Постанова
від 26.04.2013 по справі 641/4143/13-к
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районий суд м.Харкова

Номер провадження №1-кс/641/348/2013 Справа №641/4143/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2013 року Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова

ОСОБА_1

при секретарі Рижко Т.В.

за участі слідчого Гузенко І.О.

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_2, погодженого з прокурором прокуратури Комінтернівського району м. Харкова про надання тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42013220030000016 від 26.02.2013, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

До суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_2, погодженого з прокурором прокуратури Комінтернівського району м. Харкова про надання тимчасового доступу до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42013220030000016 від 26.02.2013, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175 КК України, а саме надання тимчасового доступу до документів, які перебувають в ГК «АМО» ЄДРПОУ 36627756, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 32, а саме до касової книги ГК «АМО», книги по нарахуванню заробітної плати працівникам ГК «АМО», звітності касира (прибуткових та видаткових касових ордерів, відомостей по виплаті заробітної плати) за період з серпня 2012 року по квітень 2013 року та можливість їх вилучення.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що з вересня 2012 року керівництвом ГК «АМО» співробітникам не виплачується заробітна плата.

За даним фактом 04.03.2013 року розпочато розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.175 КК України, відомості про яке було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013220030000016.

Допитана в якості свідка ОСОБА_3, пояснила, що на посаді бухгалтера ГК «АМО» вона працює з вересня 2012 року. ГК «АМО» розташоване за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 32. Юридична адреса ОК ГК «АМО»: АДРЕСА_1. В ГК «АМО» існує заборгованість із виплати заробітної плати. Оплата членських внесків здійснюється готівкою в касу ОК ГК «АМО», про що вона виписує прибутковий касовий ордер, а квитанцію видає платнику. Про заборгованість по виплаті охоронці та голова нагадують членам кооперативу. Податки оплачуються готівкою через касу банку. В ОК ГК «АМО» існує розрахунковий рахунок в банку «ГРАНТ», яким кооператив користується дуже рідко.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 пояснив, що він працює на посаді головного державного інспектора з питань праці в Територіальній державній інспекції з питань праці у Харківській області. В січні 2013 року ним була проведена перевірка додержання вимог законодавства про працю стосовно питань виплати заробітної плати, в ході якої останнім були зафіксовані порушення законодавства про працю, а саме: 1). ч. 1 та ч. 2 ст. 115 КЗпП України, ч. 1 ст. 24 ЗУ «Про оплату праці» - питання виплати заробітної плати працівникам підприємства не відповідає вимогам вищезазначених статей. Заробітна плата за вересень 2012 року не була виплачена на момент перевірки в повному обсязі. Заробітна плата за жовтень 2012 року не була виплачена на момент перевірки в повному обсязі. Заробітна плата за листопад 2012 року не була виплачена на момент перевірки в повному обсязі; 2). ч. 5 ст. 97 КЗпП України та ч. 3 ст. 15 ЗУ «Про оплату праці» - оплата праці здійснюється не в першочерговому порядку; 3). ч. 1 ст. 116 КЗпП - виплата всіх сум, що належить працівнику при звільненні проводиться не в день звільнення.

З метою забезпечення повного та неупередженого розслідування виникла необхідність у призначенні судово-економічної експертизи з метою здобуття фактичних даних, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Для проведення такої експертизи у розпорядження експерта органом досудового розслідування необхідне надання відповідних документів (даних), що можуть бути використані експертом та на підставі яких може ґрунтуватись його висновок. Серед таких даних, необхідних для призначення та повноцінного проведення експертизи, є бухгалтерські документи, а саме: касова книга ГК «АМО», книга по нарахуванню заробітної плати працівникам ГК «АМО», звітності касира (а саме прибуткові та видаткові касові ордера, відомості по виплаті заробітної плати) за період з серпня 2012 року по квітень 2013 року. Вищезазначені документи знаходяться в ГК «АМО» ЄДРПОУ 36627756, розташованому за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 32.

Слідчий вважає, що без отримання зазначеної бухгалтерської документації, що перебуває у володінні ГК «АМО», у досудового слідства відсутні можливості довести іншими способами обставини, що можуть мати істотне значення у справі. Крім цього, вказані документи в подальшому самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та бути використані у якості доказів.

У судовому засіданні старший слідчий СВ Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області капітан міліції ОСОБА_2 клопотання підтримала в повному обсязі.

Голова ГК «АМО» ОСОБА_5 у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справу за його відсутності, проти задоволення клопотання слідчого не заперечує.

Слідчий суддя, розглянувши клопотання, заслухавши пояснення старшого слідчого Гузенко І.О. дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого,яке надійшло до суду відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2)самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що вилучення документів, які перебувають в ГК «АМО» ЄДРПОУ 36627756, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 32, а саме до касової книги ГК «АМО», книги по нарахуванню заробітної плати працівникам ГК «АМО», звітності касира (прибуткових та видаткових касових ордерів, відомостей по виплаті заробітної плати) за період з серпня 2012 року по квітень 2013 року, може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, встановленню всіх співучасників кримінального правопорушення, свідків та має доказове значення по справі.

За таких обставин, слідчій суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 159-164,166 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого слідчого відділу Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області капітана міліції ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.

Надати старшому слідчому слідчого відділу Комінтернівського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області капітану міліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ до документів, які перебувають в ГК «АМО» ЄДРПОУ 36627756, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Танкопія, 32, а саме до касової книги ГК «АМО», книги по нарахуванню заробітної плати працівникам ГК «АМО», звітності касира (прибуткових та видаткових касових ордерів, відомостей по виплаті заробітної плати) за період з серпня 2012 року по квітень 2013 року, та можливість його вилучити.

Строк дії ухвали один місяць.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя- А . М . ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.04.2013
Оприлюднено23.01.2014
Номер документу31000104
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —641/4143/13-к

Постанова від 26.04.2013

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Юр'єва А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні