Рішення
від 18.04.2013 по справі 921/354/13-г/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"18" квітня 2013 р.Справа № 921/354/13-г/18

Господарський суд Тернопільської області у складі судді Охотницької Н.В.

Розглянув справу:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатська енергозберігаюча компанія", вул. В.Симоненка, 23/201, м. Івано-Франківськ

до відповідача Відділу освіти Підволочиської районної державної адміністрації, вул. Шептицького, 4, смт. Підволочиськ Підволочиського району Тернопільської області

про cтягнення 95 998,06 грн. заборгованості за виконані підрядні роботи згідно договору №16 від 18.06.2012 р.

За участю представників сторін:

Позивач: Басюк О.Л., довіреність б/н від 01.09.2012 р..

Відповідача: Витвицька І.О., довіреність №01/163 від 17.04.2013 р.

В судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81-1 Господарського процесуального кодексу України. Технічна фіксація судового процесу не здійснюється.

Суть справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Прикарпатська енергозберігаюча компанія" звернулось до господарського суду Тернопільської області з позовом до відповідача - Відділу освіти Підволочиської районної державної адміністрації про стягнення 95 998,06 грн. заборгованості за виконані підрядні роботи згідно договору №16 від 18.06.2012 р.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе договірні зобов'язання з оплати наданих позивачем робіт - гідрохімічного очищення системи опалення будівель Скалатської ЗОШ, що виникли у нього на підставі договору №16 від 18.06.2012 р., внаслідок чого допустив заборгованість в розмірі 95 998,06 грн.

Ухвалою господарського суду від 04.04.2013 р. порушено провадження у даній справі та її розгляд призначено на 18.04.2013 р.

У судове засідання 18.04.2013 р. представник позивача прибув, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просить суд позов задоволити.

У судове засідання 18.04.2013 р. представник відповідача також прибув та надав суду відзив на позов, згідно яким відповідач позовні вимоги визнає в повному обсязі, втім у зв'язку із недостатністю фінансування з боку районного бюджету на господарські витрати відповідач не має змоги сплатити стягувану з нього суму заборгованості.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши подані сторонами докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.

Згідно ст. 1 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності. Майново - господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько - договірними зобов'язаннями (ч. 1 ст. 179 Господарського кодексу України).

18.06.2012 р. між товариством з обмеженою відповідальністю "Прикарпатська енергозберігаюча компанія", надалі підрядник, та Відділом освіти Підволочиської районної державної адміністрації, надалі замовник, укладений договір №16, за яким підрядник зобов'язується виконати за завданням замовника наступні види робіт - гідрохімічне очищення системи опалення будівель Скалатської ЗОШ, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити зазначені роботи згідно актів виконаних робіт (п.п. 1.1., 1.2. договору).

Ціна договору складає 95 998,06 грн., в т.ч. ПДВ - 20% 15 999,67 грн. (п. 2.1. договору).

Згідно встановлених сторонами умов оплати в розділі третьому договору, розрахунок проводиться по факту виконаних робіт по затверджених актах форми №КБ-2в, КБ-3 з врахуванням діючих коефіцієнтів на кожен вид робіт. Кінцевий розрахунок проводиться замовником не пізніше грудня 2012 року після повного виконання робіт, включаючи усунення виявлених в процесі недоліків.

Згідно п. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

З змісту вищенаведеного слідує, що між позивачем і відповідачем у справі виникли зобов'язання з договору підряду, за яким у відповідності ст. 837 Цивільного кодексу України одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Згідно ст.ст. 843, 846 Цивільного кодексу України у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення, а також строки виконання роботи або її окремих етапів.

Якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково (ст. 854 Цивільного кодексу України).

У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Згідно ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

На виконання позивачем умов договору ним виконані наступні види робіт:

- гідрохімічне очищення системи опалення корпусу №1 ЗОШ І-ІІІ ступенів в м. Скалат, Тернопільської області, що підтверджується складеними та підписаними актом приймання виконаних підрядних робіт за червень 2012 р. форми № КБ-2в та довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми № КБ-3 від 27.06.2012 р. на суму 31 709,42 грн. та кошторисною документацією;

- гідрохімічне очищення системи опалення корпусу №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів в м. Скалат, Тернопільської області, що підтверджується складеними та підписаними актом приймання виконаних підрядних робіт за червень форми № КБ-2в та довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми № КБ-3 від 29.06.2012 р. на суму 27 694,78 грн. та кошторисною документацією;

- гідрохімічне очищення системи опалення корпусу №3 та автошколи ЗОШ І-ІІІ ступенів в м. Скалат, Тернопільської області, що підтверджується складеними та підписаними актом приймання виконаних підрядних робіт за липень 2012 року форми № КБ-2в та довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми № КБ-3 від 02.07.2012 р. на суму 22 975,85 грн. та кошторисною документацією;

- гідрохімічне очищення системи опалення приміщення спортзалу та їдальні ЗОШ І-ІІІ ступенів в м. Скалат, Тернопільської області, що підтверджується складеними та підписаними актом приймання виконаних підрядних робіт за липень 2012 року форми № КБ-2в та довідкою про вартість виконаних підрядних робіт форми № КБ-3 від 05.07.2012 р. на суму 13 618,01 грн. та кошторисною документацією.

Оплата за наведені вище виконані підрядні роботи відповідачем не проведена, що ним підтверджується у поданому суду відзиві на позов.

Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, у встановлений строк (термін) його виконання та вимог цього кодексу, інших активів цивільного законодавства, одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.

Відповідно до ч. 5 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право визнати позов повністю або частково.

Відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем і умови мирової угоди сторін викладаються в адресованих господарському суду письмових заявах, що долучаються до справи. Ці заяви підписуються відповідно позивачем, відповідачем чи обома сторонами.

У разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб (ч.ч. 1, 5 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно вимог ст. ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

При таких обставинах справи, позовні вимоги підлягають до задоволення як такі, що підтверджені матеріалами справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та визнані відповідачем.

У відповідності до вимог ст. ст. 44 - 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 2, 4, 12, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Відділу освіти Підволочиської районної державної адміністрації (вул. Шептицького, 4, смт. Підволочиськ Підволочиського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 02146021) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатська енергозберігаюча компанія" (вул. В.Симоненка, 23/201, м. Івано-Франківськ, ідентифікаційний код 36997572):

- 95 998 (дев'яносто п'ять тисяч дев'ятсот дев'яносто вісім) грн. 06 коп. боргу;

- 1 920 (одну тисячу дев'ятсот двадцять) грн. судового збору.

3. Наказ видати стягувачеві після набрання судовим рішенням законної сили.

Сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили протягом десяти днів з дня його підписання "22" квітня 2013 року через місцевий господарський суд.

Суддя Н.В. Охотницька

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення18.04.2013
Оприлюднено23.04.2013
Номер документу30822143
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/354/13-г/18

null від 07.05.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В.

Рішення від 18.04.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В.

Ухвала від 04.04.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Охотницька Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні