Рішення
від 19.04.2013 по справі 404/1197/13- ц
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/1197/13- ц

Номер провадження 2/404/1005/13

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 квітня 2013 року Кіровський районний суд м. Кіровограда

в складі : головуючого судді- Бершадської О.В.

при секретарі- Вітохіній Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді про встановлення факту нещасного випадку на виробництві,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач у лютому 2013 року звернулась в суд із позовом до Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді, яким, після уточнення вимог, просить встановити, що 4 листопада 2010 року на приватному підприємстві " Кіровоградгідросільмаш" з нею стався нещасний випадок. На обгрунтування вимог вказала, що згідно наказу №76 від 19.09.2008 року з 25.09.2008 року працювала на посаді штампувальника ремонтної майстерні в приватному підприємстві " Кіровоградгідросільмаш". 04 листопада 2010 року, близько 15 год. 10 хв., під час виконання нею трудових обов"язків на даному підприємстві стався нещасний випадок, в результаті якого отримала виробничу травму рук. Після отримання травми її було доставлено до травмпункту КЗ "Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги", де отримала медичну допомогу з приводу закритого перелому лівої руки та розриву зв"язок правої руки. ПП " Кіровоградгідросільмаш" відмовилось в добровільному порядку проводити розслідування нещасного випадку. Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 13 квітня 2012 року, залишеним в силі ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 27.06.2012 року, було частково задоволено її позовну заяву та зобов"язано приватне підприємство "Кіровоградгідросільмаш" провести розслідування нещасного випадку на виробництві, який відбувся з нею,ОСОБА_1, 04 листопада 2010 року при виконанні нею трудових обов"язків на території приватного підприєства " Кіровоградгідросільмаш". ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, підприємство в якому вона працювала та отримала виробничу травму ліквідовано. 24.12.2012 року звернулась з письмовими заявами до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України з проханням допомогти у вирішенні питання щодо проведення розслідування нещасного випадку, для подальшого отримання страхового відшкодування в зв"язку з нещасним випадком на виробництві. На що , 04.01.2013 року отримала письмову відповідь від територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, в якій повідомлялось, що в зв"язку з відсутністю у них рішення суду про встановлення факту нещасного випадку немає підстав для призначення розслідування даного нещасного випадку. Через травму, яку вона отримала

04.11.2010 року, під час виконання трудових обов"язків, не може забезпечувати себе коштами та заробляти собі на життя, оскільки дуже болять руки. Представник позивача в судовому засіданні вимоги підтримала , просила задовольнити.

Відповідач- Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області, його представник в суді 28.03.2013 року позов не визнала, вказала на його безпідставність та необґрунтованість.

В судове засідання 19.04.2013 року відповідач та його представник не з»явились, про день та час розгляду справи повідомлялись, заяв на відкладення з поважних причин не подали (а.с. 37).

В судовому засіданні відповідач- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді, його представник позовні вимоги не визнала, просила у їх задоволенні відмовити. Вказала, що розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань ведеться відповідно до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011р. №1232. ОСОБА_2 зі ст. 22 Закону N 2694-ХІІ роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням із всеукраїнськими об'єднаннями профспілок. За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів із моменту закінчення розслідування. У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якого є обов'язковим для роботодавця (частини 3, 4 ст. 22 Закону N 2694-ХІІ; п. 38 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 p. N 1112; з 1 січня 2012 р. діє постанова Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 p. N 1232 "Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві" (Постанова N 1232)).Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку. Відповідно до п. 23 Порядку «У разі реорганізації підприємства, на якому стався такий нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а у разі ліквідації підприємства встановлення факту настання нещасного випадку розглядається у судовому порядку. Якщо факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду, розслідування організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку та утворює комісію у складі не менш як чотири особи. До складу комісії входять представник територіального органу Держгірпромнагляду (голова комісії) за місцем настання нещасного випадку та представники Фонду і місцевої держадміністрації за місцем настання нещасного випадку та первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий, або представник територіального профоб 'єднання за місцем настання нещасного випадку, якщо потерпілий не є членом профспілки». Таким чином, позовні вимоги позивача до відділення Фонду, вважають безпідставними та необгрунтованими .

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст.11, 60 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до ЦПК, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. При цьому кожна сторона зобов"язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

При винесення рішення відповідно до ст. 212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об"єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достовірність і взаємний зв"язок доказів у їх сукупності.

Судом встановлено, що згідно копії трудової книжки БТ-1 №7710785, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 25.09.2008 року прийнята штампувальником реммайстерні до ПП " Кіровоградгідросільмаш", на підставі наказу №76 від 19.09.2008 року (а.с.24).

Відповідно дубліката довідки КЗ " Кіровоградської міської лікарні швидкої медичної допомоги" травмпункт, 04.11.2010 року в травмпункті ОСОБА_1 надано медичну допомогу о 15:40 год. ДЗ: з/перелом головки лівої променевої к-ки без зміщ-ня. Надрив зв"язок правого ліктьового суглобу. Зроблено: огляд, Ro-грама, гіпсова іммобілізація н 3-4 т. Видано листок непрацездатності з 04.11- по 08.11.10 (а.с.5).

У відповідності до листків непрацездатності серія АВЦ №211802, серія АВЦ №211803, виданих ОСОБА_1, місце роботи ПП УДТА, режим: амбулаторно; звільнена від роботи з 11.01.2011 року по 18.01.2011 року, з 19.01.2011 року по 25.01.2011 року, з 26.01.2011 року по 31.01.2011 року, з 01.02.2011 року по 04.02.2011 року. ОСОБА_2 епікризу №93935 ОСОБА_1 знаходилась на стаціонарному лікуванні в НВ №1 КЗ "ЦМЛ м. Кіровограда" з 18.07 по 02.08.2011 року діагнозом: посттравматична полінейропатія верхніх кінцівок з ураженням променевого нерву зліва, серединного нерву справа, у вигляді помірних рухових порушень, чутливих порушень, легкий периферичний парез верхніх кінцівок, порушення функцій верхніх кінцівок, цукровий діабет ІІ ст., серед. ст. важкості, діабетична полінейропатія верхніх та нижніх кінцівок, сенсорна форма, ангіопатія сітківок (а.с. 23, 25 ).

На підставі ст.22 Закону України " Про охорону праці " №2694-ХІІ від 14.10.1992 року, роботодавець повинен організувати розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими обєднаннями профспілок. У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця. Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку.

Відповідно до ст. 171 КЗпП України, власник або уповноважений ним орган повинен проводити розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві відповідно до порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 13 квітня 2012 року, залишеним без змін ухвалою колегії суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області від 27.06.2012 року, позов ОСОБА_1 до приватного підприємства "Кіровоградгідросільмаш", треті особи які не заявляють самостійних вимог на предмет спору приватне підприємство "Укрдизпалапаратура", відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді, територіальне управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничного нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області про встановлення факту нещасного випадку на виробництві та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Зобов"язано приватне підприємство "Кіровоградгідросільмаш" провести розслідування нещасного випадку на виробництві, який відбувся з ОСОБА_1, 04 листопада 2010 року при виконанні нею трудових обов"язків на території приватного підприєства " Кіровоградсільмаш". В решті задоволення позову ОСОБА_1 Іванівні- відмовлено. Стягнуто з приватного підприємства " Кіровоградсільмаш" на користь держави 107 грн. 30 коп. судового збору (а.с.8-10, 11).

Відповідно до ч. 3 ст. 61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Вказаними рішеннями було встановлено, що на підставі письмових доказів та пояснень свідків, тобто на підставі належних і допустимих доказів, суд прийшов до висновку, що 04.11.2010 року ОСОБА_1 близько 15 год.10 хв. під час роботи штампувальником в цеху ПП «"Кіровоградгідросільмаш» отримала травму рук .

ОСОБА_2 вимог положення п. 23 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів

України від 30.11.2011 р. № 1232, яким безпосередньо регулюються спірні правовідносини, передбачено, що у разі реорганізації підприємства, на якому стався такий нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а у разі ліквідації підприємства встановлення факту настання нещасного випадку розглядається у судовому порядку. Якщо факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду, розслідування організовує територіальний орган Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку та утворює комісію у складі не менш як чотири особи. До складу комісії входять представник територіального органу Держгірпромнагляду (голова комісії) за місцем настання нещасного випадку та представники Фонду і місцевої держадміністрації за місцем настання нещасного випадку та первинної організації профспілки, членом якої є потерпілий, або представник територіального профоб'єднання за місцем настання нещасного випадку, якщо потерпілий не є членом профспілки.

Як вбачається із наданого начальником Головного управління статистики у Кіровоградській області від 14.12.2012 року за №04.3-9864 витягу з ЄДРПОУ, станом на 14 грудня 2012 року вилучено приватне підприємство " Кіровоградгідросільмаш" ( ідентифікаційний код-33372397; правовий статус суб"єкта- юридична особа; місцезнаходження- 25014, м. Кіровоград, Кіровський р-н, вул. Аерофлотська, буд. 17). Дані про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи: місце проведення державної реєстрації припинення- Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради. Дата державної реєстрації припинення- 07.12.2012; №14441110008000698 (а.с.28).

Крім цього, Управлінням виконавчої дирекції фонду у Кіровоградській області 29.12.2012 року за №04/09-1561 та Територіальним управлінням державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Кіровоградській області 04.01.2013 року за №Б-46/16 на звернення ОСОБА_1 надано відповіді, якими відмовлено їй у призначенні розслідування нещасного випадку, оскільки на даний час відсутнє рішення суду про встановлення факту нещасного випадку (а.с.6,7).

Таким чином, виходячи з викладеного та оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обВ»єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суд приходить до висновку про необхідність часткового задоволення вимог щодо встановлення, що 04 листопада 2010 року на приватному підприємстві В«КіровоградгідросільмашВ» з ОСОБА_1 стався нещасний випадок. Належний відповідач в справі є Територіальне управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області , тому у задоволенні ж вимог до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді, суд вважає за необхідне, відмовити, оскільки в цій частині вимоги позивача до них є безпідставними.

В порядку ст. 88 ЦПК України стягнути з Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області ( ЄДРПОУ-37918470) на користь держави судовий збір в розмірі -114,70 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. № 1232, ст.22 Закону України " Про охорону праці " №2694-ХІІ від 14.10.1992 року, ст. ст.10, 11, 60, 61, 88, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити частково.

Встановити, що 04 листопада 2010 року на приватному підприємстві В«КіровоградсільмашВ» з ОСОБА_1 стався нещасний випадок.

Стягнути з Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової політики України в Кіровоградській області ( ЄДРПОУ-37918470) на користь держави судовий збір в розмірі -114,70 грн.

У задоволенні вимог до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Кіровоградської області, через суд першої інстанції.

Суддя Кіровського О. В. Бершадська

районного суду

м.Кіровограда

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення19.04.2013
Оприлюднено23.01.2014
Номер документу30994499
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —404/1197/13- ц

Ухвала від 23.05.2013

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Рішення від 19.04.2013

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Рішення від 19.04.2013

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Ухвала від 12.02.2013

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні