ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2013 року № 813/1045/13-а
о 11 год., 20 хв. м. Львів Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» про припинення юридичної особи
Державна податкова інспекція у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що у Єдиний державний реєстр внесено запис щодо відсутності відповідача за юридичною адресою.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Ухвалою суду від 11.02.2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Відповідач в зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
На адресу суду повернувся направлений відповідачу за адресою вказаною у позовній заяві поштовий конверт по причині закінчення терміну зберігання. Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
01.04.2009 року відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби за № 29010, що підтверджується довідкою ДПІ у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про взяття на облік платника податків від 22.11.2012 року.
30.03.2012 року державним реєстратором внесено у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про відсутність юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» за вказаним її місцезнаходженням (вул. Левицького, буд. 17, офіс 2, м. Львів), що підтверджується копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 19.11.2012 року.
Згідно довідки ДПІ у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби № 17889/10/20-30 від 26.11.2012 року, станом на 23.11.2012 року відповідач заборгованості перед бюджетом по податках та платежах немає.
17.12.2012 року начальником ДПІ у Личаківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби винесено розпорядження № 36 про звернення до суду щодо припинення юридичної особи.
Листом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова № 12938/04-34 від 31.10.2012 року підтверджується, що заборгованість відповідача згідно картки особового рахунку станом на 30.10.2012 року відсутня.
Листом Личаківської районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 614 від 31.10.2012 року підтверджується, що заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків до Фонду відсутня.
Листом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові № 4716/05 від 30.10.2012 року підтверджується, що відповідач у відділенні Фонду на обліку не перебуває.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 року із змінами та доповненнями, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом; у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно п. 67.2. ст. 67 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи, зокрема, місцезнаходження юридичної особи.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 38 цього ж Закону, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Згідно ч. 5 ст. 38 цього ж Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Позивач подав клопотання у якому запропонував суду призначити ліквідаційну комісію Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» з числа її засновника: ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
Вказане клопотання є підставним та підлягає задоволенню.
Таким чином, відповідачем, відповідно до закону, не повідомлено податковий орган про зміну місцезнаходження юридичної особи, що підтверджується вищевказаними доказами, відтак суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» (ЄДРПОУ 36460323, АДРЕСА_1).
3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» виконати постанову негайно.
4. Державному реєстратору, у відповідності до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», направити копію постанови суду.
5. Призначити ліквідаційну комісію щодо припинення Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Асістанс» з числа його засновника:
- ОСОБА_4 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1),
встановити строк і порядок її роботи згідно розділу IV Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 23.04.2013 року.
Суддя Гавдик З.В.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2013 |
Оприлюднено | 24.04.2013 |
Номер документу | 30862584 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гавдик Зіновій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні