КУЙБИШЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 0813/441/2012
Провадження №2/319/88/2013
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2013 року смт Куйбишеве
Куйбишевський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Скляра С.Ю.,
при секретарі судового засідання Романько О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Куйбишевського районного суду Запорізької області цивільну справу за позовом комунального закладу Бердянська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Запорізької обласної ради (далі - КЗ Бердянська ЗОШІ ) до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів на утримання неповнолітньої дитини (аліментів), -
В С Т А Н О В И В :
28 березня 2013 року КЗ Бердянська ЗОШІ в особі директора ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 з вимогою про стягнення грошових коштів (аліментів) на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який є сином відповідача. У позові зазначено, що відповідно до рішення Куйбишевського районного суду Запорізької області від 17 січня 2013 року відповідача ОСОБА_1 було позбавлено батьківських прав відносно сина, який з 20 березня 2013 року перебуває в КЗ Бердянська ЗОШІ та знаходиться на повному державному забезпеченні. Оскільки ОСОБА_1 у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання свого сина, директор навчального закладу в інтересах неповнолітньої дитини, як піклувальник, змушений був звернутись до суду з вищевказаним позовом, прохав стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі ? частки заробітку (доходу) відповідача.
Представник позивача у відповідній письмовій заяві, поданій до суду, вказав про те, що КЗ Бердянська ЗОШІ підтримує заявлені вимоги (а.с.22).
Відповідач ОСОБА_1 письмово повідомила судові про те, що вона позов визнає, зазначені у ньому обставини не оспорює (а.с.24).
Згідно з ч.4 ст.174 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У судове засідання сторони не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені (а.с.21,23). Зазначені особи до суду подали заяви з проханням слухати справу без їх участі (а.с.22,24).
Виходячи з наведеного, а також положень ч.2 ст.158 ЦПК України, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні судового засідання за відсутності осіб, які повинні брати участь у справі.
У відповідності до вимог ч.2 ст.197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось через неявку у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Суд, з'ясувавши позиції сторін у справі, дослідивши наявні в матеріалах справи дані та докази, надавши їм оцінку, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до положень статті 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 11 ЦПК України встановлено, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_3 народився 17 квітня 2003 року. Відповідач ОСОБА_1 є матір'ю неповнолітньої дитини. Батько дитини в свідоцтві про народження записаний за вказівкою матері (а.с.7,8,25).
Рішенням Куйбишевського районного суду Запорізької області від 17 січня 2013 року ОСОБА_1 позбавлена батьківських прав відносно неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_4 (а.с.3-6).
З 20 березня 2013 року ОСОБА_3 перебуває в КЗ Бердянська ЗОШІ та знаходиться на повному державному забезпеченні, має задовільний стан здоров'я (а.с.2).
Згідно ст.245 Сімейного кодексу України (далі - СК України) якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі, функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.
З початку перебування неповнолітнього ОСОБА_3 в КЗ Бердянська ЗОШІ відповідач ОСОБА_1 у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на його утримання свого сина. При цьому, відповідач має на утриманні іншу неповнолітню дитину, має задовільний стан здоров'я, є не працевлаштованою особою, джерелом доходів є заробітки від ведення домашнього господарства.
Встановлені обставини у справі сторони визнали, їх не оспорювали, а тому згідно з ч.1 ст.61 ЦПК України ці обставини не підлягають доказуванню.
Відповідно до ст.51 Конституції України та ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.
Згідно з ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд враховує (стаття 182 СК України):
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до частин першої і другої статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно з ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, начального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах, що передбачено ч.2 ст.193 СК України.
Беручи до уваги те, що відповідач ОСОБА_1 не бере участі в утриманні своєї неповнолітньої дитини, яка влаштована до КЗ Бердянська ЗОШІ , в той час як закон покладає на відповідача обов'язок щодо утримання дитини, суд прийшов до висновку про задоволення позову.
Визнання відповідачем пред'явленого до нього позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Оскільки позивача при пред'явленні до суду позову звільнено від оплати судових витрат, а рішення ухвалено на його користь, суд, у відповідності до вимог, передбачених ст.88 ЦПК України, має підстави для стягнення з відповідача ОСОБА_1 в дохід держави судових витрат в сумі 229 грн. 40 коп..
Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
На підставі викладеного, керуючись ст.51 Конституції України, стст.180-183,193 СК України, стст.10,11,60,88,209,212-215,224-226, п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов комунального закладу Бердянська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Запорізької обласної ради, - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка м.Маріуполь Донецької області, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3) аліменти на користь комунального закладу Бердянська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Запорізької обласної ради (адреса: 71114 Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Степанянця, 13, код ЄДРПОУ 20510312) на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? (однієї четвертої) частки її заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30 (тридцять) відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 28 березня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 229 (двохсот двадцяти дев'яти) гривень 40 (сорока) копійок (отримувач коштів: Державний бюджет Куйбишевського району Запорізької області; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37892243; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Запорізькій області; код банку отримувача (МФО) 813015; рахунок отримувача №31217206700152; код класифікації доходів бюджету 22030001).
Рішення допускається до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Рішення суду відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції - Куйбишевський районний суд Запорізької області шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: С.Ю.Скляр
Суд | Куйбишевський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2013 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 30824856 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Куйбишевський районний суд Запорізької області
Скляр С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні