експертизи.

5. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Суддя О.Л. Медведчук

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення19.04.2013
Оприлюднено23.04.2013
Номер документу30812732
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/80/13-г

Рішення від 19.04.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

О.Л. Медведчук

Ухвала від 14.02.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

О.Л. Медведчук

Ухвала від 04.01.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

О.Л. Медведчук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні